Geçemeyen vajinal akıntı

ecenaz812

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2021
9
3
26
2 .5 yıldır önce bıçak saplatisi gibi yumurtaliklarima aniden ağrı saplaniyordu. Iliskimde batma hissi ve acı hissi veriyordu.kasinti balık kokusu gibi bir akıntı ilişkide koku etrafı sarıyordu. Özel doktora gittim vajinal mantar ilaçları verdi .maddi sebeblerden dolayı sadece vajinal övül alabilmiştim geçmişti de ağrılarım bu yüzden üstüne çok düşmedim. Ardından 4 ayda bir tekrar etti bu sefer balık kokusu yok kasinti yanma batma ve akıntı şikayetleri vardı .arada bir kendim o fitili aldım kullandım geçti. Son iki yıldır her ay vajinal mantar oluyorum her ayin 10 -14 günu ilaç kullaniyorum çok doktora gittim tüm tahlillerin yapıldı eş tedavisi gördüm kullanmadığım ilaç fitil kür kalmadı en son doktora gittiğinde ilaç yazdı eş tedavisi için ve bir adet vajinal övül kullandım tekrar vajinal mantar oldum .ruhsal olarak çok kötüyüm her ay ilaçlar kremler fitiller kullanıyorum ardından adet olup tekrar yine mantar oluyorum .sürekli şalvar tarzı dar olmayan iğrenç şeyler giyiyorum ama biktim doktorlar ilgilenmiyor mu anlayamıyorum çaresi mı yok da ben bu kadar acı çekiyorum çok yazı okudum herşeyi denedim .6 ay boyunca probiyotuk icip kurtulan varmış bu illet hastalıktan imuneks ismili ilacı çok gördüm bloglarda yazılarda..
En son gittiğim doktor da duoblance isimli bir probiyotik önermiş bunu kullanabilirsin demişti kullanan var mi?
kac ay devam etmeli ne yapmalı doktorlar cidden birşey yapmıyor ben artık dayanamıyorum ölmek istiyorum cidden insan içine çıkamıyorum sürekli iç çamaşırım ıslak ay tekrar oldum mu korkusu ilişkide ağrı ve soğukluk acısından kasintisindan kasıyorken kanatmaktan bahsetmiyorum bile allah rızası için bu durumu yaşıyan kronik mantar hastalığı olan geçiren varsa yardımcı olsun

Son düzenleme:
Bende de mantsr rahatsızlığı vardı ama sizinkiyle aynı mı bilemem çünkü benim bu kadar çok şikayetim yoktu. Caandila mantarı denilmişti. Bunu da besleyen tek şey şeker. şekerli şeyler tüketmeyi bıraktım. Ve şimdi iyiyim. Aynı şekilde arkadaşım oldu hatta bu şeker yüzünden beslendiğini öğrenmem onun sayesinde oldu ve o da şu an iyi ama sizin durumunuz ne bilemedim

Merhaba aynı sorun ile mücadele ettim 2.5 sene. Probiyotik kesinlikle işe yarıyor. Ben de duobalance kullanıyorum akşamları ve sabahları da lingone beta glukan kullanıyorum. Borax içeren vajinal duş var 2 tüp çıkıyor tek kullanımlık ama ben bir tanesini 2 gün kullandım. Çünkü bir tanesi çok fazla. D vitamininize baktırın bağışıklıkta rolü büyük. Şekerli tüketmeyin ev yoğurdu ve propolis çok faydalı. Naylon çamaşır asla giymeyin sirkeli su ve pamuk ile silin çay ağacı yağı ve hindistan cevizi yağını karıştırıp sürün. Mecbur olmadıkça iç çamaşırı giymeyin ve iç çamaşırlarını kaynatın. Ben şu an yeşil renk coresatin kullanıyorum. Ama vajinaya kullanmak için doktora danışmadım siz kullanmak isterseniz bir doktora sorun lütfen. Umarım en kısa zamanda kurtulursunuz.

Merhabalar benimde kızkende evlendim hala kronik mantarım devam ediyor sürekli ilaç fitil kullanıyorum ama her ay tekrarlıyor akıntı kaşıntı vajinamdan çıkan pütürümsü şeyler artık bende çok sıkıldım 5,5 aylık hamileyim hala kurtulamadım doğumdan sonra tekrar çözüm arayacağım yanımda sürekli iç çamaşırı travazol pamuk taşımaktan sıkıldım

Eveeeeettt demek ki tek ben değilmişim diyorum kuzum bu yaşadıkların hepsini yaşadım özellikle kaşıntı yanma ve cinsel ilişkide acı ve ağrı yanma ne ararsan doktora gittim bana mantar dedik hem ağızdan hem vajinal olarak fiti verdi düzenli bir şekilde kullandım onun üzerinde “probien” bu efsane birşey probiyotik yAni öyle dua ediyorum onu çıkarana bunu 1 ay düzenli bir şekilde alarm kurarak yaptım ve sonuç MUHTEŞEM…
Tabi ben iyileştim sanarak bıraktım keşke bırakmasaydım 9. Ayımda tekrar mantar oldum ve yine başladım şuan hiç yok yAni şunu söyleyebilirim ilk önce senin düzenli olarak probiyotik kullanman kuzum ve idrar yolları mantara sebep oluyor onun yanında ürinonvef var eczaneden bitkisel onunla birlikte kullandığın zaman hayat o kadar güzel ki diyosuuuun ben şahidim yAni

Merhaba canım sen de mantar varken mi hamile kaldın ? Mantar engel değil mi

Yok canım normal şekilde sorun yoktu olmadı bir süre mantarla alakalı değil
Bir de ben size bişey sorucam ama çekiniyorum beraberlikte o parça parça akıntılar eşimin pnisine de az bişey bulaşıyor ve bu akıntıyı kesecek bir şey yok mu tekrardan kusura bakmayın birde bu mantar tüplere yansımaz değil mi tıkama gibi bir durum olmaz sizin şuan var mı mantariniz benim kronikleşmiş tedavi görüyorum bu sırada beraberligimde olmuyor ama geçmiyor naparsam yapıyım bunyemde zayıf besinlerden kızamıyorum ne bulursam yemeye çalışıyorum bu arada değerli zamanınızdan çaldığım için kusura bakmayın cevaplarınız benim için çok önemli başınızdan geçmiş ve hamilesiniz bende gebelik düşünüyorum önümüzdeki aylarda inşallah Allah nasip ederse

Aynı şekilde bizdede durum bu şekilde ilişki esnasında baya baya heryerimize çıkıyor tiskindirici duruma geliyor bende çözüm bulamıyorum hamileyim ilaç fitil fayda etmiyor

Aynı şekilde bizdede durum bu şekilde ilişki esnasında baya baya heryerimize çıkıyor tiskindirici duruma geliyor bende çözüm bulamıyorum hamileyim ilaç fitil fayda etmiyor
Peki eşinizin tepkisi nasıl oluyor bana ilk başıma geldiğinde eşim bunlar ne demişti kötü hissetmistim kendimi ne demem napmam gerekiyor yani utanıyorum kendimi çok kötü hissediyorum

Peki eşinizin tepkisi nasıl oluyor bana ilk başıma geldiğinde eşim bunlar ne demişti kötü hissetmistim kendimi ne demem napmam gerekiyor yani utanıyorum kendimi çok kötü hissediyorum
Aynen canım benimkide şaşırıyor ,ben de krem sürüyorum diyorum kaşıntım olduğu için kremlerim geri çıkıyor dedim ama oda tiskiniyor ben bile tiskiniyorum kendimden bazen doktor su tutms oraya dedi taharet bile vurmuyorum kaç gündür yıkamayıda bıraktım bakalım düzelecek mi

Ben öyle desem bana içine mi sürüyorsun der bu akıntı hiç mi geçmez ya bu mantar şekerle besleniyormus şekerli şeyler yiyor musunuz akinti ondan da olabilir ben çok utanıyorum ya bazen benden soğur mu diye düşünüyorum sizin aranizda soğukluk oldu mu bu durumdan ben çok çekiniyorum ya

Şeker tüketiyorum evet ama bizlik durum yok keşke olmasa

Amin canım insllah en kısa zamanda allahım sanada nasip eder , mantar için herhangi bir tahlil yaptırdın mı
Amin canım smear ve kültür yapıldı temiz sadece enfeksiyon gözüküyor ama doktor alttan baktığında kronik kandida dedi

Anladım canım ben sadece alttan muayene oldum tahlil yaptırmadım doğumdan sonra tekrar araştırmayı düşünüyorum bu durumu
Sürekli tekrarlayan mantarlarda başka bakterilerde incelenmesi gerekiyormus canım yani şöyle söyleyeyim hem smear yaptır bence hem kültür birde bulunduğun yerde iyi bir mikrobiyoloji laboratuvarı varsa orda test yaptır bu testi yaptırıp buna göre ilaç kullanıp mantardan kullanan kadınlar varmış ben de en son çare ona gidicem ben şuan hamile değilim şuan tek korkum kalamam bu mantar ilk başıma geldiğinde o kadar çok ağladım o kadar çok kendimi sucladim ki benim bu başıma vajinal duştan dolayı geldi beraberlikten sonra biraz fazla yıkamıştim ilk zamanlarda sonra çok pişman oldum ama sonra kendi kendime diyorum ki belki şuan başıma gelmese ilerde illaki bir gün ben bunu yasicakmisim çünkü her kadının başına geliyormuş bizim ailede de yaşayan var ve her sorduğum kişiler hap kullandım geçti diyolar oda flucan ama bizde niye geçmiyor tekrarlıyor anlamış değilim şekerle besleniyor olması çok can sıkıcı inşallah şuan canımı bostan yere sıkıyorumdur hamile kalıp bugunlerimi gülerek hatırlamak istiyorum inşallah en kısa surede bizde atlatırız herşeyi etkiliyor bu illet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…