Gec dollenme yasayan var mi kizlar

happyyss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
63
15
24
Benim normalde 6 hafta olmama lazımdı doktor keseyi gördü küçük ama yok saç ve bebek yok henüz, 4 hafta gibi görünüyor geç döllenme olabilir dedi 10 gün sonra gel kalp atışına bakalım dedi gidince görebilecek miyim? Birde düşük yaşadım onda da kese gelismedj şimdi de kese aynı boyutta olunca korktum

Evet. Ben de dün ultrason kontrolüne girdim ilk kez normalde 6+5 olmam gerekiyordu ama bebek görünmedi sonrasında anlaşıldı ki 5+3 haftalık hamileyim. Kese ve yolk göründü ama bebeği göremedik biz de. İnsan korkuyor dünden beri benim de canım çok sıkkın ama sanırım normal ve sık karşılaşılan bir durum. Regl döngüsüyle de alakalı olabiliyor. Benim 30-32 gün arası değişiyor genelde sat 28 günlük döngülere göre hesaplanıyor.

Benim sadece kese göründü korkuyorum aynı şeyler olacak diye 10 gün sonra kalp atışına bakalım dedi doktorum 10 günde görünür mü ki birde randevu da alamıyorum 15 gün olmadı diye iyice canım sıkkın

Ben de geç döllenme keseyi ve bebeği gördüm ama kalp atışı için Salı günü gideceğiz

Of evet yaa sistem değişmiş o yüzden 20 gün sonraya randevu aldım ama bi yönden de iyi olur boşverin bebişler daha büyük oldukları için net görür duyarız inşallah

Of evet yaa sistem değişmiş o yüzden 20 gün sonraya randevu aldım ama bi yönden de iyi olur boşverin bebişler daha büyük oldukları için net görür duyarız inşallah
Ya benimkinde araya bayram da giriyor ara uzuyor biraz birde düşük olunca telaş yapıyorum pazartesi gidicem bakalım gelip rica edin doktordan dediler hastaneden

Korkmakta çok haklısın ama 4 hafta demiş doktorun. Çok erken daha. Ben de telaş yaptığımda doktorum bu süreçte kese ve bebek çok hızla büyüyor bir günün bile çok büyük önemi oluyor bazen dedi. Beklemek çok zor biliyorum ama başka çaremiz de yok. Sabırlı ve güçlü olmalıyız. Bana da gelecek salıya randevu verdi tekrar doktor ben de erken olabileceğini düşündüm görünmeme ihtimali korkutuyor ama kendimi bu hafta da görünmeyebilir bir sonraki haftayı beklerim diye telkin ediyorum. Başka bir doktor tanıdığım da bu süreçte kalp atışı değil gelişim izlenir. Kese ve yolk uygun ilerlemiş dedi. Kese boyun 4 haftayla uyumluysa dert etme.

Evet erken olduğunu bende biliyorum farkındayım ama kötü şeyler yaşayınca insan korkuyor doktor kese haftan için güzel dedi hiç kötü bisey söylemedi 10 gün sonra gel kalp atışına bakalım dedi ama 10 günde görebilir miyim de öyle dedi

Her şey çok güzel olur umarım hepimiz için. İçini ferah tut, iyi düşün ki iyi olsun. Biz ne hissediyorsak ne düşünüyorsak artık bebeğimizi de etkiliyor psikoloji çok önemli. Güzel haberlerimizi burada paylaşacağız inşallah

Çok haklısın ama insan yinede korkuyor sağlıkla kucağımıza alalım güzel haberler paylaşalım inşallah

Merhaba bende sat a göre 6+6 günlük hamileyim ama geçen hafta cuma gittiğimde yani 6+0 Ken sadece yolk sac göründü kese 7mm gibi bir şeydi gelişimi geride ya da geç döllenme. Sizin gibi çok endişeliyim yarın kontrolüm var inşallah güzel şeyler duyarız doktordan

İnşallah hersey yolunda gider buraya da yazın

Ben yurt dışındayım ve gönüllü bir sağlık merkezine gittik doktorun tavırları garipti burada çok ciddi konuşuyorlar her şeye hazırlamak için sanırım. Ve keseyi çok sonradan ölçtü tabi o ölçene kadar ben baya tedirgin oldum çünkü defalarca hem karından hem de vajinal yoldan ultrasonla baktı. Eşim de yanımdaydı onun da şekeri ve klostrofobisi var sabah erken gittik bir şey yiyemeden muayene odası da küçük ve karanlık olunca eşim benim halimi de görünce fenalaştı anlık bayıldı. Doktor çok endişelendi devam etmek istemedi ben ısrar edince devam etti ve ölçüm yaptı sonrasında aa mantıklı 5+3 haftalıkmışsın dedi. Eşim o sırada yarı baygındı. Anlayacağınız baya olaylı geçti ilk ultrasonumuz. Ama bugün beni doktor aradı çok şaşırdım. Ultrason görüntüsünü başka doktora da göstermiş ve onaylatmış bunun çok normal ve alışıldık bir şey olduğunu bebeği gelecek hafta görebileceğimizi ve endişe etmemem gerektiğini söyledi. Anlayacağınız baya normal bir şey yoksa arayıp ikna etmeye çalışmazdı diye düşünüyorum. Siz de rahat olun. Umarım güzel haberlerimizi paylaşacağız birbirimizle

Çok teşekkür ederim inşallah güzel haberler alırız hepimiz

İnşallah hersey yolunda gider buraya da yazın
Kimsenin moralini bozmak istemem ama iyi gitmedi. Başta da beta tam 2 ye katlamıyordu zaten içimde bir şüphe vardı ilk kez kendi kendime gebe kaldım daha önce tüp bebekle kalmıştım kalbi durdu bebeklerin şimdi hiç değilse umudum var biraz bekleyip yeniden deneyeceğim. nasip

Çok üzüldüm geçmiş olsun inşallah kısa zamanda tekrar olur bi kere olduysa yine olur bana tedavi görmen lazım demişlerdi normal zor demişlerdi ona rağmen olmuştu ama düşük yaşadım sonra kendi kendime birkez olduysa yine olur dedim olur yani canini sıkma

Herkes diyor ki ilk gebeliklerde böyle düşük oluyormuş. Tüp bebek doğal bir yol olmadığı için buna ilk desem inşallah ikincide sağlıkla kucağıma alırım. Siz de sağlıkla kavuşursunuz inşallah

Amin inşallah endişe etme kısa sürede yine kalırsın bu sefer sağlıkla kavuşursun inşallah

Çok geçmiş olsun. Tabii ki konuşması kolay beni yanlış anlamanı istemem ama tanıdığım bir arkadaşımın da ilk gebeliği düşük oldu ve hemen arkasından tekrar hamile kaldı çok sağlıklı bir gebelik geçirdi şimdi çok tatlı ve sağlıklı bir bebeği var. Hayat varsa umut vardır. Umarım bir dahaki hamileliğinde güzel haberlerini alacağız ve her şey yolunda gidecek.
Çok teşekkür ederim inşallah güzel haberler alırız hepimiz
Bugün gittim doktor kontrolüne karından tekrar gözükmedi ama vajinal baktığında bebeği gördük kalp atışını da gördük. Geç döllenmeymiş.Normalde 7+4 olması gerekiyor Bebek 6+0 çıktı bugün . Keseyle beraber hesaplayınca 6+4 dedi ortalama onu pek anlamadım ama çok normal olduğunu, sık rastlandığını ve bir sorun olmadığını söyledi. Hatta Ben buradan tekrar bir randevu almaya çalıştım fakat 10. Haftadan önce tekrar kontrol olmayacağını söylediler. Ben 14. Haftada Türkiye’de olacağım bir sonraki kontrolünü Türkiye’ye bırakabilirsin bile dedi. Sen de içini ferah tut canım senin de geç döllenme bence 1-2 haftaya göreceksin inşallah bebişini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…