Gebelikten korunma için deri altı implant

Esra267

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2024
2
0
23
Merhabalar arkadaşlar 4 yıllık evliyim ve bebek istemiyoruz spiral taktırmak istemiyorum deri altı impilanti yaptiran var mı varsa fiyatı nedir devlet karşılıyormu bide hangi bölüme gitmem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba, bende taktırmadan önce bu tarz forumlarda kullanıcı tecrübelerini çok merak edip araştırmıştım o yüzden sizin gibi araştıranlara yardımcı olmak adına deneyimlerimi paylaşmak istedim(kişisel tecrübelerde kişiden kişiye değişecektir). Temmuz 2023 tarihinde adetimin ikinci günü 6000 TL’ye özel bir klinikte taktırdım.
Taktırma işlemi çok kısa sürüyor acı da olmuyor çünkü orası uyuşturuuluyor. Taktırdıktan 1.02 gün sonra kolda morarma oldu ancak içerden hissedilen bir acı olmadı. Adetim ilk taktırdığımda 15 gün sürdü. Bir yıl boyunca hiç regli olmadım. Doktorumla kontrol ettiğimizde yumurtalıklarımın gayet sağlam olduğunu regli döngüsünün gerçekleştiğini ancak sadece kanama olmadığını bunun da korkulacak bir şey olmadığını belirtti. Muhtemelen bu doğrudur kendisine güveniyorum ancak yılların alışkanlığı olsa gerek her ay parantez içinde özür dileyerek söylüyorum kanamayı görmek istedim. Doktorumun verdiği üç ilacı da 20:25 gün kadar sürüyordu her biri düzenli kullanmama rağmen yine de regl olamadım. Aslında iş hayatında normal hayatta bu benim için avantaj olabilirdi ancak bazen baş ağrısı bazen bel ağrısı bazen kasıklar da şiddetli ağrı bazen de göğüs hassasiyeti bazen de birkaçının aynı anda olması ve bir kan görememem sinirlerimi bozmaya başladı. Çok sağlıklı da olsam çıkarttımaya karar verdim üç gün önce çıkartırdım . Umarım en kısa sürede regl olur kendimi iyi hissederim. Doktorlar hiçbir şekilde kilo yapmayacağını söylüyor ancak ben taktırdıktan sonra 10 kg aldım bunun çoğu yerde görmüştüm ama inanamamıştım. Doktorlar ne kadar bu şekilde belirtse de bence hormonun verdiği etkiden dolayı, iştahı açıklığı ve kanamanın olmamasından dolayı da sanki sürekli bir şişkinlik hali var o yüzden ben rahatsız oldum. Ama dediğim gibi herkeste durum aynı umarım sizin için bu şekilde olmaz.

X