Gebelikte sigara kullanımı nasıl bırakılır?

Karnınızda size muhtaç olan minicik bir canın olduğunu ve sizin de bunu gözardı edip onu zehirlediginizi düşünürseniz yapmamaniz gerektiğini anlarsınız belki.

Ben de ilk haftalar içmiştim canım senin gibi bırakamamıştım. Doktor bana yediğin içtiğin her şeyin 4te 1i çocuğa gidiyor dedi. Mesela 4 tane sigara içiyorsan günde çocuk da 1 tane sigara içmiş gibi oluyor ciğerleri dedi. 10. haftada çok zor bıraktım. Benim hiç bulantim da olmadığı için zorlandım ama her sigara aklıma geldiğinde ultrason resimlerine ya da bebek kıyafetlerine yönelttim kendimi. Doğumdan sonra bebegim emmedi. Emzirmeyi bırakınca ben yeniden başladım ama umarım sen bırakırsın ve bir daha da başlamazsın.

Şuan içiyorsun diye stres olma ama en kısa sürede bırakmaya çalış. Benim bebegim çok şükür sağlıklı doğdu 10 hafta içmeme rağmen. İnşallah sen de sağ salim kucağına alırsın canım.

Evet benim de bulantılarım yokken, azken özellikle eşim içtiğinde canım istiyordu ama sonra çok hızlı bir şekilde soğudum, bıçak gibi kesildi resmen. Umarım sizde de kesiliverir birden koku hassasiyeti başlayınca iğreneceğini düşünüyorum canım Eşime bile tahammülüm yok içip geldiğinde sanki üstü başı tezek gibi kokuyor parfüm sıktırıp dişlerini falan fırçalatıyorum

Ben de sigaraya asigim ama sizin kadar cok icmiyordum, gunde yarim paket icerdim. Hamile kalirsam nasil birakirim diye gece uykularim kaciyordu ki ben tup bebekle hamile kaldim. İnsan ileride cekecegi vicdan azabini dusunse bile yeterli oluyor aslinda. Tup bebek asamasinda gunde 2 ye dusurdum, transferden bir hafta once gunde 1, ve transfer sonrasi da asla icmedim. Bu asamada bana bol su icmek cok iyi gelmisti, sigara istegini bol su icerek bastirdim, bazen de naneli sakiz yardimci oldu. Hamilelik + sonrasi 3 ay hic icmedim. Ama hep hasretini cektim Basarabilirsiniz, bol su icerek baslayin acilen, siz hamilesiniz elinizi cabuk tutun

Tiksinme geldi sigaradan arkadaşlar şimdi günde 2 paket içen ben , 3-4 taneden fazlasını asla içemiyorum. Bu bile beni çok mutlu etti. Rahatlattı. İnşallah bunu da bırakırım

Ben öğrenir öğrenmez bir daha içemedim. Psikolojik tamamen.

Merhaba bende gebe olduğumu öğrendim ve sigara yi nasıl birakacagimi bilmiyorum çok zor vazollara basladim ama onlar daha zararmiymis

Merhaba bende gebe olduğumu öğrendim ve sigara yi nasıl birakacagimi bilmiyorum çok zor vazollara basladim ama onlar daha zararmiymis
Kuzum benim 13.haftam. Hala tam bırakamadım. Azalttım, ama bırakamadım. Baş ağrısı yaşıyorum çok fazla içmediğimde de. Bebekte de bir problem yok. Her şey çok iyi ilerliyor şu an. Keşke bırakabilsek ama şu an sadece azalttım

Acil birakmamiz gerek dogdugunda gelişiminde bi çok şeyde etkisi oluyormuş işimiz zor

ben bırakamamıştım ancak mide bulantıları yüzünden azaltmıştım. Genelde uyanır uyanmaz sigara içerken öğlen yemeğimi yemeden sigara yakmıyordum, günlük 4 5i geçirmemeye çalışıyordum oda yemek sonrası veya uyku öncesi için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…