Gebelikte kusma ve mide ağrısı

Hayalperestgezgin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2020
266
323
33
Merhabalar ben 10 haftalık hamileyim, 2. gebeliğim. Hamileliğim çok kötü geçiyor işe gidemiyorum, sürekli midemde gaz var (gastirit ve ülserim vardı bekarken hamilelik tetiklemiş).Gazdan dolayı bulantı ve ağrı oluyor.Size şöyle söyleyeyim 20 sn de bir geğirmem (kusura bakmayın böyle açıkça yazıyorum ) gerekiyor ama bunu yaparken de zorlanıyorum.Geçen oğlumu kreşten almam gerekti araba kullanırken bir öğürme geldi yandan poşet aldım ama trafiğin ortasındayım duracak yer yok hem kullandım hem öğürdüm. Ayakta olunca şikayetlerim aşırı artıyor, o yüzden sürekli yatıyorum.Her şey mideme dokunuyor sürekli kusma halindeyim. Hayattan soğudum doktora gitmek dışında hiç dışarı çıkmadım 3 haftadır. Mide için doktor ilaç verdi mide ağrılarım katlandı o yüzden ilacı da bıraktım. İki gündür de aşırı bir tükürük salgısı başladı, bundan dolayı da mide bulantım çok oluyor. Çok bunaldım aranızda böyle bir şey yaşayan ve herhangi bir önerisi olan var mı? Yemek olur başka bir şey olur.Manevi destek olur

Slm bende 10.Cu haftanın içindeyim aynı sorunları bende yaşıyorum. Ama hiç bir çare bulamadım doktorum ilaç verdi ama oda pek etki göstermedi.Senin kilo kaybın oldumu

Selam, bende ilk başlarda çok kötüydüm yemeden içmeden yatıyordum tansiyonum yerlerdeydi sonra öğrendimki boş mide daha çok bulanıyormuş bende tuzlu çubuk kraker yemeye başladım. Hala bulantılarım var tiskindiğiniz yiyeceğe bakmayın meyve iyi geliyor bana bir de başkasının yaptığı şeyleri yiyebiliyorum kendim yapamıyorum artık

Seni cok iyi anliyorum benimde okadar kotu gecti ki ilk aylarim ama geciyor bi süre sonra
5. Aydan sonra rahatladim biraz denilebilir bunu demek icin geldim bulanti ilaci yazdirtin doktorunuza ben 7. Ayimdayim hala kullanıyorum bu sekilde rahatim yoksa hastalaniyorum hemen birakmaya korkar oldum bulanti tekrarliyor birakir birakmaz sizde kullanmiyorsaniz isteyin bence belki faydasi olur

3 haftadır yemek gönderiyor annem sağolsun ben yemek yapamıyorum yiyemiyorum da zaten.Bana muz dışındaki meyveler çok kötü geliyor anında çıkarıyorum maalesef.Canımın çektiği hiçbir şey yiyemiyorum

Bulantı ilacı verdi doktor ama işe yaramadı pek maalesef.Benim bulantılarım sanırım mide rahatsızlığımdan kaynaklı o yüzden işe yaramıyor diye düşünüyorum.

Merhaba, bu sorunu ararken gördüm mesajınızı. Ben de şu an yaklaşık 6 haftalık hamileyim ve geçen haftadan beri midem ağrıyor. Başlarda bulantı gibiydi sonra git gide ağrı olduğunu fark etmeye başladım. Ben de bi 9 10 yıl önce gastritten muzdariptim, onun etkisi mi acaba? şimdi de aynı o zamanlarki gibi oluyor bir şey yedikten yaklaşık 2 saat sonra (hafif açlık hisseder hissetmez) ağrımaya başlıyor, hemen bir şey yemezsem bulantı gibi bir hisse dönüşüyor ve aynen çok fazla gaz oluyor midemde ve bağırsaklarımdadr progestan, corasprin, folik asit, prilam..Bi sürü ilaç verdi, siz de kullandınız mı bu kadar ilaç? Acaba fazla ilaçtan olabilir mi diye düşündüm, artik her ihtimali değerlendiriyorum siz çözüm bulabildiniz mi?

Merhaba ve geçmiş olsun. Ben çözüm bulamadım maalesef ve 14. Haftayım. Benim de bir 7 yık önce gastritim vardı. Aslında üniversitesiden beri mide sıkıntılarım var. Ama 5 yıldır falan öyle ağrı vs olmadı. Bence kesin bir gastrocuya görünün. Bana da folik asit ve prilam vermişti doktorum. Ama prilam hiç işe yaramadı bıraktım. İlaçlardan olduğunu sanmıyorum. Bana mide doktoru ayrı ilaç da yazdı ama çok etkili bir ilaç veremediği için sanırım o da etki etmiyor maalesef. Ama 1-2 haftadır bulantım ve mide ağrım baya azaldı. Tek sorun gazım hala çok var. Yatınca olmuyor ayakta 5 dk dan fazla durunca 20 sn de bir geğiriyorum İnşallah sizin ki en kısa sürede geçer.

Merhaba bende 8 haftayım. Gaz problemi bende yaşadım. Karın ağrısı oluyor çıkaramayınca. Günde 1 tane sade soda içiyorum 30 dakika kadar yürümeye çalışıyorum. Onzyd 4 mg ilaç kullanıyorum bulantım içinde. Yoksa gerçekten çekilmesi zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…