GEBELİKTE KALP ATIŞI

Sareali36

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2023
555
184
Merhaba kızlar 6’ya yeni girdik öncesinde de bahsetmiştim dün devlet hastanesine sarı akıntılarım olduğu için gittim ultrasona soktu kesenin içi dolmuş boş değil dedi kalp atışı duyamıyorum dedi doppler ile değil ultrasonla baktı sizce normal mi endişe etmek için erken mi eşimle de problemli olduğum bi dönem içerisindeyim çok strese girdim alttan baksam belki duyarım dedi istemedim özelde ki kendi doktorumu aradım cuma günüydü randevum çarşamba en erken saatte gel dedi çok korkuyorum 🥹

ben 6+6da dopplerle gördüm kalp atışını. 7+6da da duydum. idrara iyice sıkışıp git doktora. duyma ihtimalin var ama duyamazsan da üzülme daha erken.

6 hafta batından erken canım 8 9 haftalarda batından net duyarsın. Alttan muayene de 6. Haftada duymuştum
ben 6+6da dopplerle gördüm kalp atışını. 7+6da da duydum. idrara iyice sıkışıp git doktora. duyma ihtimalin var ama duyamazsan da üzülme daha erken.
Peki sizce alttan muayeneyi onaylayayım mı bazıları düşük ihtimali oluyor diyorlar devlet de doppler yoktu özel de muhtemelen var lütfen bana dua edin ona bir şey olma ihtimali bile çok korkutuyor beni

Peki sizce alttan muayeneyi onaylayayım mı bazıları düşük ihtimali oluyor diyorlar devlet de doppler yoktu özel de muhtemelen var lütfen bana dua edin ona bir şey olma ihtimali bile çok korkutuyor beni
Risk görmüş olsaydı alttan muayenede bakalım demezdi diye düşünüyorum. Ama tabiki en doğru kararı sen verirsin. Korkun varsa bekle derim 1-2 hafta sonuçta hemen geçiverir sende miniğin kalbini duyarsın 🤲🏻😊

Risk görmüş olsaydı alttan muayenede bakalım demezdi diye düşünüyorum. Ama tabiki en doğru kararı sen verirsin. Korkun varsa bekle derim 1-2 hafta sonuçta hemen geçiverir sende miniğin kalbini duyarsın 🤲🏻😊
Evet devlet de ki dr de riskli gebeliklerde önermiyoruz dedi pcos olduğum için özel de ki dr riskli demişti inşallah çok istiyorum gerçekten çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻💙

Merhaba kızlar 6’ya yeni girdik öncesinde de bahsetmiştim dün devlet hastanesine sarı akıntılarım olduğu için gittim ultrasona soktu kesenin içi dolmuş boş değil dedi kalp atışı duyamıyorum dedi doppler ile değil ultrasonla baktı sizce normal mi endişe etmek için erken mi eşimle de problemli olduğum bi dönem içerisindeyim çok strese girdim alttan baksam belki duyarım dedi istemedim özelde ki kendi doktorumu aradım cuma günüydü randevum çarşamba en erken saatte gel dedi çok korkuyorum 🥹
Zaten 6. Haftadan vajinal muayene ile duyabilirsiniz kalp sesini. Alttan muayene de endişelenecek bir durum yok bebeğe ulaşmıyor bile kamera. 5te keseye 6da kalp atimina baktirdim vajinal muayene ile. Endişelenmek için erken. 8 de giderseniz duyarsınız kalp sesini

Zaten 6. Haftadan vajinal muayene ile duyabilirsiniz kalp sesini. Alttan muayene de endişelenecek bir durum yok bebeğe ulaşmıyor bile kamera. 5te keseye 6da kalp atimina baktirdim vajinal muayene ile. Endişelenmek için erken. 8 de giderseniz duyarsınız kalp sesini
Haklısınız sürekli ultrasona girmekte iyi değil doktorlar endişe veriyor hep devlette ki dr normal değil diyip korkuttu 🥺

benim doktorum idrara sıkışık gitmeyince bebeği hiç görememişti 😂😂 ve iki secenek sundu istersen alttan muayene edeyim, istersen de git su iç idrara iyice sıkış öyle gel dedi. ben de zararlı olmaz mı alttan diye sorduğumda zararlı olsa ben teklif eder miydim? dedi. bazen hafif lekelenme oluyormus vajinal muayene sonrası ama bebeğe bir zarar vermiyor. ben zaten bir kere cinsel ilişki sonrası lekelenme yasadığım için bir daha yasamak istemedim açıkcası ve idrara sıkışıp gelirim dedim 😂 onu da beğenmedi kadın 😂 çok sıkışmamışsın dedi 😂 ama yine de bebişi de gördük, kalp atışını da.

hiç canını sıkma kuzum. sen nasıl iyi hissedeceksen onu yap. vajinal de olsa illa görmek istiyorsan baktır. bekleyebilirsen de bekle ama. benim tansiyonum düstü ilk basta doktor bebeği göremeyince ve dedim idrardan bu kadar farketmez kötü bir sey var siz söylemiyorsunuz falan dedim 😂😂 doktor sakinleştirdi beni. bir sey görmesem ben sana yok derdim. bebek var bi sıkıntı yok ama net göremiyorum sadece dedi. sakin ol sen de yorma kendini. doktorum bana dedi ki keyfini çıkar hamileliğin, her gün hamile olamazsın. sürekli kötü bir sey olacak diye 9 ay gecmez demisti. sen de üzülme, takılma. olacak olan oluyor, biz en iyisi için dua edelim ve kendimize işkence etmeyelim, olur mu? 🥰

Karından hiç duyamadık hatta bana kötü senaryolar ilettiler 3 doktor gezdim canım. Dış gebelik, boş gebelik filan dediler, en sonunda 9. Haftada alttan muayeneyi kabul ettim öyle gördük.
Galiba artık bende kabul edeceğim doktorlar zaten hiç normal güzel bir şey söylemiyorlar sürekli strese sokuyorlar insanı

6. Haftada karından duymamanın normal olmadığını söyledi :KK43:
Alla alla o nasıl doktormus. O haftada Vajinal anca duyuluyor kalbinin sesi. Kaldı ki geç döllenme de olmuş olabilirdi bu kadar erken nasıl konuşuyor anlamadımBence doktorunuzu degistirin. Herhangi bir kadın doğuma gidince bile 8. Haftada gel diyolar.

Alla alla o nasıl doktormus. O haftada Vajinal anca duyuluyor kalbinin sesi. Kaldı ki geç döllenme de olmuş olabilirdi bu kadar erken nasıl konuşuyor anlamadımBence doktorunuzu degistirin. Herhangi bir kadın doğuma gidince bile 8. Haftada gel diyolar.
Evet doktorum zaten özelde bunu söyleyen devlette ki dr idi acil gitmiştik ve zaten şüphe ettim hafta sonuydu yaşı çok gençti belki asistan bile olabilir yine de korktum bende erken değil mi vs dediğim de değil canım sonu kürtaj bile olabilir gibi konuştu dünya başıma yıkıldı sanki

Evet doktorum zaten özelde bunu söyleyen devlette ki dr idi acil gitmiştik ve zaten şüphe ettim hafta sonuydu yaşı çok gençti belki asistan bile olabilir yine de korktum bende erken değil mi vs dediğim de değil canım sonu kürtaj bile olabilir gibi konuştu dünya başıma yıkıldı sanki
Evet çok olumsuz konuşmuş insan neye uğradığını şaşırır böyle. Kalbini ferah tut kötüyü düşünme. Gerçekten erken 6. Hafta batından duymak için. Çarşamba günü alttan baktır. Sağlıkla ilerlesin umarım 🙏

Evet çok olumsuz konuşmuş insan neye uğradığını şaşırır böyle. Kalbini ferah tut kötüyü düşünme. Gerçekten erken 6. Hafta batından duymak için. Çarşamba günü alttan baktır. Sağlıkla ilerlesin umarım 🙏
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için Allah razı olsun inşallah 🙏🏻🙏🏻

X