Gebelikte kaç kilo aldınız ?

Kedili ve Bebeli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2021
1.971
2.699
48 kilo gebe kaldım. 20.haftamdayım ve 53 kilo oldum. Daha şimdiden 5 kilo almışım. Çok mu fazla almışım ? Normal mi, bilmiyorum. 5 ayda 5 kilo almış olmak bana çok fazla geliyor. Senelerdir kilomu koruyordum, şimdi bu kadar hızlı artışlar aman aman aman insan bir garip oluyor 😄🙈 sizler kaç kilo aldınız ?

48 kilo gebe kaldım. 20.haftamdayım ve 53 kilo oldum. Daha şimdiden 5 kilo almışım. Çok mu fazla almışım ? Normal mi, bilmiyorum. 5 ayda 5 kilo almış olmak bana çok fazla geliyor. Senelerdir kilomu koruyordum, şimdi bu kadar hızlı artışlar aman aman aman insan bir garip oluyor 😄🙈 sizler kaç kilo aldınız ?
Canım kilon çok çok ideal hiç sıkıntı yapma ☺️ Ben henüz senin haftana gelemedim 12+1’deyim hic kilo almadım daha ama bundan sonra almaya başlayacam diye düşünüyorum 😁

Canım kilon çok çok ideal hiç sıkıntı yapma ☺️ Ben henüz senin haftana gelemedim 12+1’deyim hic kilo almadım daha ama bundan sonra almaya başlayacam diye düşünüyorum 😁
Yaa ben o zaman da 2 kilo almıştım galiba 😄 normalde de çok kilo almaya elverişli biri değilim. Çok şaşırıyorum böyle olunca 😄 ay bu hamilelik insanı gerçekten çok değiştiriyor. İş bir tek hormonlarda kalmıyormuş onu anladım 😄 başkalarında görünce, duyunca normal geliyordu da sanki hiç bana olmayacakmış gibi geliyordu 😄😄 o iş öyle olmadı 😄😄😄

Yaa ben o zaman da 2 kilo almıştım galiba 😄 normalde de çok kilo almaya elverişli biri değilim. Çok şaşırıyorum böyle olunca 😄 ay bu hamilelik insanı gerçekten çok değiştiriyor. İş bir tek hormonlarda kalmıyormuş onu anladım 😄 başkalarında görünce, duyunca normal geliyordu da sanki hiç bana olmayacakmış gibi geliyordu 😄😄 o iş öyle olmadı 😄😄😄
Canım gebelik kilosu, ödemi her kadında oluyor kimse gebe kaldığı kiloyla doğuma girmiyor. Vücut kitle indeksi 18’den düşük olan kadınların doğuma kadar 12-18 kilo alması normal kabul edilir. Sende bu kategoriye giriyorsun. Kafana takma yani 😁

Canım gebelik kilosu, ödemi her kadında oluyor kimse gebe kaldığı kiloyla doğuma girmiyor. Vücut kitle indeksi 18’den düşük olan kadınların doğuma kadar 12-18 kilo alması normal kabul edilir. Sende bu kategoriye giriyorsun. Kafana takma yani 😁
Ay iyi bari rahatladım gene kız 😄 senin nasıl gidiyor gebişlik ? Bulantıların vs en çok olduğu dönemlerden geçmişsin. Uğradı mı sana da onlar ? 😄

Merhaba kızlar kilo takıntısı yapan biri değildim ama 60 kg hamile kalmıştım 85 doğuma girmiştim 76 la doğumdan çıkmıştım şuan 49 kg ama 6 sene geçti üzerinden çok hızlı kili kaybi yaşadım 🤣 not: ikizler

Bu kilo alma olayını sanırım fazla kafama takıyorum. Ben de hayatım boyunca kilo problemi olmayan biriydim. 54 kiloyla hamile kaldım şuan 7. ayımdayım ve 64 kiloyum. Bu çok değil mi? Yani doğuma daha var ve ben hızla kilo alıyorum… Sürekli aç hissetmeye başladım 7. ayımla birlikte bitmeyen bir mide kazınması var. Bugün resmen oturdum ağladım neden sürekli açım diye sinirlerim boşaldı heralde saçmasapan… Benim gibi kilo alıp doğumdan sonra veren var mı? Şimdiden böyleyse doğuma kadar daha çok kilo alırım diye endişeleniyorum…

ben de suan 4.ayimdayim kilo almadim henuz yarim kilo kadar verdim. Ama gobegim asiri cikti 6 aylik gibi bu icerdekis su bebek felan toplam agirligi ne acaba

X