Gebelikte İmuran kullanımı

tarccinn

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2023
8
1
35
Arkadaşlar merhaba ben crohn hastasıyım ve günde 3 defa 50 mg İmuran ve 2 defa pentasa kullanmak zorundayım. Çocuk istiyorum fakat ilaç kullandığım için kafam çok karışık. Gastroenteroloji ve kadın doğum doktorum kullanabilirsin dedi ama içim rahat değil. Benim gibi bir durum yaşayan veya hamileliğinde İmuran kullanan var mı aramizda ya da kullanıp bebeğini kucağına alan ? Cevap yazarsanız çok sevinirim

Merhaba ben de SLE hastasıyım. Gebelik öncesi
İlaçlarım düzenlenmişti ve imuran kullanmaya devam ettim. Bebeğim bir hafta önce doğdu. Şükür çok iyi. Eğer doktorlar güvenli dediyse kullanabilirsin diye düşünüyorum

Arkadaşlar merhaba ben crohn hastasıyım ve günde 3 defa 50 mg İmuran ve 2 defa pentasa kullanmak zorundayım. Çocuk istiyorum fakat ilaç kullandığım için kafam çok karışık. Gastroenteroloji ve kadın doğum doktorum kullanabilirsin dedi ama içim rahat değil. Benim gibi bir durum yaşayan veya hamileliğinde İmuran kullanan var mı aramizda ya da kullanıp bebeğini kucağına alan ? Cevap yazarsanız çok sevinirim
Merhaba nasıl oldunuz bu süreçte nasılsınız bende crohn hastasıyım ve bebek düşünüyorum

Merhaba ben de SLE hastasıyım. Gebelik öncesi
İlaçlarım düzenlenmişti ve imuran kullanmaya devam ettim. Bebeğim bir hafta önce doğdu. Şükür çok iyi. Eğer doktorlar güvenli dediyse kullanabilirsin diye düşünüyorum
Geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün 🙏 günde kaç defa kullandınız peki imurani

Merhaba nasıl oldunuz bu süreçte nasılsınız bende crohn hastasıyım ve bebek düşünüyorum
Merhaba çok şükür ağrılarım ilaçlardan sonra ve doktorumun kolonoskopi sırasında dar olan bagirsagim balon ile az da olsa genişletmesi ile azaldi. benim bir kızım var 6 yasinda Allah'a şükürler olsun kızıma hamile olduğumda da crohn hastasıydim.ama henüz teşhis konulmamisti 8 yıl sonra teşhis konulabildi maalesef.Ama hamilelikte ağrılarım çok fazla olmuştu dayanılır gibi değildi . İnşallah hamile kalırsam önceki gibi ağrılarım olmaz

Merhaba çok şükür ağrılarım ilaçlardan sonra ve doktorumun kolonoskopi sırasında dar olan bagirsagim balon ile az da olsa genişletmesi ile azaldi. benim bir kızım var 6 yasinda Allah'a şükürler olsun kızıma hamile olduğumda da crohn hastasıydim.ama henüz teşhis konulmamisti 8 yıl sonra teşhis konulabildi maalesef.Ama hamilelikte ağrılarım çok fazla olmuştu dayanılır gibi değildi . İnşallah hamile kalırsam önceki gibi ağrılarım olm
İnşallah rabbim gönlünüze göre versin ilaç kullanmadığımız bi zaman olacak mı acaba

X