gebelikte idrar yolu enfeksiyonu geçirenler

ofsistimcidden

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2022
2.120
5.029
kızlar selam gebelikte idrar yolu enfeksiyonu geçirenler var mı? nasıl atlattınız? inanılmaz evhamlandım nasıl çözeceğime dair yorumlarınızı bekliyorum. piyeloseptyl kullan dedi dr'um ama kendisi izinde bir kadın doğuma gideceğim muayene ve ilaç için. piyeloseptyl kullananlar var mı gebelikte b grubuymuş ama bebeğe zarar verir korkum var

Bu ilacı gebelikte kullanılmıyor diye okumuştum ben. Ne yazık ki ben de sürekli geçiyorum hem idrar yolu hem vajinal enfeksiyon. Şu an 16haftalığım. Kadın doğumcuya sormadan kullanma sen ilacı ama dut suyu çok iyi geliyor enfeksiyona. Eğer şeker sıkıntın yoksa sabah akşam iç. Ben 8. Haftada falan bi enfeksiyon olmuştum sürekli dut suyu içtim ilaç kullanmadan geçti çok şükür. Şimdi de çok su içmeye çalışıyorum. Allah şifa versin

piyeloseptyl b grubuymuş güvenliymiş yani ama ilk 3 ayda b grubu ilaçta vermiyorlar bazı drlar organ gelişimi dönemi olduğu için ben de dün gece kaynattım içtim dut suyu canım bugünde içeceğim artık düzenli arada içmeyi düşünüyorum çok iyi geliyor.

Dediğiniz ilacı bilmiyorum ama ilk 4 ayda tek kullanımlık bir ilaç kullanmıştımgeçti daha sonra 26. Haftada bir kez daha oldum. Yine tek kullanımlık ilaç içtim. Suan sorun yok sanırım. Umarım benim de sizin de bidaha olmaz. birçok hamilede oluyor dedi doktor korkmayın o yüzden

İdrar yolu enfeksiyonu olmayan hamile yok çevremde.ben 5 kere olmuştum gebeligimde her seferinde yeter artık diyordum ki hep hijyene dikkat etmiştim. İki kere toz halindeki ilaçtan vermişti Dr iki kere de antibiyotik almıştım. Kandan bakilmisti hangi bakteri olduğuna.yatış yapılacaktı serumla antibiyotik vermek için son anda gereksiz diye antibiyotik vermişlerdi.en son da doğuma 1 hafta kala olmuştum daha da ilac icmedim kendiliğinden geçmişti.bebek için riskli bir durum diyor Doktorlar. Mutlaka Dr kontrolüyle çözmeye çalışın ama herkeste olduğunu da unutmayın.

karadut suyu mu nasıl yapıyorsunuz hazır satılanlardan mı yoksa

ya da beyaz dut mu

karadut suyu mu nasıl yapıyorsunuz hazır satılanlardan mı yoksa

ya da beyaz dut mu
beyaz kuru dutu 7 8 dk kaynatıp yaptım canım.
dr gidiyorum tabi ki asla ihmal etmem. ben zaten normalde de enfeksiyona çok yatkın biriyim gebelik öncesi de sık sık geçiriyordum ve çok sık kum taş dökerim çözümünü bulamadım o zaman çok sallamıyordum ilaç kullanıyordum geçiyordu şimdi ilaç kullanmakta istemiyorum ama mecbur kalıyorum bazen

Çok geçmiş olsun bu sürekli kendini tekrarlayan bir durum benim anlamadığım kadarıyla. Geçip tekrarlıyordu bende hep. Ama ben fark etmiyordum kontrole gittiğimde tesadüfen Dr görüyordu idrarda. Kanda da gözüküyor tabii ama ben bir şikayetle gitmiyordum. Yani hiç kontrole gitmesem kendiliğinden bile geçerdi belki hiç belirti göstermezdi bende. Bir yakınımda enfeksiyon kanamaya sebep olmuş mesela bu gibi durumlar risklidir ama sizde de benim gibi anladığım kadarıyla.bence ihmal etmeyin tabii ki de ama içinizi de rahat tutun idrar yolu enfeksiyonu normalde de gitsek zaten çıkar.olmayan hamile yoktur.bebeginiz kesenin içinde o kese onu koruyor.bol su için bol meyve sebze tüketin yeterli.

evet benimde öyle lökosit 2000lere çıktı çok ağır bir enfeksiyon geçirdim o seviyede ağrı hissettim ağrıyor diye dr gittim. 100lerde çıkıyordu bazen ben hiç anlamıyordum bile. nasıl anlamadığımı da anlamıyorum dr şaşırıyor nasıl anlamadığıma ağrı eşiğim çok da yüksek değildir ama kum dökerken ağrısını hiç hissetmedim kandan anladım sadece taş düşürürken ağrısını hissetmiştim o taşta mercimek kadar vardı.

Yani ben sağlıkçılar gibi bilemem ama benim bir bobregimde büyüme olmuştu acaba sizde de böyle bir durum mu var acaba.gozunuzu korkutmayayim şimdi durduk yere hamilesiniz ama zaten ciddi bir durum değil bu dediğim. ağrım vardı ve böbrek büyümesi demişti doktorum. Bazen o kadar idrar yolu enfeksiyonu acaba böbrek büyümesi mi yaptı demiştim o zamanlar ama bebek böbreğe baskı yaptığı için oluyormuş dogurunca geçti zaten müdahale edilemezmiş ona.siz hiç batın ultrasonografisine girdiniz mi acaba öyle geçiyor adı hani böbrek, mesane ve idrar yolları inceleniyor.ayni dönemde lökosit yüksekliğim vardı siz deyince şimdi bı aklıma geldi

evet girdim hiçbir problem yok gebelik öncesi bahsettiğim dönem zaten taş kum sebep oluyordu. ağrı hissetmiyor olmamın sebebini bilmiyorum ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…