Gebelikte demir eksikliği

Yusrainci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
38
8
27
Merhabalar 8 haftalik gebeyim saglik ocağındaki doktor demir eksikliği başlamış ama 12. Haftaya kadar ilac veremeyiz dedi, bugun ozele gittigim de o da kan ilacına başlan lazim dedi arada kaldim ozeldekide cok ilgilenmedi zaten ciktim ordan. Böyle bir durum yaşayan varmı acaba???

Merhabalar 8 haftalik gebeyim saglik ocağındaki doktor demir eksikliği başlamış ama 12. Haftaya kadar ilac veremeyiz dedi, bugun ozele gittigim de o da kan ilacına başlan lazim dedi arada kaldim ozeldekide cok ilgilenmedi zaten ciktim ordan. Böyle bir durum yaşayan varmı acaba???
normalde veriolar demir ilaci. Yani sakıncalı degil diye biliyorum

Benim de demir eksikligim var 12den önce kullanamazsin demedi kimse ama 12.hafta başlamıştım. Siz de yine 12de baslasaniz sorun olmaz diye düşünüyorum günde 2 kere icebildiginiz ilaçlar var çok uzun sürmeden toparlaniyor zaten degerler

Benim de demir eksikligim var 12den önce kullanamazsin demedi kimse ama 12.hafta başlamıştım. Siz de yine 12de baslasaniz sorun olmaz diye düşünüyorum günde 2 kere icebildiginiz ilaçlar var çok uzun sürmeden toparlaniyor zaten degerler
Haftaya kadar doğal bir şeyler tüketmeye çalışayım o halde sonra demir ilaci yazdiririm devlette

Ben gebelikten öncesi femarat kullanıyordum. Doktorum miden bulanabilir arada gece yatarken yut dedi. Yani sakincasi falan yok ne saçma bir söylem. Bosuna mide bulantisi yapmasin diye vermiyolar. Halbuki mesela tiroid hastasiyim ilac kullanmam hayati.

Ben gebelikten öncesi femarat kullanıyordum. Doktorum miden bulanabilir arada gece yatarken yut dedi. Yani sakincasi falan yok ne saçma bir söylem. Bosuna mide bulantisi yapmasin diye vermiyolar. Halbuki mesela tiroid hastasiyim ilac kullanmam hayati.
Nail yani tiroid hastası ilaç mi kullanmalı demir ilacı anlamadim

Ferritin(depo demir) mi düşük
Demir mi düşük

Mide bulantısı yapar diye mi yazmak istemediler acaba? Bir sakıncası yok diye biliyorum.

Benim sağlık ocağındaki doktorum ilk gebeliğin başında , bir şeye başlanması gerekiyor ama bebeğe az zararı olacak veya en uygun ilacı o alanda daha uzman olan kadın doğum doktorun yazsın dedi. Kadın doğum doktorum da ilk trimesterde bulantı mide yanması yapma ihtimaline karşı ilk zaman başlatmadı. 2. Trimesterde direk başlattı :)

X