Gebelikte bebeğin kalbinin durması 😞

Hayatzb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
119
31
31
Merhaba! Arkadaşlar . Benim 3 düşüğüm var 1. Den sonra cocugum oldu cok sukur ama sonra 2dir , 8. Haftada kalbi duruyor araştırcaz dedi doktor. Bebegi genetiğe yolladık daha sonucu 1 ay oldu ama hemüz cıkmadı bugun yarın cıkar . Adet oldum bitince tekrar kontrole gitcem . Trombofoli testimde MtHFR (a1298C) homozigot .PaI (4G/5G) polimorfizmi 4g/5g yazıyor . Sonuclarımda bunlar koyu renkli oldugundan bunları yazdım gerısı normal renkte ve normal yazıyor. Son gebelıgımde corasprin kullandm hergn ictm fayda etmedi demekki yine kalbş durdu . Folibol kullandırdı doktor . En önerılmeyen folibolmus neden kullandırdı ki . Gercekten cok kötüym benim gibi olan varmı ? Bu arada hocalara da gitmeye karar verdm yer gök dua üstüne onuda yapacam . Cok sukur gebe kalıyorum ama devamı gelmıyor . Cocuk düşmuyor ama kalbı duruyor yoruldum artık

Merhabalar çok geçmiş olsun genetik ten peki haber geldi mi

Merhaba sizin durumunuzu yaşadım aslında bebeğin kromozomal anomalisi olunca oluyor genelde yada enfeksiyon tarzı doktorunuz ne dedi bilmiyorum ama bebek patolojiye gittiğinde ilk beş gen inceleniyor onla genellikle temiz geliyor sonuçlar. Birde micro array yöntemi var kromozomları daha detaylı inceleniyor ikincide bunu istedi benden doktorum. Aynı bebekten alınan beş gen üzerine olan test temiz geldi ama micro arrayda sorun çıktı

Peki ne önerdi sorun cıkan seyden dolayı

Doktor bu ender rastlanan bir durum dedi döllenme esnasında olurmuş trizomi 16 çıkmıştı bizde tekrar edecek birşey değil ama kromozomlarınızda sorun olsaydı genetik tanılı tüp bebeğe yönlendirirdim dedi. Kromozom yapılmış mıydı sizde
Peki ne önerdi sorun cıkan seyden dolayı

Kan sulandırıcı iğne yazması gerekiyor haptan ziyade. Pıhtılaşma eğiliminiz var. Folbiol en sık kullanılan dolayısıyla da doktorlar tarafindan en cok yazilan bi hap. Zaten onu yazma sebebi de folikasit eksiliginiz varsa o eksigi kapatmak ve depolarinizi doldurmak icin. Kalp durmasi uzeine bir etkisi olmaz iciniz rahat olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…