Gebelikte amniyon sıvısı azlığı

Maşallah seninkide hareketliymiş ne güzel bunları düşün işte bebegini düşün gördüğün zamanki hareketlerini düşün rahatla mutlu ol stres yapma benimki 9 hafta oldugunda zıplıyordu haylaz olacak zaten beklentim de o annesi babası belli uslu bişey olması mümkün değil
Uyuyordur canım eger öyle ise kız olması yüksek kızlar öyle olurmuş bazen çok hareket eder sonra uzun süre yatarmış benimki de arada çok hareketli oluyor bazende sırt üstü uyuyor elini bile oynatmıyor normal yani
Çok sağ olasın kuzum 🙏 inşallah benim bebeğim de bu zor zamanları atlatır. Sağlıkla kavuşuruz

MERHABA KIZLAR ŞİMDİ BU SUYU ARTIRAN SEYLERİ SUYU FAZLA OLAN BİRİNİN YEMEMESİ M, GEREKİYOR benmde üst sınıra yakın cıktı suyum tatlı karbanhidrat yeme dedi doktorum ama dayanamıyorum dondurmaya filan :KK43:

merhaba suyunuz normale döndümü bende 16.haftadaym doktorum suyun az dedi korkuyorm
Su az denildikten 1 hafta sonra devlete de gittim burda çünkü sadece 1 tane özel var dedim başka bir doktorunda görüşünü alayım orda ki doktor şuan için yeterli dedi ama 3 haftadır bir daha gidemedim anca haftaya gidebileceğim en erken ama bu süreçte havuç suyu tüketiyorum gittik katı meyve sıkacagı aldık havuç suyu için. Memleketime gideceğim orda önerilen bir doktor var birde ona baktıracağız bakalım ne diyecek. Rabbim sizinde yardımcınız olsun inşAllah artar suyu. Ben ilk öğrendiğimde çok korktum geceleri uyuyamadım düşünmekten ama 1 ay geçip bir sıkıntı çıkmayınca içim rahatladı büyük oranda , doktor ne diyecek bakalım.

Su az denildikten 1 hafta sonra devlete de gittim burda çünkü sadece 1 tane özel var dedim başka bir doktorunda görüşünü alayım orda ki doktor şuan için yeterli dedi ama 3 haftadır bir daha gidemedim anca haftaya gidebileceğim en erken ama bu süreçte havuç suyu tüketiyorum gittik katı meyve sıkacagı aldık havuç suyu için. Memleketime gideceğim orda önerilen bir doktor var birde ona baktıracağız bakalım ne diyecek. Rabbim sizinde yardımcınız olsun inşAllah artar suyu. Ben ilk öğrendiğimde çok korktum geceleri uyuyamadım düşünmekten ama 1 ay geçip bir sıkıntı çıkmayınca içim rahatladı büyük oranda , doktor ne diyecek bakalım.
Bende ctesi gidecegim çok korkutorum. Havuc suyu içerken zorlanıyorm cok suyu arttırdım normalde cok az içiyormusum onu farkettim.umarım artar kötü şeyler dusunmemeye calısıyorm ama hep aklımda
Sizinde umarım iyidir bebişiniz

Bende ctesi gidecegim çok korkutorum. Havuc suyu içerken zorlanıyorm cok suyu arttırdım normalde cok az içiyormusum onu farkettim.umarım artar kötü şeyler dusunmemeye calısıyorm ama hep aklımda
Sizinde umarım iyidir bebişiniz
Su artırmanın tek başına işe yaramayacağını söylüyorlar çünkü vücudun zaten %70 i su bebek istese her türlü ihtiyacını karşılar bende zorlanıyorum havuç suyu içerken sürekli içince artık ilaç içiyormuşum gibi bir his veriyor ama yapacak birşeuim yok

Su artırmanın tek başına işe yaramayacağını söylüyorlar çünkü vücudun zaten %70 i su bebek istese her türlü ihtiyacını karşılar bende zorlanıyorum havuç suyu içerken sürekli içince artık ilaç içiyormuşum gibi bir his veriyor ama yapacak birşeuim yok
Bebek her türlü ihtiyacını karşılarsa neden suyumuz az cıkıyor buda beni tedirgin eden şey baska bir problemmi var acaba diye

Bebek her türlü ihtiyacını karşılarsa neden suyumuz az cıkıyor buda beni tedirgin eden şey baska bir problemmi var acaba diye
Genelde bebeğin kendi böbreği suyu az üretiyormus yoksa mantıklı yani vücudumuz su dolu zaten alabilse alır bebek

Konu açılalı çok olmuş ama 23+5 haftalık hamileyim doktor suyumun az olduğunu söyledi sizler nasıl ilerlediniz bebekler sağlıkla doğdu mu ? Suyunuz arttı mı?

Konu açılalı çok olmuş ama 23+5 haftalık hamileyim doktor suyumun az olduğunu söyledi sizler nasıl ilerlediniz bebekler sağlıkla doğdu mu ? Suyunuz arttı mı?
Merhaba kecmis olsun
Ben bir yerde girmussum bunun icin en azi 5 gun havuc suyu icmekisin 5 gun sonra gidib baktir nasil artigini gor insallah 🙏🏻

Merhaba kızlar Rabbim yavrularımızı bize bağışlasın.. Şuan durumunuz nedir? Bana da suyun az dedi doktor. Perinatologa gittim büyük bir sorun görünmüyor ama suyu az farklı doktorlar baktı yani. İnşallah düzelir:KK61:
Bebeklerinizi sorunsuzca kucağınıza aldınız mı acaba şu an 16 haftada aynı sorunları yaşıyorum sonuçtan çok korkuyorum o yüzden atlatan insanlar varsa fikrine çok ihtiyacım var

Bebeklerinizi sorunsuzca kucağınıza aldınız mı acaba şu an 16 haftada aynı sorunları yaşıyorum sonuçtan çok korkuyorum o yüzden atlatan insanlar varsa fikrine çok ihtiyacım var
Çok geçmiş olsun, Rabbim şifa versin. Herhangi bir test yapıldı mı doktorunuz tam olarak ne dedi?

Çok geçmiş olsun, Rabbim şifa versin. Herhangi bir test yapıldı mı doktorunuz tam olarak ne dedi?
Olumsuz konuştu hep ya böbrekler oluşmamıştır ya da küçüktür büyüyecektir dedi daha çok gebeliği sonlandırmam yönünde konuştu istersem 20. Haftaya kadar bekleyip daha net görürüz şu an iki beyaz leke görüyorum dedi

Olumsuz konuştu hep ya böbrekler oluşmamıştır ya da küçüktür büyüyecektir dedi daha çok gebeliği sonlandırmam yönünde konuştu istersem 20. Haftaya kadar bekleyip daha net görürüz şu an iki beyaz leke görüyorum dedi
Senden su falan geldi mi peki? Minik sızıntı şeklinde de olabilir iyice düşün

Yok gelmedi doktor da kaç kere sordu yok gelmedi belki idrarını yaparken fark etmemiş olabilirsin dedi CRP falan baktı normal çıktı o yüzden bebekte böbrek olmamasından şüpheleniyo doktor
Havuç suyu içiyordum bolca, yine her ihtimale karşı dinlen imkanın varsa çalışma. Bize de başta böbrekle ilgili sıkıntılar olduğunu söylediler haftalar ilerledikçe o sıkıntılar düzeldi fakat bende asıl sorun suyumun geliyor olmasıymış ne yazık ki.

X