Gebelikle ilgili sorular

doktor bey pekı yumurtlama gunum nezaman acana sırasıyla soyle mayıs4 hazıran4 hazıran26 temmuz yok agstos7 cewabınızı beklıorum tsk

Duzensiz olması nedeni ile yumurtlama gününüzü doğrulukla belirlemek mümkün olmayabilir. Yumurtlama testleri ile belirleyebilirsiniz...

Doktor bey..merhaba

7+1 hamileyim bebeğimizin kalp atışlarını duyduk..yalnız cok az bazen kahverengi akıntım oluyor progestana devam ediyorum...kalp atisini duymak dusuk riskininde azaldığının bir gostergesimidir acaba?..teşekkürler

Merhabalar Dr bey... Benim ayak tirnaklarimda morarma var bunlar gebelikte normalmidir? Nedeni nedir bi morluklarin Bian once dra gitmelimiyim...

Günaydın dr bey,
ovulasyon testlerinden tükürük ile mi yapılan yoksa idrar ilemi yapılan daha iyidir hangisini almamı tavsiye edersinzi?

merhaba doktor bey,
hamile oldugumu ogrendim fakat bugun grip oldum ve bogaz enfeksiyonum var. Hamileligin erken doneminde gecirilen enfeksiyon bebek icin risk olusturur mu?

Doktor bey merhaba iyi bayramlar...

61 gun once sezeryan ile dogum yaptim dogumdan sonra 24. gun kanamam kesildi 29. gun regl oldum 60. gun 2. reglim geldi sorum su gelen regl kanamam siyah renkte ve cok az gunde 1 ped kullanicagim kadar ve agrim cok dogumdan sonra siyah kan ve agri normalmidir???

merhaba doktor bey
2 yıllık evliyim. şuan 30 yaşımdayım. tam 1,5 yıl doğum kontrol hapı kullandım. yaklaşık 6 ay kadarda kondom ile korunduk. mayıs ayı başında genel jinekolojik muayene için tahlil yaptırdım adetimin 3. günü. değerlerim normaldi. E2 değerimde 19 pg/ml çıkmıştı. kist yada anormal hiçbir durum gözlenmedi. 27-28 günde bir adet olurum zaten çok düzenlidir. doktorum korunmayı bırakın gebe kalırsın herşey normal demişti.
ancak , 3 aydır gebe kalamıyorum.biliyorum çok erken ama 30 yaşımdayım ve biraz panik yaptım :) bu yüzden eşim semen testi, ultrason, ürolojik muayene ne varsa yaptırdı.sonuçları çok normal ve iyi. yani eşimde hiç bir sorun yok.

ben tekrar kontrole gittim. yine adetimin 3. günü hormon testi dahil karaciğer böbrek herşeye bakıldı. değerlerim çok iyi doktorum çok iyi bakmışsın kendine dedi amaaaaaa, e2 değerim 606 pg/ml çıkmış. görünen bir kist yok diğer hormon değerlerim çok iyi ama e2 çok yüksek... doktorum takip edicez adetini 3. günü tekrar gel dedi.

doktor bey, sizde yorum yapar mısınız? böyle bişey neden olabilir? bu kadar yüksek bi değer neyin belirtisi olabilir?
şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar...

(MEMORİAL HASTAHANESİ E2 referans aralıkları: foliküler 12,5-166 / ovulasyon 85,5-498 / Luteal 43,8-211)

doktor bey merhabalar adetime 2 gün kala evde idrar testi yaptım hatta iki tane yaptım ikiside pozitif silikde olsa çıktı daha sonra biz eşimle adtimden iki gün sonra hastaneye gittik ama kan testi falan yapılmamıştı doktorum vajinal ultrasonla baktı ama kese falan göremedim dedi büyük ihtimalle çok ereken dedi ben tabi epey üzldüm yani ne bilim geç döllenme oldumuştur İNŞALLAH sonara sağık ocagına gittim adetimden 3 gün sonra kan degerim bet hcg 333.81 çıktı ocaktaki doktorum hereşeyin normal oldugun söyled ultrasonda görülmeye bilir daha çok ereken dedi ne bilim aklım çok karıştı
sizcede geç döllenem olmuş olbilirmi kızlar sat 20.07.2012

doktor bey ben eylül ayının 5inde hastaneye kontrol için gidecegim sizce cinsiyet bellli olurmu son regal tarihim 12 haziran

24 haftalık ikizlere hamileyim ve hafif eğildiğim zaman göbek deliğimin sol tarafına anlık ağrılar giriyor sizce önemlimidir teşekkürler

Mutlaka doktorunuza muayene olmalısınız. sağlıklı günler dilerim

Bana gelseydiniz, test yaptırmayacak, yorum da yapmayacaktım. Bu nedenle yorumu testi isteyen doktor yapacak. İnfertilite ile ilgili testleri 1 yıl deneyip te çocuk sahibi olamayan hastralarımdan istiyorum (ruz). Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle. (gebe kalacaksınız)

Şimdi bu mesaj Doktor beye mi yoksa kızlara mı? :) Kafanız karışmasın, gebesiniz. Ve rica edyorum sevinin. 2 hafta sonra bebeğinizin kalp atımı duyulunca grupla paylaşırsanız sevincinize ortak olurum. Sağlıklı bir gebelik dilerim

doktor bey ben eylül ayının 5inde hastaneye kontrol için gidecegim sizce cinsiyet bellli olurmu son regal tarihim 12 haziran

Ben 12. gebelik haftasında insiyeti söyleyebiliyorum. Cinsel organ gelişimi 16. haftada tamamlandığı için o zaman kesin olarak tanınabiliyor. sağlıkllı bir gebelik dilerim...

merhaba dr. bey. 2 aylık gebeyim ve 11 eylül'de düğünüm var. saçlarımı bitkisel boya ile boyasam olur mu acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…