Gebelikle ilgili sorular

Sorunuzun cevabını bilmiyorum. Beta HCG testini beklenen adetle yapıyorum. Tekrarlanmasını (beklenen adet günü) öneririm. Gebe kalmanız ve bebeğinizi kucağınıza almanız dileğiyle...

Doktor Bey, size coraspinle ilgili soru sormuştum. Cevaplamıştınız sağolun.
Doktorumla konuştum "38.haftaya kadar devam edeceksin içmeye" dedi.
Kan sulandırıcı yüzünden bebeğin kalbinde delik kalabilir diye duymuştum, ya öyle birşey olursa? Ne yapılıyor buna engel olmak için beni aydınlatır mısınız? Çok endişeleniyorum.
Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

Sn Busmai, bu sorunun cevabını benden değil doktorunuzdan duymalısınız. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey merhABA

34 HAFTALIK HAMİLEYİM. AŞIRI DERECEDE YORGUNLUĞUM VE 32 HAFTADAN BERİ KOLLARIMDA BAŞLAYAN UYUŞMA ŞUANADA PARMAKLARIMA VURMUŞ DURUMDA.
PARMAK UÇLARIMINDA AŞIRI DERECEDE UYUŞMA VAR HİSSETMİYORUM.
ORTOPEDİ DOKTORUNA DA GİTTİM AMA ANLAMADI.
LÜTFEN BU KONUDA VERECEĞİNİZ BİR KREM YADA ÖNERECEĞİNİZ BİŞEY VAR MI? NORMAL BİR DURUM MUDUR BU ?

gebelerde özellikle sabahları ellerde uyuşma, ağrı, kavrama güçlüğü olmaktadır. Karpal tünel sendromu olarak adlandırılan ve gebelikte oluşan ödem nedeni ile ortaya çıkan bu durum sıklıkla doğum sonrası geçmektedir. Muayene edemediğim için ancak bu kadarını söyleyebiliyorum. Sağlıklı bir doğum dilerim...

bu ne demek ya ultrasyonda şu yazıyor fetal eklere ve yolk kesesine ait görünüm saptanmayan intarunterin gebelik mevcuttur 1 hafta sonra kontraol us önerilir ne dir ??? 8 hafta 2 günlük hamilelik var ....

Son düzenleme:
bu ne demek ya ultrasyonda şu yazıyor fetal eklere ve yolk kesesine ait görünüm saptanmayan intarunterin gebelik mevcuttur 1 hafta sonra kontraol us önerilir ne dir ??? 8 hafta 2 günlük hamilelik var ....

Embriyo (bebek) görülmemiş. Adetleriniz 28 günde bir oluyorsa bu olumlu bir bulgu değil. 49 günde bir adet görüyorsanız gelecek haftayı beklemelisiniz.

Bora Bey Merhaba,

Şubat ve Mart ayında iki kimyasal gebelik geçirdim. Nisan ayında tam 30. günde regl oldum. İki ay üstüste kimyabal gebelik geçirmem normal mi? Yaşım 37 , bu durum yaşımdan mı kaynaklanıyordur, neler önerirsiniz? ve kimyasal gebelik sürekli tekrarlar mı ?
Teşekkürler

Embriyo (bebek) görülmemiş. Adetleriniz 28 günde bir oluyorsa bu olumlu bir bulgu değil. 49 günde bir adet görüyorsanız gelecek haftayı beklemelisiniz.

doktor bey gebelde 30 günlük bir adet görüyorddum ama yaklaşık olarak bir buçuk haftadır hiç bir şey yiyemiyor aşırı bir tiksinme var hjerşeyde bu bir etken olabilir mi yoksa boş gebeliklimidir ama aynen bir hamilelik belirtisi yaşıyorum bunlar olabilir mi ??

bOŞ GEBELİKDE DE BENZER ŞİKAYETLER OLABİLİR. GEÇMİŞ OLSUN. 1 HAFTA SPONRA BEBEĞİNİZİN GÖRÜNMESİ DİLEĞİYLE...

iyi gunler Doktor Bey
hamileyken midye, karides gibi deniz urunlerini yememde bir sakinca varmi?

Midye ağır metaller barındırdığı için önerilmiyor (herkes için geçerlidir), karides ise "azı karar, çoğu zarar" düsturü ile tüketilmeli. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Midye ağır metaller barındırdığı için önerilmiyor (herkes için geçerlidir), karides ise "azı karar, çoğu zarar" düsturü ile tüketilmeli. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Umarim saglikli bir gebelik olur ve bebegime bu kez kavusabilirim
Iyi calismalar diliyorum.

IYi Gunler Doktor Bey
Tekrar rahatsiz ediyorum ama aklima birsey takildi
benim adetim 3-4 aydir 24 gunde bir oluyor duzenli bir sekilde.
gecen ay 30. gunde geldi
bu ayda 29. gunde test yaptim pozitif cikti . silik filan degil normal cizgi cikti
ama bende herhangi bir belirti yok. sat 31 mart.
sorum su ki gebeligin su andan itibaren kimyasal gebelige donusebilme ihtimali nedir?
oyle bir durum olabilirmi?
belki cok tuhaf soru belki ama belirti yasamayinca aklima takildi
simdiden tesekkur ederim

Forumda birçok kere ifade ettiğim gibi gebeliğin ilk bulgusu adet gecikmesidir. Adet gecikmesinden 2 hafta sonra bebeğin kalp atımları görüleblir ve gebelikle ilgili şikayetler başlar. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey merhabalar,

ablam polikistik over hastası ve ilaçsız adet olamıyor maalesef... 3 aydırda adet olmadı. Şu aralar mide bulantısı, yiyeceklerden tiskinme belirtileri yaşıyor...

Sorum şu: Adet olmadan yumurtlama mümkün mü ve hamile kalınabilir mi?

Şimdiden teşekkürler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…