Gebelikle ilgili sorular

doktor bey merhaba,

ben 9 hafta 6 günlük hamileyim:nazar: canım kokoreç çekiyor yememde sakınca var mı sakatat ürünlerini bilgilendirebilirseniz sevinirim...

Teşekkürler...

doktor bey merhabalar,

ablam polikistik over hastası ve ilaçsız adet olamıyor maalesef... 3 aydırda adet olmadı. Şu aralar mide bulantısı, yiyeceklerden tiskinme belirtileri yaşıyor...

Sorum şu: Adet olmadan yumurtlama mümkün mü ve hamile kalınabilir mi?

Şimdiden teşekkürler...

Evet, gebelik testi yapılmasını öneririm...

Dr bey merhaba
suan 34 haftalik hamileyim en son kontrolumuz 24 nisandaydi 33+0da bebegimin kafasi 36 haftalik cikti drum cok iyi diyor ama bu durum aklima takiliyor her kontrolde 1.5 hafta kadar ondeydi kafasi simdi tam 3 hafta onde bu bir sorun mudur simdiden tesekkurler

Dr bey merhaba
suan 34 haftalik hamileyim en son kontrolumuz 24 nisandaydi 33+0da bebegimin kafasi 36 haftalik cikti drum cok iyi diyor ama bu durum aklima takiliyor her kontrolde 1.5 hafta kadar ondeydi kafasi simdi tam 3 hafta onde bu bir sorun mudur simdiden tesekkurler

Muayene demediğim için yorum yapamam, ama aynaya baktığımda benim de kafam normalden büyük, takipli olduğunuz için endişelenmeyin, sağlıklı bir doğum dilerim...

doktor bey merhaba,

ben 9 hafta 6 günlük hamileyim:nazar: canım kokoreç çekiyor yememde sakınca var mı sakatat ürünlerini bilgilendirebilirseniz sevinirim...

Teşekkürler...

Sakatat ürünlerini sağlıklı bireylere önermiyorum, bu nedenle gebelere de öneremiyorum (ben maalesef tüketiyorum :KK43:). Sağlıklı bir gebelik dilerim...

merhaba bora bey ben kendimi bildim bileli adetim düzensiz bir kızım var ama 2. bebeğe hamile kalamıyorum hormon tahlillerim ve muaynelerim temiz illaki bir sorun olması gerekirmi adet düzensizliği için yoksa normal olduğu durumlar varmı adet düzensizliği için

merhaba bora bey ben kendimi bildim bileli adetim düzensiz bir kızım var ama 2. bebeğe hamile kalamıyorum hormon tahlillerim ve muaynelerim temiz illaki bir sorun olması gerekirmi adet düzensizliği için yoksa normal olduğu durumlar varmı adet düzensizliği için

Bir doktor takibinde gebe kalmanız daha kolay olacaktır. Güzel haberlerinizi bekliyorum..

hamileliğim boyunca size sorular sormuştum sağolun cvb verdiniz.
doktor bey
ben 15 haftalık kayıp yaşadım 4 nissanda. 5 nisanda da 2.kez kürtaja alındım parça var diye
2gün sonra parça dştü. hala içerde 2mm pıhtı vardı.
şuanda eridi küçüldü.
doktorlar artık kürtaja gerek görmedi.
ama benim 2 haftadır sol kasığımda geçmeyen ara ara rahime uzanan sızlama şeklinde ağrı var.
yapışıklık olacak yada tüpler tıkanır diye çok çok korkuyorum. çocuğum olsun çok itiyorum.
bir kaç doktora gittim. gyno-lomexin kullandım akıntı o gün geçiyor ama sonra devam etti.
çapaya gitmiştim.
neo-penotran ve flagly verdi. oda 3 fitil kullandım yanma ve tahriş oldu diye bıraktım.bide vajina iç dudakta beze gibi bişey var 2 doktora gösterdim önemli deği dedi ama geçmiyoo 2 aydır sızlıyor çok keyifsizim çok psikolojim bozuldu.
şuanda akıntı devam ediyor. bu akıntıdan nasıl kurtulacağım bana bir yol gösterin bide bu yapışıklığa tıkanıklığa sebep olurmu.
sol kasığımdaki bu ağrı yapışıklık belirtisi olabilirmi dizimi kendime çekinc ağrıyı daha çok hissediyorum.

doğum kontrolü için hap ya da spiralden çekindiğimden dolayı bir tükürük testi aldım hergün uygulanıp eğreltiotu görünümü çıkınca yumurtlamayı haber verenlerden ama reglime 12 gün kalmasına rağmen hala böyle bir görüntü söz konusu değil yumurtlamama ihtimalim var mı ya da bu testlerin güvenilirliği nedir?doktor bey yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..

doğum kontrolü için hap ya da spiralden çekindiğimden dolayı bir tükürük testi aldım hergün uygulanıp eğreltiotu görünümü çıkınca yumurtlamayı haber verenlerden ama reglime 12 gün kalmasına rağmen hala böyle bir görüntü söz konusu değil yumurtlamama ihtimalim var mı ya da bu testlerin güvenilirliği nedir?doktor bey yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..

Adet düzeninizi öğrenebilir miyim?

Merhaba Doktor Bey
5 haftalik hamileyim dun hastaneye gittim lekelenmelerim vardi ustten bakildi ve keseyi gorduk
ama rahim duvarinda ucun ince sekilde bir kanama alanida olusmus.
4 ay oncede 7+2 haftalikken kese cevresi kanamasi basladi dedi dr ve daha sonra kalbi durdu
kalbi durmadan 2-3 gun once progestana basladik ama ise yaramadi.
acaba gec mi baslandi? ben yurtdisindayim ve burdaki doktorun uygulamalari farkli olabiliyor
simdi yine lekeler gelince telaslandim ama progestan vermedi doktor sikca camasirimi kontrol ediyorum varmi birsey diye
Ayrica burda folic asitte vermiyorlar ben kendim eczaneden gidip aldim basladim erken baslayamadim gerci ama iciyorum 15-20 gundur
acaba progestonuda eczaneden alip baslasam . fazlasi zarar olur mu? bu konuda ne dusunuyorsunuz? isimi sansa birakmak istemiyorum
ne yapsam bilemedim.
Turkiyeye gelme durumum var Hazirann ortasi gibi. bu konu yuzunden erken gelmeyi bile dusundum bu seferde ucak zararli olur mu?
11 saat suruyor ucak yolculugu . cok sordum ama, lutfen kusura bakmayin 2 bebegimi kaybettim 1 yilda farkli sebeplerdende olsa.
cok tesekkur ederim simdiden.

Merhaba Doktor Bey
5 haftalik hamileyim dun hastaneye gittim lekelenmelerim vardi ustten bakildi ve keseyi gorduk
ama rahim duvarinda ucun ince sekilde bir kanama alanida olusmus.
4 ay oncede 7+2 haftalikken kese cevresi kanamasi basladi dedi dr ve daha sonra kalbi durdu
kalbi durmadan 2-3 gun once progestana basladik ama ise yaramadi.
acaba gec mi baslandi? ben yurtdisindayim ve burdaki doktorun uygulamalari farkli olabiliyor
simdi yine lekeler gelince telaslandim ama progestan vermedi doktor sikca camasirimi kontrol ediyorum varmi birsey diye
Ayrica burda folic asitte vermiyorlar ben kendim eczaneden gidip aldim basladim erken baslayamadim gerci ama iciyorum 15-20 gundur
acaba progestonuda eczaneden alip baslasam . fazlasi zarar olur mu? bu konuda ne dusunuyorsunuz? isimi sansa birakmak istemiyorum
ne yapsam bilemedim.
Turkiyeye gelme durumum var Hazirann ortasi gibi. bu konu yuzunden erken gelmeyi bile dusundum bu seferde ucak zararli olur mu?
11 saat suruyor ucak yolculugu . cok sordum ama, lutfen kusura bakmayin 2 bebegimi kaybettim 1 yilda farkli sebeplerdende olsa.
cok tesekkur ederim simdiden.

Gecmis olsun, gebelikte her 3 gebeden birinde kanama olabilmektedir. İl 12 haftada her 5 gebelikten biri kaybedilmektedir. Tup bebek disindaki vakalarda progesteron pek ise yaramamakta (ama verilmektedir). Bu kez gebeligin dogumla sonlanması dilegiyle....

Gecmis olsun, gebelikte her 3 gebeden birinde kanama olabilmektedir. İl 12 haftada her 5 gebelikten biri kaybedilmektedir. Tup bebek disindaki vakalarda progesteron pek ise yaramamakta (ama verilmektedir). Bu kez gebeligin dogumla sonlanması dilegiyle....

Anladim Tesekkur ederim. Taktir Allahin artik bekleyip gorecegiz.

Doktor Bey sizide sorularimla bunalttim ama affiniza siginarak bir sorum daha olucakti
ekledigim resimdeki alttaki yuvarlak karanligin kese olma ihtimali varmidir? yoksa rahimde oylesine bir dokumu ?
bir bakabilirmisiniz?

$DSCN3181.jpg
$DSCN3182.jpg

X