Gebelikle ilgili sorular

kULLANMANIZI ÖNERİRİM

Hocam merhabalar..doktorum bana klomen verdi 1x5 kullaniyorum ama bu arada ben hastalandim ishal oldum..ishal ilacin etkisini azaltirmi..4 gündür siddetli devam ediyor..ilac aldim ama hala gecmedi..klomenin etkisi azalirmi..cok sagolun

Hocam merhabalar..doktorum bana klomen verdi 1x5 kullaniyorum ama bu arada ben hastalandim ishal oldum..ishal ilacin etkisini azaltirmi..4 gündür siddetli devam ediyor..ilac aldim ama hala gecmedi..klomenin etkisi azalirmi..cok sagolun

tEDAVİNİN ETKİNLİĞİ AZALMAZ, AMA İSHALİN 4 GÜN SÜRMESİ BİR ENFEKSİYON HASTALIKLARI VEYA GASTROENTROLOJİ UZMANINA GÖRÜNMENİZİ GEREKTİRİR. GEÇMİŞ OLSUN, BEBEĞİNİZE KAVUŞMANIZ DİLEĞİYLE...

dr bey ;tetanoz aşısı olmam gerekiyor, gebelik ihtimali varken bir zararı olur mu

mrb doktor bey 14 haftalık hamileyim tükürük salgım çok fazla günde yüz kez tükürüyorum artık sosyal hayatımı da etkiliyo konuşamıyorum dahi...ne ypsam geçer birde mide bulantısı için zofran kullanıyorum bir sakıncası olur mu?

Gebelik nedeni ile ortaya çıkan bir şaikayetiniz var ve (eğer reflü=yanma=ağıza acı su gelme şikayetiniz yoksa) bu haftalarda azalacaktır. Zofranı tüm gbeiği süzresince kullanan hastalarım var b grubu bir ilaçtır. Endişelenmeyin...

mrb dr bey,,
ben 12 haftalık hamileyim,8. haftadan beri göbek deliğimde ve çevresinde iğne batar gibi ağrılar oluyor,sizce normal mi bu ağrı?

mrb kolay gelsin doktor bey,

ben son adet tarihime göre 4+5 günlük hamileyim...sat: 2ağustos...29 eylülde beta hcg :43,6 çıktı dün yani 3 eylülde hcg yaptırdım 500 çıktı sizce değerlerim normalmi.henüz doktora gidemedim arefe günü öğrendiğim için...

GEBESİNİZ. 2 HAFTA SONRA KALP ATIMLARI GÖRÜLECEKTİR. pPAYLAŞIRSANIZ BİRLİKTE SEVİNİRİZ. SAĞLIKLI BİR GEBELİK DİLERİM...

doktor bey mrb bi sorum olacaktı bugün doktora gittim sağ yumurtam olgunlaşmış 18 mm olmuş hafif şekli bozulmuş
bu şekilinin bozulması çatlıyor anlamınamı geliyor ?
doktor pregynl iğne verdi ama vurulmayı düşünmüyorum
çünkü çatlıyor olabilir dedi
bu şekilinin bozulması çatlıyor anlamınamı geliyor ?
sizce boyutu nasıl ?
sorularıma cevap verirsesin çok memnun olurum

bENCE BOYUTU İYİ, DOKTORUNUZU DİNLEMENİZİ ÖNERİRİM. TAKİP EDİP SİZİ TEDAVİ EDEN DOKTORUNUZ. İĞNE İLE İLGLİ BU NEDENLE YORUM YAPAMAYACAĞIM. BEBEĞİNİZE KAVUŞMANIZ DİLEĞİYLE...

Dr.Bey merhaba,ben 35 yaşında ve bir çocuğu olan bir bayanım.2.çocuk için mücadele veriyoruz..daha önce geçirdiğim zorunlu kürtaja bağlı olarak rahimde yapışıklık olmuş ve bundan dolayı 2 kez operatif histeroskopi geçirdim.en son histeroskopi geçen yıl kasım ayında yapıldı..sonrasında SIS sulu usg yapıldı ve gene aynı bölgede yapışıklık görüldü,3.kez histeroskopi önerildi ama kabul etmedim,artık çok yorulduğum ve de yıprandığım için akışına bıraktım.bu süre zarfında başka dr.a gittim,serophene ve pregnyl kullandım.sonuç alamadım.rahim kalınlığım en fazla 6 mm.oldu.geçtiğimiz temmuz ayında hsg çektirdim ve bana tüpler ve rahimde bir problem gözükmediği söylendi.çok şaşkınım..bu arada hsg çektirmeden önce ilk kez adetim direkt kanama şeklinde başladı.normalde histeroskopilerden sonra adetim kahverengi leke şeklinde başlayıp 3-4 gün böyle devam edip sonra 1-2 gün kanama şekline dönüşüp sonra yine kahverengi leke ve bitiyordu.bu ay 29 ağustosta yine bu şekilde yani önce kahverengi leke şeklinde başladı,böyle devam etti 3 eylülde kanamaya dönüştü,yoğun oldu 2.gün iyice azaldı ve bugün 3.gün çok az kahverengi leke şeklinde..anlayamadığım nokta,hsg temizse adetim niye böyle oluyor olabilir?ayrıca olası yapışıklıklar böyle kendiliğinden düzelebiliyormu?bu konuda görüşlerinizi öğrenmek istiyorum..teşekkür ederim..

HSG leriniz görmeden yorum yapmam yanlış olacaktır. Tıbbi bilgime göre yapışıklıklar kendi haline bırakıldığında düzelmemektedir. HSG leriniz görebilir miyim?

HSG leriniz görmeden yorum yapmam yanlış olacaktır. Tıbbi bilgime göre yapışıklıklar kendi haline bırakıldığında düzelmemektedir. HSG leriniz görebilir miyim?

Dr.Bey,son çektirdiğim hsg'nin fotoğrafları elimde mevcut.onları size ne şekilde ulaştırabilirim?e-mail olarak gönderebilir miyim?(daha önce çektirdiğim hsg'ler ağrısız olmuştu,özellikle ilaç geçişi sırasında bile sağ tarafta hiç ağrı acı hissetmiyordum.fakat son çekilen hsg de hem sol hem de sağ tarafta oldukça acı ve ağrı hissettim.normalde ağrı eşiği yüksek bir insanım..)cevabınızı bekliyorum,çok sağolun..

mAİL ADRESİM bcengiz@bahceci.com.

merhaba doktor bora bey, ben 18 haftalık hamileyim. sabah sağlık ocağından çağırdılardı. Tetanoz iğnesi için. İğneyi vurdular. Bu tetonoz iğnesi bu haftamı vuruluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…