Gebelikle ilgili sorular

sağolun doktor bey bişey daha sormak istiyorum benim ovulasyon testim 28.günde positif çıkmıştı ve o gün kanda beta hcg 3.23 çıktı yumurtlama olduğunda beta hcg hormon yükselirmi?

beta HCG benim kanımda bile 3,23 çıkabilir. Bugün baktıracağınız önemli.

Doktor bey merhaba, benim beklenmeyen reglm 15 mayıstı.. ben 12 sinde evde test yaptım 2. çizgi silik çıktı..(13.05.2011) ertesi gün kanda baktırdım 27.6 hamilesiniz dediler.. 16 sında dr yeniden yaptırmamı istedi 34.27 çıktı ve 17 si sabah yeniden baktır dedi oda 31,47 çıktı.. ve ben tekrar muayene olmaya gıttım kese görünmüyo ama geç döllenme olabilir geçen perşembe günü için yeni bi kan testi ve muayeneye gel dedi.. Perşembe günü gitmedimm kimyasal gebelikse düşücektir diye bekledimm ama ne lekelenme var ne kanama sadece bazen belimde ve kasıklarımda ağrılar var bir de göğüslerimde ağrı var..her akşam 8 de uyuyorum gözlerim kapanıyo resmen...Bugün 10 gün oldu hala regl olmadım ctesi gününe kadar bekleyip yeniden muayeneye gidicem.. Ama bu durumu siz nasıl değerlendirirsiniz sormak istedimm.. Şimdiden teşekkür ederimm.. (Bu arada ilk 2 testi aynı hastanede 2. testi farklı bir hastanede yaptırdım..)

dr bey bu arada ben regl oldum 33 ncü gün yumurtaladım dedim ya 14 gün sonra geldi adetim ve baya yoğun sanırım 2 ayın birikimi :KK1::KK1::KK1::KK1:
hani hamile yada regl olursam haber veririm demiştim :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Bu gün kontrole gittim maalesef bebeğimin kalbi durmuş, dr perşembe kürtaj yapacak. Bu konuda tavsiyelerinizi almak isterim. Benim yaşım 41 tekrar bebek sahibi olabilmem için kürtajda ekstra yapılabilecek bir şeyler var mı ? Tekrar gebe kalmak için na kadar beklemeliyim.

Bu gün kontrole gittim maalesef bebeğimin kalbi durmuş, dr perşembe kürtaj yapacak. Bu konuda tavsiyelerinizi almak isterim. Benim yaşım 41 tekrar bebek sahibi olabilmem için kürtajda ekstra yapılabilecek bir şeyler var mı ? Tekrar gebe kalmak için na kadar beklemeliyim.

Ben ilk kez düşük yapan hastalarımdan herhangi bir tetkik istemiyorum. Hemen gebe kalmalarını öğütlüyorum. Problem ikinci gebelikte de olursa düşük materyalinde kromozom analizi yaptırıyorum. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Doktor Bey merhaba,

27 haftalık hamileyim. Kanımda fibrinojen 474 yüksek çıkmış...

İdrarda ise 1-2 lökosit ve 2-3 Epitel görülmüş...

Tansiyonum ara ara yükseldiği için test yapılmıştı. Ne demek oluyor bunlar?

Teşekkürler...

Doktor Bey merhaba,

27 haftalık hamileyim. Kanımda fibrinojen 474 yüksek çıkmış...

İdrarda ise 1-2 lökosit ve 2-3 Epitel görülmüş...

Tansiyonum ara ara yükseldiği için test yapılmıştı. Ne demek oluyor bunlar?

Teşekkürler...

Anladığım kadarı ile doktorunuz size bilgi vermemiş. Fibrinojen gebelikte yükselir. Beklediğimiz bir durum. İdrarda protein izlenmemiş tansiyon problemi için iyi bir haber. Bu demek oluyor bunlar :)
Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

Dr.bey merhaba.Bende 5 aydır bebek sahibi olmaya çalışıyorum.Hormon testi sonuçlarım ile ilgili bilgi verirmisiniz..

FSH:8,00
PROLAKTİN:36,75
DEMİR:54
TSH:4,356
T3:2,59
T4:1,32
ESTRADIOL:31,99

Dr.bey merhaba.Bende 5 aydır bebek sahibi olmaya çalışıyorum.Hormon testi sonuçlarım ile ilgili bilgi verirmisiniz..

FSH:8,00
PROLAKTİN:36,75
DEMİR:54
TSH:4,356
T3:2,59
T4:1,32
ESTRADIOL:31,99

Bilgiyi tetkiklerinizi isteyen doktorunuz verecektir. Bu tür yorumlar "ama diğer doktor başka türlü söylemişti" yorumuna ve çatışmalara yol açmaktadır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Doktor bey merhaba, benim beklenmeyen reglm 15 mayıstı.. ben 12 sinde evde test yaptım 2. çizgi silik çıktı..(13.05.2011) ertesi gün kanda baktırdım 27.6 hamilesiniz dediler.. 16 sında dr yeniden yaptırmamı istedi 34.27 çıktı ve 17 si sabah yeniden baktır dedi oda 31,47 çıktı.. ve ben tekrar muayene olmaya gıttım kese görünmüyo ama geç döllenme olabilir geçen perşembe günü için yeni bi kan testi ve muayeneye gel dedi.. Perşembe günü gitmedimm kimyasal gebelikse düşücektir diye bekledimm ama ne lekelenme var ne kanama sadece bazen belimde ve kasıklarımda ağrılar var bir de göğüslerimde ağrı var..her akşam 8 de uyuyorum gözlerim kapanıyo resmen...Bugün 10 gün oldu hala regl olmadım ctesi gününe kadar bekleyip yeniden muayeneye gidicem.. Ama bu durumu siz nasıl değerlendirirsiniz sormak istedimm.. Şimdiden teşekkür ederimm.. (Bu arada ilk 2 testi aynı hastanede 2. testi farklı bir hastanede yaptırdım..)

Doktor bey tekrar merhaba,
Dün pembe bir akıntım oldu korktum ve ctesi gideceğim kontrole dün gittim.. Ultrasonda muayene edildi kese gözükmedi.. Bu arada dr un hesabına göre 3 yada 4 haftalık olmalı dedi.. Ve benden bhcg istedi. Yaptırdım sonuçç 44.5 çıktı sizinde görüşünüzü alabilirmiyimm yeniden..

Doktor bey bugun 2 kesemızı gördum çok şukur sıze sorum benım rahım fılmı raporumda su yazmakta
internal servikal os normalden geniş olup servikal yetmezlık açısından takibi önerılır bu ne demek oluyor rahım boyu kısamı yoksa genışmı bu doğumsalmıdır dkiş atılması gerekıyormuş sanırım bu çözüm olurmu ıkız olacağı için de korkularım daha fazla

Doktor bey bugun 2 kesemızı gördum çok şukur sıze sorum benım rahım fılmı raporumda su yazmakta
internal servikal os normalden geniş olup servikal yetmezlık açısından takibi önerılır bu ne demek oluyor rahım boyu kısamı yoksa genışmı bu doğumsalmıdır dkiş atılması gerekıyormuş sanırım bu çözüm olurmu ıkız olacağı için de korkularım daha fazla

Rahim ağzı yetmezliği açısından takip edilecek ve gerekirse de 12. haftadan sonra dikiş konulacaktır. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim....

Anladığım kadarı ile doktorunuz size bilgi vermemiş. Fibrinojen gebelikte yükselir. Beklediğimiz bir durum. İdrarda protein izlenmemiş tansiyon problemi için iyi bir haber. Bu demek oluyor bunlar :)
Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

Doktor Bey merhaba,
bu sabah 24 saatlik idrar sonucum çıktı..

Protein 346,5 çıkmış. Ref aralığı <150 yazıyor.

Tansiyonumu hala takip ettiriyorum. Max 14-10 çıktı ama normal seyrediyor genelde.
Örneğin sabah ölçtüğümde 120-80 çıktı. Az önce 140-95 çıktı.
Doktoruma ulaşamadım.. Ne demek şimdi bunlar???

Doktor Bey merhaba,
bu sabah 24 saatlik idrar sonucum çıktı..

Protein 346,5 çıkmış. Ref aralığı <150 yazıyor.

Tansiyonumu hala takip ettiriyorum. Max 14-10 çıktı ama normal seyrediyor genelde.
Örneğin sabah ölçtüğümde 120-80 çıktı. Az önce 140-95 çıktı.
Doktoruma ulaşamadım.. Ne demek şimdi bunlar???

Hafif proteinüriniz var. Tansiyonunuz yükseliyor. Doktorunuzla irtibata geçmenizi öneriyorum

Merhabalar,26 mayıs ta pregnly iğne vuruldum ondan önce serophene kullanmıştım.Şimdi beklemekten strese giriyorum eğer gebelik oluşmuşsa kanda çıkarmı acaba?Teşekkürler

Son düzenleme:
Merhabalar,26 mayıs ta pregnly iğne vuruldum ondan önce serophene kullanmıştım.Şimdi beklemekten strese giriyorum eğer gebelik oluşmuşsa kanda çıkarmı acaba?Teşekkürler

Hayır çıkmaz, üstelik pregnyl nedeni ile yanlış pozitif çıkacaktır. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

doktor bey merhaba ben ovulasyon testi kullanıyorum geçen ay iki kez positif sonucu gördüm biri adetimin 19.günü diğeri ise 28.günü ama 28.gün çıkan daha koyu olarak belirdi.bugün adetimin 42.günü ve hala regl olmadı.Buarada 1yıldır adetlerim hiç şaşmıyordu.ovulasyon testi positif gösterdikten 14 gün sonra adet olurdum.geçen hafta çarşamba günü kanda beta hcg negatif çıkmıştı.şimdi size sorum ovulasyon testi positif gösterdiği halde 14 gün sonra regl olmadım bunun gebelik dışında bir sebebi varmıdır.?yumurtam çatlamadı ise test positif gösterirmi?şimdiden teşekkürler..

X