Gebelikle ilgili sorular

Merhabalar doktor bey ; 8 mayıs da adet görmeye başladım.13 mayısta adetim bitti. Gebelik istediğim için bir doktora başvurdum.17 mayıs da rahim ultrasonum çekildi. endometrium kalınlığı 7 mm çıktı.doktor lutenya diye bir ilaç verdi Adetimin 20. gününden itibaren 3 ay kullandıktan sonra hamile kalabileceğimi söyledi.diğer idrar kan hormonlar smear testi normal değerlerde kistiminde olmadığını söyledi.Kullanmasam hamile kalamazmıyım dediğimde kullanman lazım dedi.Adetlerimde düzensizlik yok 28 - 30 gün arası olurum.Bana güven vermedi doktorum.Tekrar bir uzmana başvurmak istiyorum.Sizin de fikirlerinizi almak istedim.Şimdiden teşekkürler.

Doktor Bey iyi geceler...
ben adetime 5 gün kala kan testi yaptırdım ve sonuç 1.91 çıktı ertesi gün 3.23 olmuş.Bir sonraki gün tekrar yaptırdım yani adete 3gün kala 0.57 ye düştü bidahada yaptırmadım.Yumurtlamam 19.gün oldu ve bugün 33.gün regl olmadım.yumurtlama günümü ovulasyon testi ile tespit etmiştim ama 28.günde yine positif çıktı...Sormak istediğim kan değeri sonradan yükselirmi? ve bir ayda iki kere yumurtlama olabiliyo ise nezaman adet görürüm?

şimdiden teşekkürler....

Doktor Bey iyi geceler...
ben adetime 5 gün kala kan testi yaptırdım ve sonuç 1.91 çıktı ertesi gün 3.23 olmuş.Bir sonraki gün tekrar yaptırdım yani adete 3gün kala 0.57 ye düştü bidahada yaptırmadım.Yumurtlamam 19.gün oldu ve bugün 33.gün regl olmadım.yumurtlama günümü ovulasyon testi ile tespit etmiştim ama 28.günde yine positif çıktı...Sormak istediğim kan değeri sonradan yükselirmi? ve bir ayda iki kere yumurtlama olabiliyo ise nezaman adet görürüm?

şimdiden teşekkürler....

hiç bir ilaç kullanmıyorum buarada... iyi geceler...

iyigünler doktor bey ben 29 yaşındayım 3 yaşında 1 kızım var ikincisini düşünüyorduk 12 mayıs 28. günümdü ve adet olmayınca test yaptım pozitif çıktı 34.günümde de kan tahlili yaptım 48.23 çıktı doktorum bu değerin yetersiz olduğunu hamileliğin düşükle sonuçlanmasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi ve 35. gün düşük yaptım vajinal muayene sırasında doktorum yumurtalıklarımı biraz zayıf gördüğünü söyledi daha önce birçok kez muayene oldum ve yumurtalıklarım da çok iyiydi sigara içmeme bağladı ben de bunun farkına vardım ve bırakmaya karar verdim her ay adetim 28 günde 1düzenli tekrarlıyor buna rağmen yumurtalık zayıf olabilir mi ve bunun tedavisi var mı tekrar anne olabilecek miyim teşekkür ederim

dr bey merhaba.. 28 yaşındayım ve 16 haftalık hamileyim.. 6 haftalıkken bi kanama gecirdim.. muayene esnasında yaklaşık 7 cm kadarda bir Subseröz myom oldugu görüldü.. düşük tehlikemin arttıgını ve erken dogum yapabilecegim söylendi.. 2 ay sürekli yattım ama kanamam olmadı bidaha.. şuanda dısarı falan cıkmadan yürümeden evde istirahat ediyorum.. haftada bir proluton depot igne yapılıyor.12. haftaya kadarda progestan kullandım.bunların bir zararı olurmu sizce?
doktorum myomla ilgili cok bişi söylemedi.. 12 hafta bittignde kontrolüm vardı o ana kadar boyutunda bi degişiklik olmamıştı.. bir dahaki kontrolüm haftaya.. benim ögrenmek istedigim sezaryen sırasında bu myomun alınması tehlike yaratırmı.. yoksa normal dogummu daha iyidir?

Subseröz miyomlar gebelik üzerine olumsuz etkisi olmayan miyomlardır. Ağrıya sebebiyet verebilirler ve 24. gebelik haftasına kadar büyüyebilirler. . Doğum sırasındaki boyut ve yerleşimi ile sezaryende alınıp alınmamasına karar verilir. Bunda Doktorunuzun tecrübesi de önemlidir. Sezaryen veya normal doğuma doktorunuz doğumunuz yaklaştığında karar verecektir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

hiç bir ilaç kullanmıyorum buarada... iyi geceler...

doktor bey bugün ovulasyon testimin positif gösterdikten sonraki 16.günüm ve hala adet olmadım sizce tekrar kanda baktırmama gerek varmı?varsa nezaman yaptırmamı önerirsiniz?

Merhaba doktor bey benım sorunum 2009 aşılama ıle hamıle kaldım öğrendıkten 1 hafta sonra kanamam başladı bu şekılde kanamayla 18 haftaya kadar devam ettı sonra suyu bıttı kanamayla suyu azaldı ve doğum yaptım malesef bebekte patalojık teste bı sorun çıkmadı bu duşuğun nedenı sızce ne olabılır şımdı ben tekrar hamıleyım 5 haftalık tup bebekle hamıle kaldımne gıbı önlemler almalıyım bunda da kahve lekelerımoluyor rahımyetmezliği olabılırmı diğer duşuk nedenım yada enfeksıyon dan mıdır her ıhtımalı duşunup ona göre önlemlerımı almak ıstıyorum

Kan pıhtılaşma sorunu nasıl oluyor bebek kayıpları bundan da olabılırmı şimdiden teşekkuler

Çok geçmiş olsun. Bu tür testleri en az iki düşük yapan hastama "gebe kalmadan önce" istiyorum. Kanaması çok olan bazı hastalarımda zar açılarak su gelebiliyor. Sizin durumunuz da böyle. Öykünüz rahim ağzı yetmezliğine de benzemiyor. Endişelerinizi anlıyorum. Bu sefer başaracaksınız. Sağlıklı bir gebelik geçirmeniz dileğiyle...

Merhaba Doktor Bey
ben adetimin ilk gunu dogum kontrol hapina basladim yaklasik 10 gundur kullaniyorum
fakat dun degil ondan onceki gun unutmusum dun 2sini birden yine ayni saatimde aldim. ayrica
dunden onceki gunde antibiyotige baslamistim. usutmusum biraz. bugunde biraz kanamam oldu adetimde bitmisti ustelik.
suandada sancim var. bunlar normalmi? yoksa muayeneye gitmemmi gerekiyor.
yardimci olursaniz sevinirim. bu arada ben ilk defa bu ay basladim hapa.
iyi calismalar

dAHA ÖNCE BU ŞEKİLDE BİR AĞRINIZ OLMADIYSA DOKTORUNUZA GÖRÜNMENİZİ ÖNERİRİM. İlk üç ay düzenli kullanıma rağmen bu tür kanamalar olabilir. Ağrı doğum kontrol hapına bağlı değildir. Pelvik ağrı şikayeti olan kadınlara doğum kontrol hapı öneriyoruz. sağlıklı günler dilerim...

Merhabalar doktor bey ; 8 mayıs da adet görmeye başladım.13 mayısta adetim bitti. Gebelik istediğim için bir doktora başvurdum.17 mayıs da rahim ultrasonum çekildi. endometrium kalınlığı 7 mm çıktı.doktor lutenya diye bir ilaç verdi Adetimin 20. gününden itibaren 3 ay kullandıktan sonra hamile kalabileceğimi söyledi.diğer idrar kan hormonlar smear testi normal değerlerde kistiminde olmadığını söyledi.Kullanmasam hamile kalamazmıyım dediğimde kullanman lazım dedi.Adetlerimde düzensizlik yok 28 - 30 gün arası olurum.Bana güven vermedi doktorum.Tekrar bir uzmana başvurmak istiyorum.Sizin de fikirlerinizi almak istedim.Şimdiden teşekkürler.

Endişeleneceğiniz bir durum yok. 35 yaşın altında iseniz denemek için 1 yılınız var demektir. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

merhabalar doktor bey ben kasım ayından beri korunmuyorum korunmayı bıraktım ama hala gebelik gerçekleşmedi...burda gitmiş olduğum dr rahme ve yumurtalıklarıma baktı bir sorun göremedi ve benden hormon testide istedi hormon değerlerim ise

TSH: 0,650
LH: 6,36
FSH:6,42
PRL:9.99

BU SONUÇLARA GÖREDE HİÇ BİR SORUNUN YOK DEDİ AMA ÜSTÜNDEN 4 AY GEÇMESİNE RAĞMEN HALA GEBELİK YOK..BİRDE DİĞER SORUM BEN ERGENLİKTEN BERİ ADET GECİKMESİ YAŞIYORUM 35-38 GÜNLER ARASINDA ADET OLURUM BU NEDENDEN DOLAYIMI HAMİLE KALAMIYORUM...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Çok geçmiş olsun. Bu tür testleri en az iki düşük yapan hastama "gebe kalmadan önce" istiyorum. Kanaması çok olan bazı hastalarımda zar açılarak su gelebiliyor. Sizin durumunuz da böyle. Öykünüz rahim ağzı yetmezliğine de benzemiyor. Endişelerinizi anlıyorum. Bu sefer başaracaksınız. Sağlıklı bir gebelik geçirmeniz dileğiyle...

Hocam kanama enfeksıyonlardan olurmu yada ne bıleyım plesentanın duruşundan olabılırmı şu anda da kahve lekelerım oluyor çok korkuyorum cevabınız için teşekkuler

merhabalar doktor bey ben kasım ayından beri korunmuyorum korunmayı bıraktım ama hala gebelik gerçekleşmedi...burda gitmiş olduğum dr rahme ve yumurtalıklarıma baktı bir sorun göremedi ve benden hormon testide istedi hormon değerlerim ise

tsh: 0,650
lh: 6,36
fsh:6,42
prl:9.99

bu sonuçlara görede hiç bir sorunun yok dedi ama üstünden 4 ay geçmesine rağmen hala gebelik yok..birde diğer sorum ben ergenlikten beri adet gecikmesi yaşıyorum 35-38 günler arasında adet olurum bu nedenden dolayımı hamile kalamıyorum...şimdiden teşekkür ederim

21-24. Günler arasında yumurtlamanız oluyordur. Oviquick gibi bir test ile yumurtlamanın takibi size fayda sağlar. Sorun (yumurtlamanın geç olması dışında) yok gibi gözüküyor. Kasım ayına kadar gebe kalabilmeniz dileğiyle....

Hocam kanama enfeksıyonlardan olurmu yada ne bıleyım plesentanın duruşundan olabılırmı şu anda da kahve lekelerım oluyor çok korkuyorum cevabınız için teşekkuler

Enfeksiyonun kanamaya yol açma ihtimali az. Plasentayı da kontrol edemezsiniz. Doğum yaptığınızda grupla sevincinizi paylaşmanızı dilerim...

21-24. Günler arasında yumurtlamanız oluyordur. Oviquick gibi bir test ile yumurtlamanın takibi size fayda sağlar. Sorun (yumurtlamanın geç olması dışında) yok gibi gözüküyor. Kasım ayına kadar gebe kalabilmeniz dileğiyle....

ovulasyon testini bu ay kullandım hocam adet 27 nisanda başlamıştı ve 1 mayısta bitti adetim ve ben testte 2 mayısta başladım ama sürekli 5-6 gün pozitif verdi ve açıkçası kafam çok karıştı test yanlıştır diye..bilmiyorum bu ay sonuç ne olacak hocam umarım dediğiniz gibi bir sorun yoktur

hayır doktor bey kanda baktırmadım tekrar , geç yumurtlamışımdır belki diye bekliyorum. ama 19.gün ovulasyon testim positifti .adet belirtimde kalmadı artık adette olmadım.tekrar kandamı baktırayım sizce ?

Adet düzeninize göre 19. gün beklene ovülasyon tarihiniz. 2 hafta geçti ve adet görmediyseniz kanda gebelik testi baktırabilirsiniz. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Adet düzeninize göre 19. gün beklene ovülasyon tarihiniz. 2 hafta geçti ve adet görmediyseniz kanda gebelik testi baktırabilirsiniz. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

sağolun doktor bey bişey daha sormak istiyorum benim ovulasyon testim 28.günde positif çıkmıştı ve o gün kanda beta hcg 3.23 çıktı yumurtlama olduğunda beta hcg hormon yükselirmi?

X