Gebelikle ilgili sorular

doktor bey merhaba
ben su an 6 haftalik hamileyim 8 ay once bir dis gebelik gecirdim ve dolayisiyla bu hamileligimde ise biraz korkularim var su an hersey yolunda 5 haftalikken jinekologa gittim ve vajinal muayene oldum keseyi goremedi bthcg 750ydi
benim sorum su acaba tekrar bir dis gebelik olsa bu zamana kadar bi belirti olurmuydu ccevaplarsaniz sevinirim tesekkurler
bu arada hamileligimi ogrendigim gun adetimin gelicek oldugu gundu o gunku bthg 22 cikti 1 hafta sonra ise 750 sizce bu normalmi ??

1 hafta sonra yapılacak Ultrasonografi ile gidişatın ne olduğu analaşılabilecek Sağlıklı bir gebelik olmasını dilerim...

1 hafta sonra yapılacak Ultrasonografi ile gidişatın ne olduğu analaşılabilecek Sağlıklı bir gebelik olmasını dilerim...

cevabiniz icin tesekkurler gebelik kesesini gorduk yani dis gebelik degilmis benim bir tanede daha sorum olucakti
simdide bebegin oldugu yerde yani rahim bolgemde ara ara aci hissediyorum ozellikle aniden kalktigim zaman bi kasilma hissediyorum birde gobek bolgemde bazen aci hissediyorum bunlar normal mi onu sorucaktim tesekkurler

cevabiniz icin tesekkurler gebelik kesesini gorduk yani dis gebelik degilmis benim bir tanede daha sorum olucakti
simdide bebegin oldugu yerde yani rahim bolgemde ara ara aci hissediyorum ozellikle aniden kalktigim zaman bi kasilma hissediyorum birde gobek bolgemde bazen aci hissediyorum bunlar normal mi onu sorucaktim tesekkurler

Gözünüüz aydın Allah tamamını erdirsin. Ağrı olabilir endişelenmeyin, ne de olsa rahminiz büyüyor

Merhaba Bora bey
Benim 6.10.2013 gece 00.30 beta hcg sonucum 610,
Yine 6.10.2013 20.30 sonucum 920
Bundan 2 gün sonra 8.10.2013 kahverengi lekelenmem oldu,doktor önerisiyle tekrar beta hcg yaptırdım
8.10.2013 beta hcg 3491 çıktı sonuç çok katlanmamışmı,bu iyimidir kötümü biraz korkuyorum teşekkürler

Merhaba Bora bey
Benim 6.10.2013 gece 00.30 beta hcg sonucum 610,
Yine 6.10.2013 20.30 sonucum 920
Bundan 2 gün sonra 8.10.2013 kahverengi lekelenmem oldu,doktor önerisiyle tekrar beta hcg yaptırdım
8.10.2013 beta hcg 3491 çıktı sonuç çok katlanmamışmı,bu iyimidir kötümü biraz korkuyorum teşekkürler

hEYECANINIZI PAYLAŞIYOR ANCAK NEDEN DEVAMLI hcg TAKİBİ YAPTIRDIĞINIZ ANLAYAMIYORUM. HAYAT KALP ATIMI İLE BAŞLR, 6. GEBELİK HAFTASINDA ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜLÜR. GÜNLÜK BHCG BAKTIRMAK ENDİŞELERİNİZİ HAFİFLETMEMİŞ Kİ CEVAPLAR ARIYORSUNUZ.
1. GEBESİNİZ BU GERÇEĞİ HİÇBİR ŞEY DEĞİŞTİREMEZ
2. 6. GEBELİK HAFTASINDA BEBEĞİNİZİN KALP ATIŞLARI GÖRÜLECEKTİR
SONRA DA SAĞLIKLI BİR GEBELİĞİNİZ OLACAKTIR. ONUN İÇİN DUA EDECEĞİM.
SAYGILARIMLA

hEYECANINIZI PAYLAŞIYOR ANCAK NEDEN DEVAMLI hcg TAKİBİ YAPTIRDIĞINIZ ANLAYAMIYORUM. HAYAT KALP ATIMI İLE BAŞLR, 6. GEBELİK HAFTASINDA ULTRASONOGRAFİ İLE GÖRÜLÜR. GÜNLÜK BHCG BAKTIRMAK ENDİŞELERİNİZİ HAFİFLETMEMİŞ Kİ CEVAPLAR ARIYORSUNUZ.
1. GEBESİNİZ BU GERÇEĞİ HİÇBİR ŞEY DEĞİŞTİREMEZ
2. 6. GEBELİK HAFTASINDA BEBEĞİNİZİN KALP ATIŞLARI GÖRÜLECEKTİR
SONRA DA SAĞLIKLI BİR GEBELİĞİNİZ OLACAKTIR. ONUN İÇİN DUA EDECEĞİM.
SAYGILARIMLA
Daha önce geçirdiğim dış gebelik dolayısıylaydı yakın hcg takibi teşekkür ederim cevabınız için bugün keseyle,yolk kesesini gördük umarım kalp atımınıda görürüz

Merhaba DOKTOR BEY 1 tane erken doğumum var suni sancıyla doğum yaptım.rahim ağzı yetmezliğinden şüpheleniyorlar..20'inci haftada her şey birden bire oldu biraz ağrılarım oluyordu ama hamilelik diye normal karşılıyordum.bir gece uyandığım da aniden suyumun geldiğini fark ettik :KK43: doğum yapalı 3 ay oldu.doktoruma bu sürede 3 kez gittim,tam teşhis koyamadı..
dün ki kontrolümde rahim boyu iyi dedi,sonrada hegar buji ile baktı 4-5 girmiş biraz genişleme var , ama kesin bir şey söylemedi.
12 haftada belli olurmuş. serklaj ben önermiyorum ama şüphelenirsem seni çapaya göndericem dedi, ve istediğiniz zaman tekrar hamile kalabilirsiniz dedi. serklajı neden öneriyor anlamadım siz ne düşünürdünüz bana yardımcı olur musunuz lütfennnnnn ?

Merhaba DOKTOR BEY 1 tane erken doğumum var suni sancıyla doğum yaptım.rahim ağzı yetmezliğinden şüpheleniyorlar..20'inci haftada her şey birden bire oldu biraz ağrılarım oluyordu ama hamilelik diye normal karşılıyordum.bir gece uyandığım da aniden suyumun geldiğini fark ettik :KK43: doğum yapalı 3 ay oldu.doktoruma bu sürede 3 kez gittim,tam teşhis koyamadı..
dün ki kontrolümde rahim boyu iyi dedi,sonrada hegar buji ile baktı 4-5 girmiş biraz genişleme var , ama kesin bir şey söylemedi.
12 haftada belli olurmuş. serklaj ben önermiyorum ama şüphelenirsem seni çapaya göndericem dedi, ve istediğiniz zaman tekrar hamile kalabilirsiniz dedi. serklajı neden öneriyor anlamadım siz ne düşünürdünüz bana yardımcı olur musunuz lütfennnnnn ?

Çok geçmiş olsun. 20. haftada su kesenizin açılmasının sebebi rahim ağzı yetmezliği olabilir. Bu nedenle de 2. gebelikte 12. haftada problem gelişmeden dikiş konulabilir. Bu dikişi 2. gebeliğinizde sıkı takiple eğer yetmezlik bulgusu olursa da koyabiliriler. Gebe kalmnız ve bu kez bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

Çok geçmiş olsun. 20. haftada su kesenizin açılmasının sebebi rahim ağzı yetmezliği olabilir. Bu nedenle de 2. gebelikte 12. haftada problem gelişmeden dikiş konulabilir. Bu dikişi 2. gebeliğinizde sıkı takiple eğer yetmezlik bulgusu olursa da koyabiliriler. Gebe kalmnız ve bu kez bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

Hocam merhaba,

Şu an çok stresliyim ve acilen yardıma ihtiyacım var. 3 ağustosta kürtaj oldum ve kürtajın 28.günü regl oldum(28 günde bir düzenli olarak regl oluyorum). 10 eylülde bazı şikayetlerle doktoruma gittim ve her iki yumurtalıkta da kist olduğu görüldü(3,50 ve 3,75 cm). 16 eylülde 4 gün süren kahverengi kanamam oldu. Tekrar doktoruma gittim, ancak kistler nedeniyle normal olduğunu söyleyerek muayene etmedi. Adetimin 2. günü gitmemi istedi. 27 eylülde adet olmam gerekiyordu fakat olmadım.10 ekime kadar yine bekledim ve adet olmayınca doktoruma gittim. Büyük kist yok olmuş, küçük kist ise biraz daha küçülmüştü. Doktorum adet durumum için şansa bırakmayalım diyerek tarlusal verdi ancak tahlil yapmadı. 11 ekim itibariyle 6 gün kullandım. Tarlusalı kullanmaya başladığım gün itibariyle 2 gün Thera Flu ve tarlusal kullandığım süre boyunca da otrivine burun spreyi kullandım... Göğüslerim hamilelikte olduğu kadar şiddettli ağrıyor. Bu nedenle bu sabah elimde var olan ovulasyon testini uyguladım ve koyu ikinci çizgi çıktı. Hamilelikte de bu testler pozitif sonuç veriyor biliyorsunuz. Sizce şu an hamile olabilir miyim? Öyle ise bu ilaçların zararı ne olacak? :KK43: Lütfen bilgi verin bana. Çok korkuyorum

Hocam merhaba,

Şu an çok stresliyim ve acilen yardıma ihtiyacım var. 3 ağustosta kürtaj oldum ve kürtajın 28.günü regl oldum(28 günde bir düzenli olarak regl oluyorum). 10 eylülde bazı şikayetlerle doktoruma gittim ve her iki yumurtalıkta da kist olduğu görüldü(3,50 ve 3,75 cm). 16 eylülde 4 gün süren kahverengi kanamam oldu. Tekrar doktoruma gittim, ancak kistler nedeniyle normal olduğunu söyleyerek muayene etmedi. Adetimin 2. günü gitmemi istedi. 27 eylülde adet olmam gerekiyordu fakat olmadım.10 ekime kadar yine bekledim ve adet olmayınca doktoruma gittim. Büyük kist yok olmuş, küçük kist ise biraz daha küçülmüştü. Doktorum adet durumum için şansa bırakmayalım diyerek tarlusal verdi ancak tahlil yapmadı. 11 ekim itibariyle 6 gün kullandım. Tarlusalı kullanmaya başladığım gün itibariyle 2 gün Thera Flu ve tarlusal kullandığım süre boyunca da otrivine burun spreyi kullandım... Göğüslerim hamilelikte olduğu kadar şiddettli ağrıyor. Bu nedenle bu sabah elimde var olan ovulasyon testini uyguladım ve koyu ikinci çizgi çıktı. Hamilelikte de bu testler pozitif sonuç veriyor biliyorsunuz. Sizce şu an hamile olabilir miyim? Öyle ise bu ilaçların zararı ne olacak? :KK43: Lütfen bilgi verin bana. Çok korkuyorum

Kullandığınız ilaçlarla gebe kalırsanız problem olmaz korkmayın. Gebelik testi (kanda bHCG) yaptırın. Gebe kalsanız da problem olmaz...

Kullandığınız ilaçlarla gebe kalırsanız problem olmaz korkmayın. Gebelik testi (kanda bHCG) yaptırın. Gebe kalsanız da problem olmaz...

19/10 da bhcg yaptırdım; 3115 çıktı. Bugün yapılan ise 5962. Ne zaman hamile kaldığımı anlamak çok zor. Sanırım doktorum belirleyecektir haftasını. Size çok çok çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız. İşinizde kolaylıklar dilerim...

Son düzenleme:
Merhaba doktor bey,

ben mayıs ayında boş gebelik sebebiyle kürtaj oldum. o zamandan sonra korunmadığım halde hamile kalamadım her ay düzenli de ilişki olmadı gerçi. kürtaj öncesi adet döngüm 26-29 gün arası sabitti gün takibiyle hamile kalmıştım. kürtajdan sonra adetlerim 25-35 güne çıktı. sanırım o yüzden yumurtlama gününü tutturamıyorum ovülasyon testi önerir misiniz ya da ne yapabilirim tavsiyeleriniz neler teşekkürler

yukarıda unuttuğum bir şey daha var. benim kürtajdan önce lekelenme olduğu gün kanamam arkasından gelirdi. kürtajdan sonra ise lekelenmeden 2-3 gün (hatta bir keresinde 1 hafta) sonra ancak adet kanamam gerçekleşiyor. ben gün takibini lekelenme olduğu günden mi kanamam geldiği günden mi hesaplamalıyım teşekkürler

yukarıda unuttuğum bir şey daha var. benim kürtajdan önce lekelenme olduğu gün kanamam arkasından gelirdi. kürtajdan sonra ise lekelenmeden 2-3 gün (hatta bir keresinde 1 hafta) sonra ancak adet kanamam gerçekleşiyor. ben gün takibini lekelenme olduğu günden mi kanamam geldiği günden mi hesaplamalıyım teşekkürler

Doktor kontrolünde gebe kalma ihtimaliniz daha yüksek. gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

mrb. benim ilk gebeliğim sağlıklı sürdü ve 3 yaşında sağlıklı bir çocuğum var.sonrasında plansız bir kimyasal gebelikle erken düşük yaşadım.ardından planlı gebeliğimde 9 haftalıkken kalp atışları durdu. bi süre sonrada tekrar kimyasal gebelikle düşük yaşadım buda planlı değildi fakat cipralex 5 mg kullanıyorum. bu ilaç düşüğe neden olmuş olabilirmi? yoksa birtakım ileri tetkikler yaptırmalımıyım?

Merhaba Bora bey
21+2 haftalık çift yumurta ikiz gebeyim. 16.11 de ayrıntılı ultrasona girdik ancak bebeğimizin birinde umbilikal arterde diastol sonu akım kaybolmuştur diye bir ibare var damarlardaki akım resimlerini aşağıda ekliyorum yorumlarsanız çok memnun olurum.... $3.jpg $1.jpg $2.jpg

3 saattir gecmeyen adet sancisi gibi agri var arkadaslar.yanlizim kimse yok yanmda.sancilar ayni siddette devam ediyor ve ter basiyor.dogum baslangici mi acaba.randevum cuma gunu.

merhabalar doktor bey,

son adet tarihim 26 eylul. hamileligimi 28 ekim de evde idrar testi ile ogrendim. iki gun sonra doktora gittim, 12 kasimda gel bakalim dedi. biz rusyada yasiyoruz. 12 kasimda bebegime ultrasonla 3.5 haftalik dedi. 32 gunde bir duzenli adet olurum. bana hesaplama yanlis gibi geldi, yada bilmedigim biseyler mi var :)idar testi, kan testi, ekg vb. testler istedi. bugun sonuclari alip doktora gittim, hersey normal dedi. sag tarafimda bir agri ve gecen gun ic camasirimda incecik kalem izi gibi kirmizi bi leke oldugundan bahsettim. bana 2 ilac verdi, po spa hap ve papaverin fitil. ayrica elevit vitamin de kullaniyorum. bu ilaclari kullanmamda bi sakinca var mi size danismak istedim. bu arda son bir soru, bu sene master yapiyorum, biraz yogunum, cok dinlneme sansim olmuyor, sonucta herkes yata yata hamilelik gecirmiyor, bu konuda kkendimi suclamayi birakmali miyim :KK43:

simdiden tesekkur ederimmm

Merhaba Bora bey
21+2 haftalık çift yumurta ikiz gebeyim. 16.11 de ayrıntılı ultrasona girdik ancak bebeğimizin birinde umbilikal arterde diastol sonu akım kaybolmuştur diye bir ibare var damarlardaki akım resimlerini aşağıda ekliyorum yorumlarsanız çok memnun olurum....Eki Görüntüle 864607 Eki Görüntüle 864603 Eki Görüntüle 864605

Çok geçmiş olsun. İkiz eşinde gelişme geriliği mevcut. Benim hastalarıma mutlaka genetik inceleme yapılmasını öneriyor ve amniosentez yapıyorum. Kromozom analizi normal çıkarsa süreç hakkında bilgilendiriyorum. Çok geçmiş olsun

X