Gebelikle ilgili sorular

Merhabalar doktor bey,Sat 15 Mart . 2 Nisan'da (5.gün embriyosu) transferim yapıldı. Transferin 9.gününde bthcg 225- 11.gününde 779 du.18 Nisan akşamı bir bacağımın üst tarafında ve kasıklarımda ağrı oldu.Ertesi gün tekrar kan testi yaptırdım doktorum şehir dışında olduğundan başka bir doktorda karından ultrasyona girdim. Bthcg. 1365 çıktı ve kese gözüktü.Ama doktorum Bthcg değerimdeki artışı yeterli bulmadı.İki gün sonra yani bugün tekrar e2 baktırmamı ıistedi.Sonucum 1519 çıktı.Yani artış iyi değil. Bildiğim kadarı ile değerin iki günde yaklaşık iki katına çıkması lazım.Doktorum şehir dışında,telefonla görüştüm.Dış gebelik olabilir ya da bebek iyi tutunamamış olabilir dedi.Moralim çok bozuldu. Sizin yorumunuzu da almak istiyorum.Dış gebelik olsaydı kese gözükürmüydü ultrasyonda(4 hafta 5 günlük gözüküyordu)doktorum salı günü gelecek. O zamana kadar ne yapmalıyım?teşekkürler

Maalesef 2 Mayıstaki ultrasonografiye kadar beklemeniz gerekecek. Sizin için dua edeceğim...

merhaba doktor bey ben bir önceki cevabınıza istinaden salı günü tekrar gideceğimi söylemiştim salı günü kese 23mm idi ve yolk kesesi göründü bebek sonra oluşur ve kalp atışı duyulur geç döllenme olabilir 10 gün sonra gel dedi dün başka bir doktora gittim yine yolk sac göründü bebek görünmedi daha fazla bekleme kürtaj yapalım dedi. ama siteden de birçok kişinin bu haftalarda bebeğini geçte olsa gördüğünü okudum ve beklemek istiyorum size sorum yolk sac göründükten sonra mutlaka bebek oluşur mu oluşursa kaç gün sonra görülür ve beklememde benim sağlığım açısından sorun olur mu ilginize teşekkürler

1 hafta daha bekleyebilirsiniz. Size bir zararı olmayacaktır. İnşallah iyi haberlerinizi alırız...

merhabalar sn doktor bey .benim konum adetlerim düzensizdi doktora gittim ve progestan+duhaston kullandım 4 ay ve düzene girdi .sonra bebek istedik ama olmadı 1 yıl sonra doktorum klomifen +çatlatma iğnesi verdi yumurtam çok güzel büyüdü ama sol yumurtalıkta 1 tane o vardı ve sol yumurtalıpım rahime yapışık olduğu için o ay başarısız .bir ay ara ve adet olunca tekrar doktor yolutekrar aynı ilaç iğne o ayda başarısız çünkü 1sefer ilişki oldu ertesi gün olmadı dr 24 ve ertesi gün demişti 24 oldu 36 olmadı yani geldik 3 e onu tam denilen şekilde uyguladık ama ben yine regli oldum 13 nisanda ve adetimin 12. günü başka dr a gittim devlet hastanesine oradada bakıldı ilaçsız yumurtalarım büyümemiş çok sayıda her 2 overdede folükül var dendi ama bunun yanı sırada 3 veya 4 cm miyom var dendi anlamadığımda buya zaten ben gözetim altındayım ulturasona giriyorum sürekli bu miyom ozaman gözükmüyorda son ulturasonda hemde bu boyutta nasıl gözüktü:44:cevaplar iseniz çok mutlu olucam şimdiden tşkederim sevgilerşunuda belirteyim bir doğum bir kürtajım var kürtajda bebek sağlıksız dediler ondan oldum

Son düzenleme:

Doktorunuz yumurtalıklarınıza konsantre olup, miyomunuzu gözden kaçırmış olabilir. Eğer polikistik over sendromu iseniz bir Tüp Bebek uzmanı tarafından takip edilme zamanınız gelmiş demektir. Gebe kalmışsınız. Tekrar kalacaksınız. sağlıklı günler dilerim...

sorumu cevaplandırdığınız sonsuz teşekkürederim saygılar

Doktor bey iyi günler.
20. haftamda girdiğim ayrıntılı ultrasonda doktor bebeğin suyunun sınırda olduğunu (102mm) söyledi. en az 3 lt su içmemi ve istirahat etmemi söyledi.diğer herşeyi normal çıktı. 2 gün sonra kendi doktoruma gittim oda şuan 110mm olduğunu söyledi.böbreklerinde bir sorun yok dedi.Ben aynı zamanda pıhtılaşma sorunundan dolayı clexana 4000 ve coraspine kullanıyorum. 10 gün sonra tekrar gideceğim ama sizdende yorum ve öneri almak istedim. Üzülüyorum... Şimdiden çok teşekkür ederim.

mrb doktor bey benim son adet tarihim 13 aralıktı fakat pco'lu olduğumdan adet düzensizligiyle birlikte geç döllenme meydana gelmiş.Doktorum Sat'ımı 31 aralık olarak belirlemişti.En son kontrole gittigimde bebegin haftasını yakalamaya baslamış dedi ,yani muhtemel dogum tarihim kendi son adet tarihime göremi olucak

ne kadar güzel bir doktorun burda sorulara cevap vermesi bende birşey danışmak istiyorum
2012 temmuz ayında evlendim, evlenmeden önce 31-32 gün olan adet döngüm 26-27 güne dülştü acaba bunun nedeni ne olabilir?
2012 eylül ayında genel kontrol amaçlı kadın doğum uzmanına alttan muayne olmuştum ve herhangi bir sorun olmadığını söylemişti.
bu yılın sonuna doğru kasım ayı gibi çocuk için çalışmalara başlamayı planlıyoruz (şu anda korunuyoruz fakat doğum kontrol hapı kullanmadım hiç yakın zamanda hamileleik düşündüğüm için hormonal yapımı bozmak istemedim)
sorum şu hamilelik için çalışmalara başlamadan önce ne gibi testler ve kontroller yaptırmalıyım? ve ben albinoyum ve eşimde çocukluk döneminden gençlik dönemine kadar gırtlağında çıkan papilomlar nedeni ile çok sayıda ameliyat geçirmiş bunların çocuk sahibi olmamızda veya çocuğumuz üzerinde etkisi olur mu acaba?

Merhaba doktor bey. Ben çatlama iğnesi sonrası oluşan kistim için iki ay d.k hapı kullandım. Kistim gitmişti şükür. Takip eden o ay yumurtam oluştu biri adetimin 17. Günü çatlamıştı diğeri 19 mm idi. Dr 14 gün sonrası adet ya da gebelik olur dedi. Hala adet olmadım, idrar testim negatif çıktı acaba kistim mi oldu yine ya da gebeyim de idrarda mı çıkmadı. Yumurtam çatlamıştı. Çatlasa bile adet gecikebilir mi? Neden gecikir? Bana ne yapmamı önerirsiniz

Muayene edemediğim için bebeğin suyu ile ilgili yorum yapamam. 50 mm nin altında ise sıvı az demektir. Sağlıklı biir gebelik dilerim...

PCO lu olup takip ettiğim gebelerde ilk üç ay içinde belirlediğim SAT ı referans alıyorum. Bebeğin kilosuna göre takip yapmıyorum. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

Merhaba doktor bey. Ben çatlama iğnesi sonrası oluşan kistim için iki ay d.k hapı kullandım. Kistim gitmişti şükür. Takip eden o ay yumurtam oluştu biri adetimin 17. Günü çatlamıştı diğeri 19 mm idi. Dr 14 gün sonrası adet ya da gebelik olur dedi. Hala adet olmadım, idrar testim negatif çıktı acaba kistim mi oldu yine ya da gebeyim de idrarda mı çıkmadı. Yumurtam çatlamıştı. Çatlasa bile adet gecikebilir mi? Neden gecikir? Bana ne yapmamı önerirsiniz

Geç çatlamış olabilir veya küçülmemiş olabilir. Geçmiş olsun. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dieğiyle...

Merhaba dr bey

sat 18 mart dr gıttıgımde 5 haftalıktı kese goruldu 2.5mm dedi kese icin bu salı tekrar gıttım karından muaynede kese buyumus dedi ama bebegi goremedi gec dollenme olabılır dedi . 2 hafta sonra tekrar gel dedi ve normal hailelik testlerini yaptırmamı stedi hemogram ve tit vs ,,, sizce normalmi kalp atıslrının duyulmaması cok korkuyorum cevap verırsenız cok sevinirim tesekkurler.

28 günde bir mi adet görüyorsunuz?

doktor bey herkese cevap vermiş bana vermemiş

28 günde bir mi adet görüyorsunuz?

Evet dr bey 27 yada 28 gunde bir adet goruyorum genelde gunum pek gecmez duzenlidir .. Acaba 6 haftalıkken niye goremedık bebegi karından ultrosonla baktık bi problem gorseydim alttan muayne ederdim ve kan testi isterdim dedi ama icim rahat degil cevaplarsanız sevinirim tesekkurler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…