Gebelikle ilgili sorular

hocam merhaba
bana smear kultur testti yapıldı sonucların biri pazartesi biri salı gunu cıkacak ama ben biraz önce int.baktım ve ;

Mikroskobi Sonucu : Gr: 3-4 Epitel Hücresi , 5-6 PNL ve Gr (+) Basiller Görüldü.

Üreme Durumu : Normal Flora Elemanları Üredi

yazıyordu eksik bilgi olabılır cunku sonuc pazartesi cıkcaktı ama ne yazdıgınıda anlayamadım.kafama takıldı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler

hocam merhaba
bana smear kultur testti yapıldı sonucların biri pazartesi biri salı gunu cıkacak ama ben biraz önce int.baktım ve ;

Mikroskobi Sonucu : Gr: 3-4 Epitel Hücresi , 5-6 PNL ve Gr (+) Basiller Görüldü.

Üreme Durumu : Normal Flora Elemanları Üredi

yazıyordu eksik bilgi olabılır cunku sonuc pazartesi cıkcaktı ama ne yazdıgınıda anlayamadım.kafama takıldı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkurler

Normal flora yazıyor, bir problem yok demektir. geçmiş olsun

teşekkür ederim aydınlattığınız için. ama benim 8 tane yumurtam oluşmuştu. birde bu yumurtaların döllenmesi için 21 mm e mi ulaşması gerekiyor. yumurta çatlaması denilen olay tam olarak nedir bilgi verebilirseniz sevinirim.

ben adetin 12. 14. ve 16. günlerinde daha dikkatli oluyorum yumurtalama açısından. adetin 22. 23. 24. günü benim yumurtalıklarımda adet ağrısı gibi bir ağrı vardı. döllenme olmuş olabilir mi?bu bu kadar kısa bir dönemde hissedilebilir mi? yoksa yumurtalıklar kendini diğer adet dönemine mi hazırlıyor?

teşekkür ederim aydınlattığınız için. ama benim 8 tane yumurtam oluşmuştu. birde bu yumurtaların döllenmesi için 21 mm e mi ulaşması gerekiyor. yumurta çatlaması denilen olay tam olarak nedir bilgi verebilirseniz sevinirim.

ben adetin 12. 14. ve 16. günlerinde daha dikkatli oluyorum yumurtalama açısından. adetin 22. 23. 24. günü benim yumurtalıklarımda adet ağrısı gibi bir ağrı vardı. döllenme olmuş olabilir mi?bu bu kadar kısa bir dönemde hissedilebilir mi? yoksa yumurtalıklar kendini diğer adet dönemine mi hazırlıyor?

Sorularınızı anlıyorum, ancak forum bu kadar soruya yanıt bulabileceğinizi bir platform değil. En iyi yardımı doktorunuzdan alacaksınız. Cevapları onunla bulacaksınız

hocam merhabalar, 36 haftalık gebeyim,10 gündür karın bölgemde kaşıntı vardı,derken döküntüler ortaya çıktı ve göbek deliğimin altından başladı bacaklarıma hızla yayıldı+kaşıntı oluyor deli gibi.AST,ALT,GGTden şüphelendiler neyseki temiz çıktı,daha sonra ldh ve crp değerlerim yüksek çıktı(LDH:803,CRP:1,57) kaşıntı ve döküntü bundan dolayı olabilir mi,ayrıca duphalac adlı şurubu kullanıyordum!10 gündür filan)yan etkilerinde laktüloza hassasiyeti olanlarda kurdeşen ve ürtiker sorunlar olabilir yazıyordu,sebep bu mudur anlayamadık,cevaplarsanız sevinirim,ldh yükselmesi tehlikeli midir(bir de bana saçma geldi ama acaba doğru mu kan zor alındıysa ve turnike kolda çok durduysa sonucu etkilermiş,bende de turnike çok durdu,damarı bulamadılar ve çoook zor aldılar,bundan dolayı yüksek çıkmış olabilir mi)

hocam merhaba, 20+3 haftalık hamileyim bugün detaylı ultrasona girdim size kısaca sorum kordda tek arter mevcut dediler ne yapmamı önerirsiniz biraz tedirgin oldum 2li ve 3lü testlerim normal trizomi 18 riski negatif çıktı kalp ve böbrek sorunu olabilir mi bebeğimin

hocam merhabalar, 36 haftalık gebeyim,10 gündür karın bölgemde kaşıntı vardı,derken döküntüler ortaya çıktı ve göbek deliğimin altından başladı bacaklarıma hızla yayıldı+kaşıntı oluyor deli gibi.AST,ALT,GGTden şüphelendiler neyseki temiz çıktı,daha sonra ldh ve crp değerlerim yüksek çıktı(LDH:803,CRP:1,57) kaşıntı ve döküntü bundan dolayı olabilir mi,ayrıca duphalac adlı şurubu kullanıyordum!10 gündür filan)yan etkilerinde laktüloza hassasiyeti olanlarda kurdeşen ve ürtiker sorunlar olabilir yazıyordu,sebep bu mudur anlayamadık,cevaplarsanız sevinirim,ldh yükselmesi tehlikeli midir(bir de bana saçma geldi ama acaba doğru mu kan zor alındıysa ve turnike kolda çok durduysa sonucu etkilermiş,bende de turnike çok durdu,damarı bulamadılar ve çoook zor aldılar,bundan dolayı yüksek çıkmış olabilir mi)

İki ihtimal var. İntrahepatik kolestaz (açlık safra asitleri ne bakılmalı, sonuç geç çıkar) veya PUPP. PUPP döküntüsü karakteristiktir. Dermatoloji uzmanı tanı koyabilir. Tanıya göre geçici rahatlatıcı tedavi verilir. Sağlıklı bir doğum dilerim...

hocam merhaba, 20+3 haftalık hamileyim bugün detaylı ultrasona girdim size kısaca sorum kordda tek arter mevcut dediler ne yapmamı önerirsiniz biraz tedirgin oldum 2li ve 3lü testlerim normal trizomi 18 riski negatif çıktı kalp ve böbrek sorunu olabilir mi bebeğimin

Tek arter tek ven tüm gebeliklerin %3-5 inde görülen bir özelliktir. Ultrasonografinizi bir perinatoloji uzmanı yaptıysa sorduğunuz diğer organlara da bakmıştır ve optimal olarak değerlendirmiştir. Raporunda da belirtmiştir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

İki ihtimal var. İntrahepatik kolestaz (açlık safra asitleri ne bakılmalı, sonuç geç çıkar) veya PUPP. PUPP döküntüsü karakteristiktir. Dermatoloji uzmanı tanı koyabilir. Tanıya göre geçici rahatlatıcı tedavi verilir. Sağlıklı bir doğum dilerim...
teşekkür ederim hocam PUPPP tanısı kondu

doktor bey merhaba, 37 haftalik hamileyim. bebegimin karin cevresi gelisimi 2 haftadan fazla geriden geliyor. bastan sorun yoktu 30.haftadan itibran bu problem goruluyor. radyoloji uzmani inceledi ve bebegimizin saglikli oldugunu soyledi ama karin cevresi gelisimi kotu ve beni cok uzuyor. benim bu konuda elimden gelecek birsey var mi ? tesekkurler

doktor bey merhaba, 37 haftalik hamileyim. bebegimin karin cevresi gelisimi 2 haftadan fazla geriden geliyor. bastan sorun yoktu 30.haftadan itibran bu problem goruluyor. radyoloji uzmani inceledi ve bebegimizin saglikli oldugunu soyledi ama karin cevresi gelisimi kotu ve beni cok uzuyor. benim bu konuda elimden gelecek birsey var mi ? tesekkurler

Sizin düzeltebileceğiniz bir şey yok. İstirahatlerinizi sol yanınıza yatarak yapın. Haftanız 37 olmuş. 2 hafta gerilik çok önemli değil. Artık doğacak ve sağlıklı olacak. Güzel bir doğum dilerim...

Hanımlar, hamile bir arkadaşım tansiyon sorunu yaşıyor. Kendisine tansiyon aleti hediye etmek istiyourm. Biraz araştırdım da omron marka iyi diyorlar. Ben de hep alışveriş yaptığım siteden baktım. Acaba hangisi iyi bilen var mı? Siz kullandınız mı? Bildiğim güvendiğim yerden almak istiyorum.. Hangisi iyi, ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
bora bey merhaba
ben 6 aylık evliyim 3 aydır korunmuyoruz adet düzensizliğim vardı 3 gün önce yada sonra olurdum yaşım 27
doktorum progestan verdi kullandım folbiolla birlikte adetim düzene girdi.
fakat gebelik yaşamadım.bu ay 20lik dişlerimle ilgili sorun yaşadım gömülüydü 11/04/2013 tarihinde bir operasyonla aldılar sat 2 nisan ve bu hafta yumurtlama günüm
mecbur augmentin 1000mg ve arvesel ağrı kesici verdiler benim yumurtlamamı engeller mi yada hamile kalma mı?
bu sitede bal-tarçın-çörek otu karışımını okudum ve evde yaptım gerçekten yumurta sayısını arttırıp gebeliği kolaylaştırıyor mu?yoksa bazılarının dediği gibi kist mi yapıyor
gerçekten gebe kalmayı bir bebeğimin olmasını çok istiyorum nelere dikkat etmeliyim neler yapmalıyım
bu arada ultrasondan rahmime baktı doktor rahmin kalın ve gayet güzel temiz dedi vajina ultrason yaptılar onda da temiz çıktı akıntım da bitti
yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler
iyi çalışmalar

doktor bey yardımcı olurmusunuz sat 27 subat bugun doktora gıttım ve bebegımın 3.4mm ve hamılelıgımın 6+1 oldugunu söyledı ama kalp atıslarını duyamadı alttan ultrason yaptı sızce bu haftalıklarda bu boyut normalmı bırde kalp atısları için bısey soyleyebılırmısınız.teşekkurler.

hocam merhaba 28. ve 32. haftalar arasi istanbuldan ayvaliga gecmek istiyorum hem tatil amacli hem de ailem orada yasiyor. su an 23+5 teyim malum 8 agustos tahmini dogum tarihim tahmini 5 saat surer yolculugum ama en az 2-2:30 saati İdo da tehlikelimi hocam ne dersiniz esim cok yogun calisiyor ailesini dogumdan once gormesini biraz tatil yapmasini istiyorum simdiden tesekkurler hayirli gunler

doktor bey yardımcı olurmusunuz sat 27 subat bugun doktora gıttım ve bebegımın 3.4mm ve hamılelıgımın 6+1 oldugunu söyledı ama kalp atıslarını duyamadı alttan ultrason yaptı sızce bu haftalıklarda bu boyut normalmı bırde kalp atısları için bısey soyleyebılırmısınız.teşekkurler.

3,4 mm de kalp atımları görülebilir. Doktorunuz en geç 1 hafta sonra tekrar değerlendirir, dilerim o zaman kalp atımları görülür...

hocam merhaba 28. Ve 32. Haftalar arasi istanbuldan ayvaliga gecmek istiyorum hem tatil amacli hem de ailem orada yasiyor. Su an 23+5 teyim malum 8 agustos tahmini dogum tarihim tahmini 5 saat surer yolculugum ama en az 2-2:30 saati ido da tehlikelimi hocam ne dersiniz esim cok yogun calisiyor ailesini dogumdan once gormesini biraz tatil yapmasini istiyorum simdiden tesekkurler hayirli gunler

bu sorunun cevabını takibinizi yapan doktorunuzan almalısınız. Gebelik süresince seyahat kısıtlaması yapmıyorum. 24. Haftadan sonra gebenin rahat hareket edebileceği (gemi tren gibi) araçlarla seyahati öneriyorum. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim.

merhaba doktor bey,

benim sat 21 şubat 30 martta idrar testi ve kan testi ile (sonuç 192 çıktı) hamile olduğumu öğrendim
03 nisanda dr kese göremedi beta hcg 972 idi.
2 gün sonra kanamam oldu alttan muayene ile 4 mm kese görüldü beta hcg 1933 idi dış gebelik yok düşük tehditi var deyip 1 hafta rapor verdi dinlendim
progestan ve iğne kullandım hala progestan kullanıyorum 200mg a çıkarıldı
09 nisanda 6.9 mm kese görüldü yine bebek görülmedi
15 nisan gecesi kanamam geldi 16 nisanda 9,2 mm kese yine bebek görülmedi
18 nisanda kan testi yaptırdım 10.000 civarı çıktı.
haftaya salı yani 23 nisanda tekrar doktora gidicem bu sefer bebeğimi görebilir miyim
sat tarihime göre kalp atışını dahi duymam gerekiyormuş bu kadar geç gelişiyor olabilir mi?
bu anlattıklarıma göre anormal birşey var mı?
teşekkürler

merhaba doktor bey,

benim sat 21 şubat 30 martta idrar testi ve kan testi ile (sonuç 192 çıktı) hamile olduğumu öğrendim
03 nisanda dr kese göremedi beta hcg 972 idi.
2 gün sonra kanamam oldu alttan muayene ile 4 mm kese görüldü beta hcg 1933 idi dış gebelik yok düşük tehditi var deyip 1 hafta rapor verdi dinlendim
progestan ve iğne kullandım hala progestan kullanıyorum 200mg a çıkarıldı
09 nisanda 6.9 mm kese görüldü yine bebek görülmedi
15 nisan gecesi kanamam geldi 16 nisanda 9,2 mm kese yine bebek görülmedi
18 nisanda kan testi yaptırdım 10.000 civarı çıktı.
haftaya salı yani 23 nisanda tekrar doktora gidicem bu sefer bebeğimi görebilir miyim
sat tarihime göre kalp atışını dahi duymam gerekiyormuş bu kadar geç gelişiyor olabilir mi?
bu anlattıklarıma göre anormal birşey var mı?
teşekkürler

bHCG 6000 in üzerine çıktığında kalp atımları görülmeye başlanır. Ancak ben de takibinizi doktorunuz gibi yapardım. Geçmiş olsun..

X