Gebelikle ilgili sorular

Diş eti iltihabı gebeliğiniz açısından daha tehlikeli. Tedavi edilmesi gerekli. Amoklavin de ilk seçenektir. Sağlıklı bir gebelik ilderim...

cok tesekkur ederim cevabiniz icin. Simdi basladim ilaca.
peki kac mg oldugunun bir onemi var mi gunde 1000 mg almis olacagim, 2 kere kullanmam gerektiginde
yoksa bu olcu onemli degil mi?

doktor Bey merhaba,
1 (missed abortus) sonrası yapılan tahlillerimde ;

Protein C : 69,1
Protein S : 105,5
Anti Thrombin 3 : 25,2 mg/dl
Prothrombin : Negatif
C677T : Negatif
A1298C : Hemozigot Mutant
Faktor V Leiden : Pozitif, Heterozigot Mutant

sonuçları elde edildi. Doktorum clexan 0,4 hergün 1 adet kullanmamı başka birşeye gerek olmadığını söyledi. diğer bir doktor ise beraberinde 100 mg coraspine de kullanmamı söylüyor. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Yerleşme kanamasından korkmayın. 8 gün sonra bir kez daha bakalım, gebeliğiniz kutlayalım. Fitil için tedavinizi veren Doktor gerekliliğini bilebilir. Ben yorum yapamam. sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey değerim 85 e çıktı 2 günde ..doktor çok güzel dedi..ultrsayonlada herhangi bi kanama yok dedi kalınlık normal dedi overler iiyiymiş. geçmişte bebek gelişemediği için bi düşüğüm war .coraspirinle progestan werdi tedbir amaçlı bi zararı olurmu.. biyerde okumuştum coraspirinin zararı da olabilr diye.. diyelim ki benim kanım yeterince sulu coraspirin daha çok sulandırırsa düşük yaşayabilirim mi ? yada bebeğe zararı warmıdır olsa wermezdi muhakkak ama ihtimalleri merak ediyorum beni aydınlatırsanız memnun oluurum ...

İnternet üzerinden takip ve tedavi öneren bir doktora ne derece güvenilir bilmiyorum. (ben güvenmiyorum). O nedenle tedavi ile ilgili sorularınıza yanıt veremem. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

merhaba doktor bey 8+ 3 günlük hamileyim. düşük riskimden dolayı 3 haftadır haftalık iğne oluyorum. 6+1 ve 7+1 de karından gözükmedi. doppler ultrasonda kalp atışı göründü. 8+1 de tekrar karından ultrasonla bakıldı bişe göremiyorum değişik dedi. 1 dk sonra gördüm kalbi atıyo normal dendi. 16 mm olmuş. karından ultrasonla neden böle geç gözüküyor, doktor idrara sıkışık olmadığından yada rahminden dolayı olabilir dedi. önceden bir düşüğüm olduğu için tedirgin oluyorum. bide gebelikten önce smear de kronik servisit denmişti. sürekli iltihabım var gebelikte zararı olr mu??

Ben karından göremeyince rahim arkaya dönükse, ultrasonla rahim arasında barsaklar girip görüntüye engel oluyorsa, vajinal (alttan) ultrason yapıyorum. Bahsettiğim nedenlerden dolayı geç gözüküyor. Yara, kronik servisit gebelik sürecini olumsuz etkilememektedir. sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey merhabalar.benim öyküm adet düzensizliğiyle başladı ardından rahimde perde olduğu anlaşıldı kalp şeklinde.2 defa gebe kaldım ve bebeklerin kalbi durmasıyla almak zorunda kaldılar. 9 haftalık diğeri 7 haftalıktı.ekim ayında histereskopi ve laparoskopi oldum rahimdeki perdeyi aldırdım 2 adet ilaç kullandım kasımın 25inden beri hamile kalmaya çalışıyorum.size sorum ne zaman hamile kalabilirim.ayrıca kan pıhtılaşmam var 2 hamileliğimdede coraspirin ve progeston kullandım.cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Rahimdeki perde ya gebe kalmanızı engeller ya da sağlıklı gebeliğin dışarı düşmesine yol açar. Oysa gebelikler devam etmemiş. Burada sıklıkla bebeğe ait problemler akla gelir (kromozom bozukluğu gibi) Tedavileriniz planlanmış. Denemeye devam decek ve gebe kalıp doğum yapacaksınız. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

merhaba doktor bey; benim dişlerimdeki promlemlerden dolayı diş doktorum iki kanal ve bir dolgu yapmayı uygun gördü. bu tedavi için antibyotik(augmentin bid 625 mg )verdi. sizce bu antibiyotigin zararı olurmu bebege ?birde kanal tedavisi sakıncalımı gebeyken 22 hafta 2günlügüm

Son düzenleme:

cevabınız için teşekkür ediyorum doktor bey

bora bey izninizle iki sorum olacak; şuanda 19 haftalık gebeyim ve 2defa cok ani bir hareketle karın ağrım oldu birincisinde doktora gittimn bebek iyimiş ikincisinde ise gitmedim. bebegın hareketlerini zaten ilk gebeliğim oldugu için az hissediyordum simdi ise hissetmiyorum pek birşey olmuşmudur ani hareket ile (yataktan hızla kalkmak gibi) ikinciside ben cok fazla beslenemedim ilk 3ayda bulantıdan hocam. Ne yesem cıktı. acaba bebegim bu yuzden zayıf olurmu gıdasız olurmu? karnım hiç çıkmadı 19 haftalık olmama ragmen. iyi günler hocam cok sagolun şimdiden..

Bu soruların cevabını doktorunuza doğrulatmalısınız. Ben antibiyotik, kanal dolgu, karın korumalı röntgen, lokal anestezi çekim hepisne müsaade ediyorum. Gebelikte diş sağlığı çok önemli. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

bende sorunun ne oldugunu bilmiyorumm..3 yıldır gebelik elde edemiyoruz kaç doktora gittim bütün tetkikler yapıldı herşey temiz çıkıyor hocam..olası bir problem görünmüyor ama gebelik elde edemedik eşimde sorun çıkmadı herşey normal görünüyor...artık doktora gitmekten sıkıldımm...sizin bununla ilgili bir görüşünüz var mı hocam..

Sizin sorduğunuz sorulara doğa cevap versin. Tüm gebelerin %85i gebeliklerin ilk üç ayında yeterli beslenemiyor. Bugün rahat yataklarımızda yatıyor, ekmek elden su gölden yaşıyoruz. 20-30.000 yıl önce insanlar mağaralarda, ağaç tepelerinde ya da açık alanlarda korunmasız yaşıyorlardı. Yırtıcı hayvanların tehdidi altında, günlük bulabildikleri ile beslenerek. Stressiz, savaşsız, salgınsız bir dönem yoktu. Sonuç 7 MİLYAR insan olduk. Hayat bize sorularınızın en güzel cevabını vermiş. Endişelenmeyin. Endişenin tedavisi doktor kontrolüdür. Tekrar gidebilirsiniz...

1 yıllık denemenin ardından gebe kalınamadıysa bir Tüp bebek merkezine başvurulması gerekir. Burada sizi muayene ettikten ve sonuçlarınız değerlendirildikten sonra seçenekleriniz anlatılır. Gebe kalmanız dileğiyle...

Merhaba Dr Bey
Benim icimi yiyen surekli kafama taktigim bir sorum var.
31 Aralik gecesi (39+2 iken) once nisanim 3 saat sonra suyum geldi. basta sancim yoktu ama suyun gelmesinden
1 saat sonra max. sancilar cikti nts de. dr once cati muayenesi sonra ultrasondan bebegin olculerine bakti
acilmam yoktu. suyumun 1.7cm kaldigini soylediler. (bebegin kafa cevresi 33cm.)
Bu su normal dogum icin yeterli degil mi? Bu orandaki suyla normal dogumu deneseydim cok mu riskli olurdu?
Ayrica ilk gebeligim sezaryandi 4 yil gecmisti aradan Dr normal dogumu deniyecegimizi soylemisti Bende ona inanip suyum gelince
gule oynaya hastaneye gittim. Ama ameliyathanede aldim solugu. Bebigim iri degil 3.3kg dogdu. catiminda bebegin basina gore dar oldugunu ruptur olabilecegini soylediler. Ben ydisindayim. Boyle bir durumda normal dogum denemek
cok mu tehlikeli olurdu siz ne dusunuyorsunuz? Bu durum beni cok uzuyor normal doguma kendimi bu kadar hazirlamisken sancilairm baslamisken apar topar ameliyat edilmek beni cok sarsti. ustelik bebek yeni yila 1 saat16dk kala dogdu yani bu kadarda mi beklenemezdi. ben hala bu dogum tramvasini ustumden atmayi basaramiyorum. ruyalarimda hep ameliyat masalarindan kaciyorum.

Ikinci bebeginiz icin tebrik ederim. Sordugunuz sorular guzel, sebebini anliyabiliyorum. Onemli bir ayrintiyi atliyorsunuz. 31 Aralik gecesi sizi ben muayene etmedim. Bu nedenle yorum yapabilmem mumkun degil. Ama bildigim teksey var. Siz de bebeginiz de saglikli. Sizlere saglikli nice mutlu yillar dilerim. Artik gecmisi birakin (gecmis sizin pesinizi birakmasa da). İki saglikli cocugunuzla gelecege bakin...

Cevabiniz icin tesekkur ederim. insanin hani derler ya basireti baglanir diye oyle oldu yani 1 saat bekliyelim en azindan diyemedim
o kadar sarsildimki sezaryan olmam gerektigini duyunca. Yeni yil eski yil onemi yitirdi o an. haklisiniz gecmisi gecmiste birakmak lazim. Sukurler olsun saglikli bir oglum oldu. Dusunmemeye calisiyorum ama yinede aklima geliyor iste.
Bir cocugumun daha oldugunu unutmamissiniz. Hafizaniz cok kuvvetliymis.
Size de mutlu yillar dilerim. Umarim gonlunuzdekiler gercek olur.

ilk gebeliğim sezaryendi demişsin ya ordan anlamıştır doktor bey
normal doğumda da çok sıkıntı yaşayanlar oluyor bence de üzülmeyin artık
ben de aynı hayal kırıklığını yaşadım sezaryen beklemiyordum çok sarsıldım, anlayabiliyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…