Gebelikle ilgili sorular

tesekkür ederım bilgileriniz için kan sayımım biraz düşükte ilacımı kullanıyorum düzelir inş.. kolay gelsın

tekrar merhaba,
çatlatma iğnesi sonrasında dr'um yumurtamın 20.gününde çatlamış olduğunu söylemişti ve crinone jele başlamıştık. şimdi rglmin 26. günündeyim şiddetli kasık ve bel ağrılarım var (hatta tomografi çekildiğimi iletmiştim) sonuçlarda 45*38mm boyunda sağ adneksiyal lojda sepralı kistik lezyon görüldüğü yazıyor.Dr'um kesin kist oluştuğunu söylebilmek için birkaç gün sonra tekrar gebelik testine bakmamız gerektiğini söyledi.Vaj jeli kesmedik. ağrılar jelden kaynaklanıyor olabilir mi. daha önce çatlamış olan yumurtam sonradan kist olabiliyor mu?
eğer kist oluştuysa tekrar gebelik için kist tedavisi ne kdr zaman alır?

yardımlarınız için tşk.

Doktor bey 6 hafta 1 de renkli ultrasona girdim, kalp atısı duyuldu, saglıklı bir gebelik dendi, ama 3 gündür kahverengi akıntılar ara ara geliyor, yatıyorum sürekli ama düsükten korkuyorum, tesekkürler.

Ağrılarınızın sebebi yumurtlama sonrasında olan muhtemelen kanamalı kist (endişelenmeyin her yumurtlama sonrasında olabilir). Gebe kalırsanız bir probleme yol açmayacaktır. Gebe kalmnız dileğiyle....

Doktor bey Merhaba;
bugün 19+1im ama gebelikte 20. hafta deniliyorr
Benim bebeğimde 1 hafta önden gidiyor şimdi ben bu hafta mı vurulmam lazım bu tetanozu
Yoksa haftaya mı ?
Haftaya 21. hafta olacağım ama yine önden giderse 22. hafta içinde olacağımm
Bunun erken vurulma veya geç vurulma gibi bir kriteri var mı?

bora bey 26 yasındayım bugun ikili test yaptırdım sonucumu yorumlarmısınız
crl 63.3
baş popo mesafeye göre 12+5 g
nukal translusensi 1.2 mm
nazal kemik 1.3 mm sizce normalmi bu ölçüler küçük değilmi ense kalınlığı

Sağlık bakanlığı, 20. haftadan itibaren bir ay ara ile iki doz öneriyor. Yapılmasında sakınca yok. sağlıklı bir gebelik dilerim...

Sevgili Gamze, ikili test sadece ölçüme bakılarak yorumlanmaz. Bir de kan verirsiniz hepsi bir istatistik programında değerlendirilerek sonuç verilir. ense de nazal kemik de iyi. Kan değerleri de iyiyse riskiniz çok az çıkacaktır. sağlıklı bir gebelik dilerim...

Merhaba oncelikle bizimle ilgilendiginiz tesekurederim. Iki ya once 6 haftalik dusugun oldu kontrole gittigimde rahimim hafif arkuat uterus oldugunu doktor soyledi bu dusugun nedeni olamaz dedi ve bi problem yapmaz sonra butun tetkikleri yaptim smear, papa testi hersey iyi cikti torch testi dedi de istedi onu da yaptim iyi cikti cmv haric cmv igm 45 vmf igm 15 cikti ikiside pozitif ve doktorum bu dusugun sebebi idi dedi bu enfeksiyon icin tedavi de yok ama kendiliginden igm negatif oluyor ama negatif olmasi kac zaman alir simdi iki ay sonra tekrar cmv igm ve igg testi yapicam ve cok endiseleniyorum ikinci gebeligimde bu bi problem yaratir mi sizin goruzlerinize cok ama cok ihtiyacim var saygilarimla

CMV avidite testi yaptırmanızı öneririm. Sonucu bana bildirirseniz yardımcı olabilirim. Çok geçmiş olsun...

mrb doktor bey .. benimde sorum 8 ay önce 5 haftalık düşük yaptım 3 gün hastanede kaldım beta hcgm hep 800 830 civarındaydı 3 gün aynı şekilde çıktı kese wardı ama sonra düşük kanamam başladı düşük yaptım .. 10 gün sonra gittim betam 0 lanmıştı birde gebeyken sol overde minimal mayi izlendi çok küçük düşükten sonraki ultrasyonda oda çıkmadı..minimal mayi ne demek.? bebeğin gelişemedi düşük oldu dediler.. bebeğin gelişememe sebepleri nedir ayrıca acaba dış gebemiydim yada dış gebe olsam kese gözükmezdi herhalde diyede düşünüyorum , yada kan pıhtılaşmasımı wardı . bidaha yaşarım diyee korkuyorum... bana öneride bulunup beni aydınlatırsanız sevinirim :)) tşkler

CMV avidite testi yaptırmanızı öneririm. Sonucu bana bildirirseniz yardımcı olabilirim. Çok geçmiş olsun...

Tesekurederim doktor bey ben Kosova da yasiyorum ve bizde avidite testi diye birsey yokmus baska adi var mi bu cmv avidite testinin sadece mv iga bizde var ve bu avidite testi ise ben bunu yaptiririm ve sonuu size yazarim saygilarimla

Tesekurederim doktor bey ben Kosova da yasiyorum ve bizde avidite testi diye birsey yokmus baska adi var mi bu cmv avidite testinin sadece mv iga bizde var ve bu avidite testi ise ben bunu yaptiririm ve sonuu size yazarim saygilarimla

CMV IgG Avidite testi olarak yaptırmalısınız

Çok geçmiş olsun. Endişeleriniz anlıyorum. Kitaplar araştırma için en az iki veya üç düşükten sonra yapılmalı der. Türkiye de her yıl 1,5 milyon gebelik oluyor. Bunların 170.000i düşükle sonlanıyor. Bu 170.000 kadının ikince gegeliklerinin düşükle sonlanması ihtiali %1. Yani sizinle aynı kaderi paylaşan gebelerin %99 u ikinci gebeliklerinde bebeğine kavuşuyor. Biran önce gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Ağrılarınızın sebebi yumurtlama sonrasında olan muhtemelen kanamalı kist (endişelenmeyin her yumurtlama sonrasında olabilir). Gebe kalırsanız bir probleme yol açmayacaktır. Gebe kalmnız dileğiyle....

dr bey sizleri çok fazla meşgul ediyorum ancak çok endişeliyim.çatlatma iğnesi sonhrasında oluşan kistim
bugün yapılan kontrolümde yaklaşık 1cm kdr büyüme göstermiş 43.51mm olmuş. raporumda semitorsiyon nedeniyle ağrı yaptığı yazıyor.yumurtalığımı kaybetmekten korkuyorum.dr rgl kanaması ile düşmesini bekleyelim dedi. ciddi bir problem doğururmu sizce rglyi beklemelimiyim?

Doktorunuz sizi muayene etmiş, tetkileriniz görümüş ve adetinizi bekleyelim demiş. Ona güvenmelisiniz. Endişeleriniz için ikinci bir görüş almak için başvurabilirsiniz. sağlıklı huzurlu mutlu nice yıllara...

doktor bey ben 22 ve 15 haftalık kayıp yaşadım. arkasından testler yaptırdım. ANA sınırda pozitif protein s (düşük) 35 ,mthfr677 heterezigot bunlar çoktı. dün rahim filmi çekildim sorun çıkmadı. 1.bundan sonra ne yapmam gerekir. 3 ay sonra hamilelik düşünüyorum. hamilelik öncesi ve sonrasında size göre neler kullanmalıyım. kendi doktorum elevit ve folibol verdi. ben pıhtılaşma öncesi kan sulandırıcı versin çok istedim ama vermedi ben yinede asprin kullanmalımıyım sizce. yukarıda belirttiğim değerlerin bebğin erken doğmasına değil karnında ölmesine sebep olur seninki karnında ölmemiş dedi o yüzden pıhtılaşma etkisi çok az dedi. ama benim ikinci hmileliğim sürekli kanamalı geçti. sizce öncesi ve sonrası pıhtılaşma için ne kullanmalıyım.
siz böyle değerlere sahip hastaya gebelik öncesi ve gebelik sırasında pıhtılaşma olmasın diye ne verirdiniz ilaç olarak?????????

Çok geçmiş olsun. Doktorunuz doğru takip ÖNERİLERİNDE BULUNMUŞ. Kanama olduğunda aspirini kesiyorum. Kanamalı bir gebeliğiniz olacaksa (olmamasını dilerim) aspirin kesilecektir. MTHFR mutasyonunda B12 ve folik asit takviyesi yapıyoruz. ANA pozitifliği toplumun %5 inde mevcut. İmmünolojik açıdan uygunsa belki düşük doz steroid verilebilir. Ama hikayenizi bilmediğim ve önceki gebeliklerinizi takip etmediğim için yorum yapmam doğru değil. Gebe kalmanız ve bu kez bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

teşekkür ederim hem cevabınız hemde iyi dilekleriniz için...

merhaba bora bey 12 hafta 6 günlük hamileyim kızım bugün suçiçeği döktü benim çin bir sakıncası olurmu yarın gidicem banada tahlil yapıcaklar benim su çiçeği geçirip geçirmediğim belli değil hatırlamıyolar sizce risk varmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…