gebelik ve kortizon ..!!!!!

Kortizon biryere iyi gelirken birsürü yere zarar veriyo vucüduma yaptıklarından bahsetmek bile istemiyorum hem içerden hem dışardan büyük tahribata yol açıyo ama nevarki bizim hastalıklarımızın kortizondan başka çareside yok ‍

Evet plaquenil verdiler. Bu ilacı ana testim pozitif olduğu için verdiler. Ben kendim gittim ramotolojiye. Test istedim çünkü düşüklerim vardı. Dr lupus olabilirsin dedi, belkide trombositlerin ondan düşüyordur dedi test istedi bir sürü sonra çok şükür lupus çıkmadı 2 ay arayla 2 defa test yaptık ama çıkmadı.

Allah şifanı versn cnm biran evvel de bebeğine kavuşmanı dilerim Allahım hayırlısıyla nasip etsin,ilk gebelk kybndan sonra devamlı ramotoloji dr da kontrl altındaym gebeliğe izin veriliyor ve önlem amaçlı plaquenil dye ilaç alıyorm ama yne de düşük oluyor anlamıyorm ki ne sorun var bnde çaresiz byle beklyrm Rabbim sağlıklısını kucağımıza alacağımızı nasip etsn inşallah hepimize

Benm de kzlar ana testim hep pozitif çkıyor ,iki senedir lupus antikogülan pozitifti son bir sene negatife döndü,antifosfolipid sendrm da yok ve mthfr c677t homozgt gen, protein s dşklüğü phtılaşma faktörlerim de var önlem almama rağmen olmuyor bebeğim Allahım hepimizin yardımcısı olsun

Herşeyin bir zamanı var derlerya mutlaka bununda zamanı var demekki beklemek çok zor rabbim inşallah tüm isteyenleri kavuşturur bian önce meleklerine

Çok geçmiş olsun canım sanada nedenin niçinin cevabını hiç veremiyolar ya insanıda ençok bu yoruyo zaten

Çok geçmiş olsun canım sanada nedenin niçinin cevabını hiç veremiyolar ya insanıda ençok bu yoruyo zaten
Sağolasın canım, evet yaa her önlemi alıyoruz gene de kavuşamadık demek ki bir vakti saati var inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize

Sağolasın canım, evet yaa her önlemi alıyoruz gene de kavuşamadık demek ki bir vakti saati var inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize
İnşallah canım benim dualarım seninle ve tüm isteyenlerle önce saglıgımıza sonrada meleklerimize kavuşalım inşallah

Bence tedaviyi aksatmayin Dr lar her zaman şöyle düşünerek kritik ilaçları verir . Evet ilaç zararlı olabilir ama eğer kullanmazsanız sonuç daha kötü olacaksa ilacı kullanmanızı öneririm . Kortizonun bir çok etkisi var eğer dr 7 düşükten sonra böyle bir ilaç verdiyse muhakkak bu kritigi yapmıştır Rabbim evladinizi sağlıkla size bağışlasın inşallah ama içinize sinmediyse başka bir dr daha gidin

Merhaba arkadaşlar, kortizon kullanmanızın sebepleri ne? Benim ANA pozitifliği var ama doktorum ilaç vermedi. Burada ANA pozitif olanların kortizon kullandığını gördüm ve ben de mş kullanmalıyım acaba diyorum

7 kez gebelik geçirdim ilk karnım da öldü daha sonra bir sağlıklı kiz daha sonra tekrar öldü genetik yaptirdim kan pihtilasmasi ignesi tedavi dediler tekrar gebelik 6.aya geldim nöral tup defekti sonlandı tekrar gebelik 35 haftaya geldi yer daralması su azalmasi şuan 5 yaşında oglum işitme engelli sensoriel tipi tekrar gebelik kimyasal ve tekrar yine 16 nisanda 8 haftalik kese iyi bebek küçük kalp atisi durmuş ben ne yapmalıyım neden her şeyi düzenli yapmama rağmen bunları yaşadım oğlum için 1 evlâdım daha olsa yeter hasimato hastasiyim bu arada

bende kortizon mu kullanmalıyım hangi bölüme gitmeliyim araştırmak için oğlum için bir evlâdım daha olsun diyorum yoruldum tukendim ama o çok istiyor

ana testi nedir kimlere yapılır tedavisi varmi birde antifosfolip bak dediler kızamıkçık aşısı vurdurmak gerekli mi gebelik oncesi

ana testi nedir kimlere yapılır tedavisi varmi birde antifosfolip bak dediler kızamıkçık aşısı vurdurmak gerekli mi gebelik oncesi
Çok geçmiş olsun, benim el bileği ağrısı üzerine fizik tedavi uzöanına gittiğimde ANA bakılmıştı ve pozitif çıkmıştı. Daha sonra ilişkili testler yapıldı fosfolipid gibi hepsi negstif çıkınca bir şeyin yok dediler. Sonra gebelşk düşündüğüm için ilk kez kadın doğuma gittim tsh yüksek çıkınca endokronolojiye gittim ve haşimato teşhisi kondu. Bunun da ANA ile ilişkisi olabileceği söylendi romorolog tarafından. ANA pozitif olması vücutta bağısıklık sisteminin sağlıklı hücrelere de saldırabileceğini gösterdiği söylendi. Nitekim haşimato da vücudumuz tiroid bezine saldırıyor. Bildikleirm bu şekilde

yok genetik kromozom yaptılar tek tiroid var genetik mutasyon cikti heterezigot iğne kullandim yine gitti başka ne var acaba diyorum ben de benim bilmedigim

Merhaba ana ve antifosfolipid tahlilleri için ramotoloji dr una gitmeniz gerekli ve yedi gebelik kaybı yaşadım deseniz eminim birçok araştırmaya girilir ve kan pıhtılaşması trombofili paneli yani o tahliller içinde üniversite hastanelerinn hematoloji bölümüne gitmenizi öneririm ve gebelik kayıplarınızı söylediğinizde gereken tüm tahllleriniz olur,sonuçlarına göre de tedavi yöntemlerine geçersiniz.

Ana pozitifliğinde genelde bağışklk sisteminde sorun olduğunda ortaya çıkıyor ve gebelikte vücut gebeliği yabancı madde olarak görüyor ve düşükler sorunlar ortaya çıkıyor,böyle durumda genelde bağışıklık baskılayıcı ilaçlar kullandırıyorlr kortizon ve sıtma ilaçları genelde ve bende kullanıyorum.

Önce tahlillerini yaptırrsn bizde yardımcı olmaya çalışırız inş Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.Bir evladın varmış Allah ona da sağlıklı uzun ömürler versn kısa sürede de sağlıklı kardeş nasip etsin.

yok genetik kromozom yaptılar tek tiroid var genetik mutasyon cikti heterezigot iğne kullandim yine gitti başka ne var acaba diyorum ben de benim bilmedigim

Genetik testlerin de hangi gen de mutasyon çıktı acaba ve kaç doz iğne kullandınız bazen de yeterli doz gelmiyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…