Gebelik ve antidepresan kullanımı

sevim1705

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2023
46
10
28
Arkadaslar meraba. Ben anksiyete panik atak hastasıyım. Yaklasık 1 yıldır citoles lamictal kullanıyorum. Arada atak oluncada xanax alıyodum. Bugün 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Şok oldum. Bebeğime bisey olur mu doktor minikte olsa böyle bi riskim oldugunu söyledi. Psikiyatrimde bana güven olmayacak daha cok yeni dedi. Zararlı olan ilacları kestik. Citolesin bi zararı olmaz dedi hem kadın doğum hem psikiyatri. Nolur bana yardımcı olun ağlamaktan helak oldum ya bebeğime bisey olduysa diye cok korkuyorum

Arkadaslar meraba. Ben anksiyete panik atak hastasıyım. Yaklasık 1 yıldır citoles lamictal kullanıyorum. Arada atak oluncada xanax alıyodum. Bugün 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Şok oldum. Bebeğime bisey olur mu doktor minikte olsa böyle bi riskim oldugunu söyledi. Psikiyatrimde bana güven olmayacak daha cok yeni dedi. Zararlı olan ilacları kestik. Citolesin bi zararı olmaz dedi hem kadın doğum hem psikiyatri. Nolur bana yardımcı olun ağlamaktan helak oldum ya bebeğime bisey olduysa diye cok korkuyorum
Valla biriey okur mu olmaz mı bilemem ki inşallah olmaz senin gebelik öncesi vitamin takviyesi başlaman lazımdı. kaldı ki madem bu tarz bir ilaç kullanımın var keşke gebelik için dikkatli davransaydın yani korunsaydınız inşallah bebeğini sağlıcakla kucagına alırsın 🙏🏼 Kendini strese sokma sakın bol bol dua et içini ferah tut

Arkadaslar meraba. Ben anksiyete panik atak hastasıyım. Yaklasık 1 yıldır citoles lamictal kullanıyorum. Arada atak oluncada xanax alıyodum. Bugün 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Şok oldum. Bebeğime bisey olur mu doktor minikte olsa böyle bi riskim oldugunu söyledi. Psikiyatrimde bana güven olmayacak daha cok yeni dedi. Zararlı olan ilacları kestik. Citolesin bi zararı olmaz dedi hem kadın doğum hem psikiyatri. Nolur bana yardımcı olun ağlamaktan helak oldum ya bebeğime bisey olduysa diye cok
Ben de bazı hormon ilaçları aldım ve mamografi çektirmiştim hamile olduğumu bilmeden. Genel anesteziyle küçük bir operasyon da geçirdim. Şirket doktorum, bir prof kadın doğumcu ve 2 ayrı kadın doğumcu ilk aylarda sorun olmayacağını söylediler. İnşallah sizin için de öyle olur. Fetal dna testi yaptırdık. Onu düşünebilirsiniz biraz daha rahatlamak adına.

Ben tüp bebek tedavisi oldum. Yumurtam alındı genel anesteziyle. Sonra mamografi çektirdim. Hipofizimdeki adenom için haftada 2 kere ilaç kullandım. Alerji ilacı kullandım. Kabin memuruydum. Ağor uçuşlar yaptım. Meğerse 1.5 aylık hamileymişim. Şu anda 24. Haftama giriyorum. Şirket doktoruma sorduğumda bize hocamız ilk aylarda olanlar etkilemez derdi dedi. 2 ayrı kadın doğum uzmanı, biri profesör, bir şey olmaz ilk aydan dedi. Fetal dna testi yaptırdık kromozom problemimiz yok. Başka bir şey çıkmaz inşallah. Ben de çok paniklediğim için yazmak istedim detaylı. İnşallah sorunsuz olur sizinki de.

Ben de bazı hormon ilaçları aldım ve mamografi çektirmiştim hamile olduğumu bilmeden. Genel anesteziyle küçük bir operasyon da geçirdim. Şirket doktorum, bir prof kadın doğumcu ve 2 ayrı kadın doğumcu ilk aylarda sorun olmayacağını söylediler. İnşallah sizin için de öyle olur. Fetal dna testi yaptırdık. Onu düşünebilirsiniz biraz daha rahatlamak adına.
Yaa teşekkür ederim nasıl rahatladım anlatamam. Sabahtan beri icim icimi yiyor hiç beklemediğim bi gebelikti. Kendi derdimi unuttum bebeğimi düşünüyorum. İlaclarımı bırakmak zorundayım insallah ataklarım dönmez .

Yaa teşekkür ederim nasıl rahatladım anlatamam. Sabahtan beri icim icimi yiyor hiç beklemediğim bi gebelikti. Kendi derdimi unuttum bebeğimi düşünüyorum. İlaclarımı bırakmak zorundayım insallah ataklarım dönmez .
Ben onsuz nefes alamadığım alerji ilaçlarımı bıraktım. İlk 2 ay zorlandım. Ama sonra hafifledi. Sanırım vücudunuz yardım edecektir. Bende öyle oldu. Yerine yeni bir şeyler koymak, sizi ne rahatlatırsa artık. Zor olmalı ama bu kadar hormon bombardımanıyla anksiyete. Çok geçmiş olsun. Bundan sonrası sağlıkla geçsin

X