gebelik testi ile ilgili bi bakarmısınız

umutyok

yürüyorum düş bahçelernde
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2011
407
2
kızlar yumurtlama dönemimden sonra kasık ve bel ağrım hiç kesilmedi adetime 1 hafta var ama merakımdan test aldım eczacı adet günü geçerse doğru sonuç verir yinede alım testi yaptım ilk çizgi hemen belirdi tabi diğer tarafda da uçuk pembe bi görüntü oluştu ama çizgi gibi deil dağılmış mürekkep gibi neden olmuş olabilir test falan mı bozuktu yoksa gebelik olaabilir mi

Son düzenleme:
adetten bir hafta önce belli olmaz diye biliyorum ben. bunu anlamak için yeniden test yapman lazım. ve bu test idrar değil kan testi olmalı bence. fakat onun için de beklemelisin diye düşünüyorum. bir haftan dolsun en azından. bu arada ikinci çizgi de çok silik pembe olarak çıkıyor. bozuk testler nasıl olur bilmiyorum ama test kutularının üstünde yazana göre ilk çizgi kontrol çizgisidir, yani ilk olarak ilk çizgi çıkıyorsa test çalışıyor demektir diye hatırlıyorum. ama ben senin yerinde olsam dayanamayıp, soluğu bir klinikte alırdım :)

Hamilelik gerçekleşti ise yani döllenme oluştu ise öncelikle embriyonun taşınması ve yerleşmesi durumu var yani ana rahminde tutunması evresi
olumlu devam eden tutunma evresinde yani döllenmiş yumurta tutunabildi ise betahcg adlı verilen hormon salınımı başlıyor vücutta bu embriyonun beslenebilmesi için
kana karışması akabinde idrar'a karışması süreci adet sürenize yansıyor

kabaca bu gelişmelerin beklenen adet gününde hasta olmadıysanız idrar'a bakabilirsiniz kan'dan idrar'a betahcg hormonu salınmıştır fakat bazen bu testler yanıltıcı olabiliyor
kesin emin olmak istiyorsanız adet olmanız gereken günden bir kaç gün sonra KAN testi yaptırmanız gerekir doğruluk payı %99,9 dur.

Allah gönlünüze göre versin inşallah (Amin)

tşk ederim arkadaşlar hepiniz uzun uzun açıklamışsınız pek umudum yok açıkcası ama istiyorumda silik olan pembelik sanki boya yada mürekkep dağılırsa o biçimde idi anlamadım ya boşuna umutlanıcam

canım adetten bir hafta önce çıkması mümkün değil...
milyonda bir olan bişey...
bir kaç gün geçsin tekrar yap bence

adetin gecikmeden çıkma olasılığı oldukça düşük bende hamile olduğum dönemde adetim gecikmeden yaptığım test negatif çıkmıştı adetim 4 5 gün geciktikten sonra yaptığım idrar testinde belirgin 2 çizgiyi görmüştüm allah gönlüne göre versin inşallah istediğin sonuç çıkar

sağolun arkadaşlar haklısınız aslında çıkması imkansız döllenme olsa bile zaten rahme yerleşmesi içinde süre var ama meraktan yaptım göğüslerim sızlıyor

Bu ay herhangi bir ilaç kullanmışmıydım?Eğer yumurta geliştirici iğne yada çatlatma iğnesi benzeri bir ilaç kullanmadıysan pozitif sonucun doğru olabilir kan testine gitmeni tavsiye ederim .Bazı testler hassas oluyor.Ve erken dönemde doğru sonuç verebiliyor.

yok herhangi bişey kullanmadım doğal yollarla denedik şimdilik

biraz silik ama

Eklentiler

• $IMG0123A.jpg
    5,5 KB · Görüntüleme: 744
canım bu test hatalı bence ..yada idrar o bölgeye damlamışta olabilir ...sen bir test daha yap en iyisi normalde böyle dağılma olmamalı...Allah gönlüne göre versin inşallah hamilesindir

hatalı o test cnm benımde bı oyle olmustu gıttım eczaneye bı test daha verdı hatalı dıye o tek cızgı cıktı sende yenıden yap bence testi

o kısma idrar damlamadı arkadaşlar ama dediğiniz gibi test bozuk sanırım neyse hayırlısı ne ise o olsun....

canım inş hakkında hayırlısı olur ve bebişini kucağına alırsın.benim de bat 6 ocak ama bu ay hep kasıklarım ağrıdı.hatta 1-2 gün o kadar şiddetliydiki bu ağrılar bacak bacak üstüne atarken canım yanıyodu.ben de bekliyorum bakalım.?????????????:26:

benimde 6 yada 7si umarım hakkımızda hayırlısı olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…