Gebeliğe Hazırlık Gebelik şekeri çıkanlar?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Nergisever

Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2017
179
106
34
Arkadaşlar merhaba.
Ne yazık ki gebelik şeker yükleme testlerimde gebelik şekeri çıktı dr diyetisyene yönlendrdi. Şuan uyguluyorum perşembe gününe kadar da her öğünden sonra tokluk 1.saat şekerimi ölçüyorum değerler yediklerime göre değişiyor gerçekten. Benim merak etttiğim benim gibi yaşayıp da insülin başlamadan diyetle çözebilen oldumu bu sorunu diyetle yani?? Endişeleniyorum oğluma bişey olucak diye.

Selamlar şeker gebelikte çok önemli çok örnmssmen ve dikkat etmen lazım diyete uy nefsine ne yazık ki hakim olmalısın ben de aynı sorun var akşam bir bardak kola içeyim ne olacak dedim ama bi ölçtüm şeker 230 ödüm koptu sabret geçer inşallah bebek ölümlerine bile yol açıyor şeker
Yapacağın şey sabah aç şekerini ölç ve her yemekten 2 saat sonra ölç ve hepsini not al o değişimleri daha rahat görürsün
Normal yedikten sonra başta ağırlık ve kalp te hızlı artış şekerin çıktığının belirtisi
Yapman gereken yürüyüş (kesinlikle akşam serinlikte )
Bol bol su
Arada limon kes suyuna at iç
Ve kesinlikle şeker yeme (pirinç patates ve yapay şekerler coşturuyor )

Oldunu aydınlandın mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…