Gebelik mi Kist mi ?

qlamour

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2011
41
0
Kızlar adetim 8 gün gecikti. İdrar testi yaptım silik çıktı 2. çizgi, emin olmak için bir tane daha yaptım o da silik çıktı. Sonra gidip kan testi yaptırdım Beta HCG 16.97 çıktı. Acil doktoruna gösterdim sonucu şüpheli gebelik kistte olabilir dedi. İçim çok sıkıldı acaba hamile miyim kist mi var. Doktora gitmek için biraz daha bekliyim dedim gebelik varsa yeni başlıyorsa ultrasonda kese görünmez diye. Aynı durumu yaşayan var mı başka? :18:

Beta hcg düşük olduğu için idrar testinde silik çıkmıştır, geç döllenme olmuş olabilir. 1-2 gün sonraki testte bhcg değerin her şeyi belli eder. Ayrıca kist varsa ultrasonda gözükür bence beklemene gerek yok. Git görün derim, kist olunca bhcg değerinin yüksek çıktığını ilk defa duydum.

Bende öyle düşünüyorum kist olduğunu sanmıyorum hamileliğe dair büün belirtiler var adetimde çok düzenlidir hiç gecikme falan olmadı bu zamana kadar kesin geç döllenmedir ama doktorun söylediği korkuttu beni yinede.

beta hcg düşük cıkınca 2 gun arayla tekrar kan tahlılı ıstıyor doktor emin olmak ıcın.deger yukselmısse hamılesınız.buyuk bı ıhtımal arkadasın da dedıgı gıbı gec döllenmedir.

X