gebelik kesesinin görülmesi ve kalp atımının duyulması ne zaman olur

Merhaba arkadaslar, bende suanda 7 haftalik hamileyim.gecen hafta dr gittigimde cok moralim bozuldu.bana kalp atiminin cok yavas oldugunu ve dopler cektirmem gerektigini soyledi.Dopler sonucunda hersey normal fakat kalp atimi 100 un altindaymis.Bana %50 sansinin oldugunu yasamama ihtimalinin yuksek oldugunu soyledi.Internette aarastirdigimda 93 ile 120 arasi 6 haftalikken normal gozukuyor.Onlara gore 160 atmasi gerekiyormus.sanirim dr umu degistirmem gerekiyor.bole bi durum yasayan kimse varmi?

geçen hafta pztsi günü kandan hamilelik testi yaptırdım hamile olduğumu öğrendim.çarşamba günü doktoruma gittiğimde 5,5 haftalık olduğunu söyledi kesesini de gördük.önümüzdeki çarşamba yani 3 gün sonra kalp atışlarını görmek maksadıyla gidicez.bu benim 3. hamileliğim ve doğarsa 2 çocuğum olacak.bir önceki 7. hafta da gittiğimizde kalbinin atmadığını görmüştük ve kürtaj olmuştum.bunda da 1 haftadır kanamam vardı yatıyordum ama 3 gündür yok.hayırlısı bakalım hamilelik için heveslenmemeye çalışıyorum.daha sonra kursağımda kalmasın diye:)işte böyle en hayırlısı neyse öyle olsun inşaallah....

merhaba arkadaşlar... ben aranıza yeni katıldım... altı haftalık hamileyim... sat e göre sekiz haftalık hamile olmam gerekiyor fakat doktorum yumurtlamanın geç olduğunu ve altı haftalık hamile olduğumu söyledi... dört haftalıkken gittiğimizde yalnızca kesesini görmüştüm... dün ise tam altıncı haftası doldu... kalp atışlarını duymaya gittim... ultrasonda duyulmadı... vajinal yoldan muayene etti... kalp atışlarını duydum fakat doktor yetersiz olduğunu söyledi... iki hafta sonrası için tekrar çağırdı... kalbi daha yeni oluşuyor olabilirmiş ama bazen bu durum düşüğünde habercisi olabiliyormuş... dün hastaneden geldiğimden beri ağlıyorum... böyle bir durum yaşayan oldu mu? bana yardımcı olur musunuz lütfen? aksi takdirde bu onbeş gün geçmek bilmeyecek...
birde hamileliğin başlangıcında yapılan tahlillerde hepsi normal çıktı yalnızca tiroidim olması gereken sınırın çok az üstündeymiş... doktorum beni dahiliyeye yönlendirdi... dahiliye doktoru çok önemli bişey olmadığını ama yine de tedavi olmam gerektiğini söyledi ve tedaviye başladım... kalp atışlarının az olmasında bunun bir etkeni olabilir mi? cevaplarınızı bekliyorum ...

kızlar acele etmeyin herkeste farklı seyrediyor bu olaylar
bir arkadasımın bebeği 6 haftalık görünüyordu ama kalp atışı görünmedi dr haftaya gel yıne yoksa kürtaj olacaksın dedi tam 8 haftada duyulmuştu kalp sesi sabredin inş. güzel haberler alırsınız

Kızlar ben hamileliğimin 5.haftasındaymışım kese 7mm ama içinde bişey yok. Embiryoyu görmek ve kalp atışını dinlemek için 10 gün sonra tekrar gel dedi doktorum.Ama ben düne kadar kasıklarımda ağrılar varken şimdi o ağrılar ve göğüs hassasiyetim de kayboldu. O ağrıların kese geliştiği için olduğunu söylüyorlar sizce benim kese artık gelişmeyi durdurdu mu?çok korkuyorum...

Kızlar ben hamileliğimin 5.haftasındaymışım kese 7mm ama içinde bişey yok. Embiryoyu görmek ve kalp atışını dinlemek için 10 gün sonra tekrar gel dedi doktorum.Ama ben düne kadar kasıklarımda ağrılar varken şimdi o ağrılar ve göğüs hassasiyetim de kayboldu. O ağrıların kese geliştiği için olduğunu söylüyorlar sizce benim kese artık gelişmeyi durdurdu mu?çok korkuyorum...

Telaş yapma canım :) bazen belirti göstermeyebiliyor bünye'den bünye'ye fark ediyordur muhakkak.

Kızlar merhaba bu gün ilk doktor muayeneme gittim ve valinal ultrasonla kontrol etti keseyi gördüm.16 mm 5 haftalık civarı diyo ama 9 aralık son adet tarihine göre geç döllenme büyük ihtimalle dedi folik asitle progestan verdi 10 gün sonra yeniden randevu verdi boş gebelikten korkmaya başladım 16 mm hem büyük hem yolk kesesi yok hem bebek yok allahım sen koru :KK43:((

bu ne demek ya ultrasyonda şu yazıyor fetal eklere ve yolk kesesine ait görünüm saptanmayan intarunterin gebelik mevcuttur 1 hafta sonra kontraol us önerilir ne dir ???

bende 8.haftaya bırdım bugun ama ıkı haftadır gıdıyorum kalp atısı var dıyor doktor ama ıllada alttan bakalım duyarız dıyor bende hazır hıssetmıyorm kendımı o muayeneye.beklerım dıyorum.karından daha bellı olmaz dedı.bugun tekrar gıdıcem bakalım umarım karından kalbını duyarım artık bebısımın.çok endıselenıyorumm..

Kızlar merhaba bu gün ilk doktor muayeneme gittim ve valinal ultrasonla kontrol etti keseyi gördüm.16 mm 5 haftalık civarı diyo ama 9 aralık son adet tarihine göre geç döllenme büyük ihtimalle dedi folik asitle progestan verdi 10 gün sonra yeniden randevu verdi boş gebelikten korkmaya başladım 16 mm hem büyük hem yolk kesesi yok hem bebek yok allahım sen koru :KK43:((
Merhaba sonucunuz ne oldu çok merak ettim benimde durumum sizinle aynı 16 mm 5+4 yolk saç yok çok endiseliyim :KK43:

Kızlar bugün doktora gittim.
Kese var içi boş.
Daha erkenmiş.
Ne diyorsunuz? 6 + 0 'ım...

Kızlar bugün doktora gittim.
Kese var içi boş.
Daha erkenmiş.
Ne diyorsunuz? 6 + 0 'ım...

benim de 5. haftada kese göründü ama içinde bebek göremediler.. bu boş gebelik kürtajla keseyi alcaz dediler. allahtan araya bayram tatili girdi de 4 gün sonra başka doktora gittim ne boş kesesi bebeğimin kalp atışını bile duydum..
ortalama 6. haftadan 8. haftaya kadar kalp oluşurmuş geç döllenme filan da hesaba katılarak.. o yüzden aman diyim kese var içi boş diye üzülme.

Kızlar merhaba
Kalp atışını duyduk çok şükür. Şimdi de başka şeyi kendime dert ettim.
Benim doktorum tatile gitti. Ben de başka bir hastanede bir doktora gittim.

Normalde OPU'ya göre hesapladığında doktor 6 hafta 6 günlük olması gerekiyormuş embriyonun.
Ama benimki 6 hafta 1 günlükmüş.

Dikkat etmek gerek 10 gün sonra tekrar gel dedi :KK43:
Acaba bir sorun mu var?

Kızlar merhaba
Kalp atışını duyduk çok şükür. Şimdi de başka şeyi kendime dert ettim.
Benim doktorum tatile gitti. Ben de başka bir hastanede bir doktora gittim.

Normalde OPU'ya göre hesapladığında doktor 6 hafta 6 günlük olması gerekiyormuş embriyonun.
Ama benimki 6 hafta 1 günlükmüş.

Dikkat etmek gerek 10 gün sonra tekrar gel dedi :KK43:
Acaba bir sorun mu var?
Canim 9 +3 sata göre ultrasala göre 6+3
Kalb atislarini alamadik bir hafta sonra cagirdi
dert etmeyin bu kadar bnm 3 hafta geride rabbim saglikli hayirli gebelik ve bebek nasip etsin

Pazartesi günü doktora gittim 34günlük kese oluşmuş dedi "15 gün sonra kontrole geldiğinde kalp atışlarını da duyarız "dedi.haftaya cuma uçakla seyahat edecektim Perşembe günü görünüp izin almak istiyorum (düşük tehdidim var) inşallah kalp atışlarını da duyarım

Pazartesi günü doktora gittim 34günlük kese oluşmuş dedi "15 gün sonra kontrole geldiğinde kalp atışlarını da duyarız "dedi.haftaya cuma uçakla seyahat edecektim Perşembe günü görünüp izin almak istiyorum (düşük tehdidim var) inşallah kalp atışlarını da duyarım
InsAllah canim insAllah

beş haftalıkken keseyi gördük,6+6 günlükken bebeği ve kalp atışlarını duyduk Rabbim hayırlı bi şekilde yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin

X