gebelik kesesini göremeyen warmı?

siribron48

ACIBADEM SEKERİM:)
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2008
2.081
3
slm kızlar....
aranızda hamile olupta gebelik kesesini göremeyen warmı?ben 5 haftalıkken gıttım dr a kesecikimde meleiğimide göremedik.kan ve idrar testi yaptı dr.we sonuca bakarak gec dollenme olabılır dedi,sonucların gayet normal dedi.20 gun sonraya randewu verdibeklemek o kadar zorkiii:KK43:((((dua etmekten baska bişi gelmio elimden Rabbime meleğimi bana bağışlasın diye!

merhaba canım bende 5+2 günlük hamileyim dün öğrendim hamile olduğumu ve daha önceden 1 düşüğüm olduğu için zaman kaybetmeden dr gitmek istedim ve bugün gittik karından baktı ama ne keseyi nede bebeği göremedik dr normal görünmemesi çünkü çok küçük daha dedi 1 hafta sonraya gün verdi bakalım hayırlısı diyorum sende bi daha ki gidişinde minik kelebeğini göreceksin inş merak etme cnm...

merhaba canım bende 5+2 günlük hamileyim dün öğrendim hamile olduğumu ve daha önceden 1 düşüğüm olduğu için zaman kaybetmeden dr gitmek istedim ve bugün gittik karından baktı ama ne keseyi nede bebeği göremedik dr normal görünmemesi çünkü çok küçük daha dedi 1 hafta sonraya gün verdi bakalım hayırlısı diyorum sende bi daha ki gidişinde minik kelebeğini göreceksin inş merak etme cnm...

ay canım benim cok sevindim...aynı seyleri yasamısız senle.bende 5+4 gunluktum dr a gıttımde.suan 6+2 olması lazım.bı onceki benimde içimde olmustu.o yusden bı an once gıttım bende.bi önceki meleğimin içimde olece olmesi beni su anda tedırgın yapıo.ama bı yanım rahatlatmaya calışıo kendımı.sızlerdende cwp lar bole gelınce dahada rahatlıorum.inşallah canım gorurum mercimegimi...Rabbim hepimize meleklerimizi gorup,kalpciklerini duymayı nasip eder inşallahhhhh:Saruboceq:

ay canım benim cok sevindim...aynı seyleri yasamısız senle.bende 5+4 gunluktum dr a gıttımde.suan 6+2 olması lazım.bı onceki benimde içimde olmustu.o yusden bı an once gıttım bende.bi önceki meleğimin içimde olece olmesi beni su anda tedırgın yapıo.ama bı yanım rahatlatmaya calışıo kendımı.sızlerdende cwp lar bole gelınce dahada rahatlıorum.inşallah canım gorurum mercimegimi...Rabbim hepimize meleklerimizi gorup,kalpciklerini duymayı nasip eder inşallahhhhh:Saruboceq:

amin canım inşallah bebişlerimizi görünce yazarız yine burdan:teselli:

Canım korkma ben hamile olduğumu öğrendiğimde 6 haftalık olması gereken bebek 5 haftalık gibi duruyordu ve dr vajinal ultrasonla zar zor görmüştü kalp atışı falan da yoktu bunları düşüne düşüne 3 hafta işkence çektim sonunda bebeğimi 8. haftanın içindeyken gördüm ve kalp sesini duydum bende geç yumurtlama olmuş.Şu da var karından bakılınca bebek ancak 6-7 haftada görülebiliyormuş kısacası kendine ve bebişe eziyet etme umarım sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi:nazar:

Kızlar,
Kötümser görünmek isteme ama geçen yıl benim başımdan kötü bir tecrübe geçti: Dış gebelik.

Bebek, rahime tutunduğu zaman kana bir hormon salmaya başlar bu hormon bhcg hormonudur. Hamileliğin ilk üç ayında bu hotmon günaşırı bakıldığında ikiye katlanarak artmalıdır. Eğer artış düzgün değilse ya da düşme eğilimi olursa dış gebelik veya düşük beklenir. Dış gebelik anne adayları için ölümcül tehlikelidir. Zamanında müdahale edilmeyen dış gebelik, annede iç kanamaya sebep olur. Bu nedenle 1 ay beklemeyin. Ölçülen bhcg değerinizi bir kez daha ölçtürün. Teorik olarak bhcg 1500 civarına geldiğinde kese görünür.

Sevgiler

Canım korkma ben hamile olduğumu öğrendiğimde 6 haftalık olması gereken bebek 5 haftalık gibi duruyordu ve dr vajinal ultrasonla zar zor görmüştü kalp atışı falan da yoktu bunları düşüne düşüne 3 hafta işkence çektim sonunda bebeğimi 8. haftanın içindeyken gördüm ve kalp sesini duydum bende geç yumurtlama olmuş.Şu da var karından bakılınca bebek ancak 6-7 haftada görülebiliyormuş kısacası kendine ve bebişe eziyet etme umarım sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi:nazar:

Aminn canım...evet fazla pinpiriklenıorum sanırım.....o da fazla umut baglamamak için.bi yanım meleğime sıkı sıkı tutun sahiplen derken,bir yanım dur daha erken dıor...sonunda cok uzulursun yoksa dıor(bı onceki meleğimiçimde olmuştu:KK43:()Rabbime dua edıorum bana ve benim gibi olan herkese meleklerini bağışlasın diye.....

bende yaklaşık 5haftalık gebelık gıbı gorunuyo ama keseyı goremedıler degerlerde azar azar yukselıyo kanamamda basladı ama az oluyor doktorlar dış gebelıkten suphelenıyolar ama kesın olmadıgı ıcın bırsey yapamıyolar bu yarın tekrar kan vercem bakalım hayırlısı

X