Aile Planlaması Gebeliği önleme

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

daw18

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
21
2
Merhaba arkadaşlar.
Sizden bir konuda yardım isteyeceğim.
İlk sorum : Daha önce ertesi gün hapı kullanmıştım ancak yan etkisi çok fazla ve beni etkileri gerçekten. Bu normal mi. Aynı adet döngüsü içerisinde kullanmadım hiç. yaklaşık olarak iki ay önce kullandım. Şimdi gene bazı şüphelerim var kullanmalımıyım. Birde bu ilaç adet düzenliğine yol açıyor sanırım . Gerçekten çok iğrenç bir şey bu ya.
İkinci sorum : Bundan sonra ertesi gün hapı yerine doğum konrtol hapı kullansam fayda eder mi . Ama onuda sürekli kullanmak gerekiyormus. Ben şu an sürekli kullanabilecek bir cinsel hayatım yok ama. İlişki öncesinden kaç gün önce kullanmaya başlarsam ve devam edersem faydası olur. Ve bunların dışında başka koruyu yol var mı . Prezervatiflere güvenmiyorum çünkü her defasında yırtılıyor. ayrıca sevmiyorumda onu. Önerileriniz neler arkadaşlar . Gerçekten çok teşekkür ederim şimdiden önerileriniz ve yardımlarınız için :)
Not: Eleştirilerinizi yöneltirken lütfen nezaketimize dikkat edelim. Kırıcı olmayalım . Yapıcı olalım .

Konu içeriği sebebiyle ilgili bölüme taşınmıştır bilginize...

Forum hakkında detaylı bir bilgi sahibi değilim. Kusura bakmayın :) Tşk ederim :)

Merhaba arkadaşlar.
Sizden bir konuda yardım isteyeceğim.
İlk sorum : Daha önce ertesi gün hapı kullanmıştım ancak yan etkisi çok fazla ve beni etkileri gerçekten. Bu normal mi. Aynı adet döngüsü içerisinde kullanmadım hiç. yaklaşık olarak iki ay önce kullandım. Şimdi gene bazı şüphelerim var kullanmalımıyım. Birde bu ilaç adet düzenliğine yol açıyor sanırım . Gerçekten çok iğrenç bir şey bu ya.
İkinci sorum : Bundan sonra ertesi gün hapı yerine doğum konrtol hapı kullansam fayda eder mi . Ama onuda sürekli kullanmak gerekiyormus. Ben şu an sürekli kullanabilecek bir cinsel hayatım yok ama. İlişki öncesinden kaç gün önce kullanmaya başlarsam ve devam edersem faydası olur. Ve bunların dışında başka koruyu yol var mı . Prezervatiflere güvenmiyorum çünkü her defasında yırtılıyor. ayrıca sevmiyorumda onu. Önerileriniz neler arkadaşlar . Gerçekten çok teşekkür ederim şimdiden önerileriniz ve yardımlarınız için :)
Not: Eleştirilerinizi yöneltirken lütfen nezaketimize dikkat edelim. Kırıcı olmayalım . Yapıcı olalım .
Ertesi günle ilgili hiç bilgim yok ama hiç iyi birşey olmadıgını iyi biliyorum ve bana pek güvenilir gelmiyor.
Dogum kontrol hapı o dedıgınız gibi fayda etmez düzenli kullanmak gerekir.1 aylık 3 aylık üğneler var belki onlar işinize yarayabilir.

dogum kontrol hapini devamli kullanmazsan bi ise yaramaz
aylik igneleri genelde pek tavsiye etmiyolar yararindan çok zaarri varmis
ertesi gun hapini bilmiyorum hiç kullanmadim
spiral var ama hiç çocugu olmayaana tavsiye edilmiyor ve takilmiyor diye biliyorum ben
hiç yardimci olamadim valla kusura bkma ..

Evet pek yardımınız dokunmadı ama genede bilglendirniz. Çok teşekkür ederim :) Bu arada bebeğinizin doğumuna az kalmış. Sağlık sıhhat ile kucağınıza alısınız inşallah :) Vatana millete islama hayırlı evlat olur.

X