Gebeliğe Hazırlık Gebeliğe hazırlık, sülük, hacamat

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Cangemaa

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2021
9
6
35
Merhabalar ,
Gebelik hazırlık süreci ile ilgili deneyimlerimden bilgilendirme yapmak istiyorum.1 bucuk yıllık evliyim. 32 yaşındayım. Evlendikten 6 ay sonra bebek istedik. 3 4 ay kendiliginden denedik olmayında doktora gittim. Degerlerim iyi mi bakılsın istedim. 1 yıllık evli değilsin henüz ne diye geldin diye dr. Beni azarladı. Daha hic muayne olmadan ilk istenilen şey HSG filmi oldu. Çekindim. Polip çıktı 5mm di. Sonra Amh diye degerim 0,42 cikti. Demek ki illa 1 yıl beklemeye gerek yokmuş değil mi? Baya moralim bozuldu ne oldugunu bilemedigim durumlar. Sonra git tüpbebek merkezine bu değer yükselmez diye baştan savdı kadın doğum doktorları. Ben pes etmedim. Daha yeni evliyim hemen bi dünya hormon ilacina maruz kalacağım ve kesin olmayan bir tedaviye girmektense kendimi sağlıklı hale getirme niyetiyle yola cıktım. Aslen ebe olan ve aynı zamanda hacamat sülük gibi alternatif tıp eğitimi almış olan bir arkadaşımla tedavi sürecine başladık. Önce hacamat taraması yaptı bana. Ve akupunktur. Ve yükselmez denen amh degerinin yükseldigini gördük. Sonra polipim 5mm den 1 cm cikmisti. Büyümekte olan bir polipti. Ve ben baska bir dr. Gittim her seyin mükemmel sadece polip engel görüyorum. Bu hamile kalmana engel oluyor kalsanda düşürtebilir dedi. Ve ameliyata yönlendirdi. Hemsire arkadas rahim sülüğü yapalım dedi. Ve bu ay regl den sonra 2. Rahim sülüğümü yaptırdım. Içimden yarım el kadar bi parça düştü karnımda bi boşluk rahatlama hissiyatı oluştu. Ameliyat korkusuyla rahim sülüğüne cesaret etmistim. Cok korkuyodum. Fakat muayneden daha basit bir durummuş. Rahim duvarı diye bisi var. O sınırın ötesine zaten hicbisi geçemiyor. Bir alet yardimiyla 7 adet sülük koydu ve onlar işi bitince pıt pıt düşüyorlar zaten. Hiç korkulacak bir şey yok. Işin ehli güvenilir biriyle rahminizi temizlemek, şifa bulmak adına deneyebilirsiniz. Bu hafta bi kontrole gidecegim polip erimiş mi kücülmüs mü diye kontrol ettirecegim sonra devam edecegiz sülük seansina. İcımden kistleşmis bir yapı cıktı bu seansta. Bebek Rabbikin yaratacağı bir şey. Ben sadece elimden geldiğince kendimi sağlıklı hale getirmeye çalısıyorum. Rabbim gayretimi boş çevirmicek biliyorum inanıyorum. Ve inanarak kendimi iyileştiriyorum. Selam ve dua ile...

Hiç böyle şeyler duymadım ama yine de şifa olsun. Rabbim kucağınızı boş bırakmasınBazen doktorlar dediğiniz gibi agresif konuşabiliyorlar. Ama şahım adına hoşgörüyorum. Siz yine de tıptan ümidinizi kesmeyin.

İnşallah faydasını görürsünüz. Ben de güzel tedaviler olduğuna inanıyorum. Rabbim size güzel hayırlı evlatlar nasip etsin. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz gerisi de nasip

Tıptan ümidimi kesmedim ben. Sadece doktor ameliyat olman gerekiyor deyince korktum. Bi de olsamda tekrarlarmis polip. Kısır döngü halinde o cikcak ben ameliyat olcam gibi bir durumdan çekindim biraz. Dedim baştan sağlıklı bir ortam hazırlayayım. Hem bu sürecte doktor ve hastane arastiriyorum ameliyat icin.

İlk defa rahime sülük koyulduğunu duydum ben asla cesaret edemezdim sanrm inşallah çare olur ama ameliyat bende olun ve kurtulun böyle sulugun polip temizlemesini beklemek zor bilemedim konuyu takip edeceğim doktordan sonra son durumunuzun ne olduğunu yazarmsnz

Merhabalar. Polip 10mm den 5 mm düşmüs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…