Gebeliğe Hazırlık Gebe kalmak için ne yapmalıyım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hanife2580

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2020
21
3
28
Herkese hayırlı günler hanımlar. 24 yaşındayım ve 2yillik evli bir bayan olarak anne olmayı çok istiyorum gece gündüz aklimda hep bebek hayali ağlıyorum dua ediyorum doktor kontrolüne gittim kan verdim ultrasonla bakındım şükür şirin çıkmadı ama mantar var dedi fitil kullandım krem kullandım tam geçti derken tekrar başladı, regli düzensizliğim var bazen internetten bakıyorum ceviz,antep fıstığı,ballı süt vb. birçok şey var denedim 2 boyunca yedik affet sonrası denedik olmadı bebek. Burada derdini paylaşıp hamile kalan bir çok kişi var bana da yardımcı olursanız çok sevinirim

Eşinizde test yaptırdı mı? Mantar tekrarlıyorsa pamuklu iç çamaşırları giyin ütüleyin ve o bölgenizi temiz ve kuru tutmalısınız sürekli ve aşırı şekerli yiyeceklerden uzak durun buda tetikler

Yaptırmadı çok istiyor baba olmak ama maalesef ki bebeğimiz olmuyor
Eşinizin sperm testi yaptırması gerek belki onda bir sorun var bilemezsiniz ve çok fazla kafaya takmak strese sebep oluyor o yüzden kendinizi strese sokmayın hayırlısı,bizde 2.çocuk istiyoruz ama henüz olmadı Herşeyin hayırlısı fazla kafaya takmamak lazım sanırım en büyük etken stres

Mantar ikinci kez tekrar yaptı denicegim ütü yapmayı

İnşallah olur bebeğiniz strese giriyorum çünkü adet düzensizliğim çok fazla oldu artık çevrem bebek haberi bekliyor ne yapacağım inanın ki bilmiyorum mutusuzum biran önce olsun istiyorum

Adet düzensizliği stresten kaynaklıda olabilir, peki siz hormon testi yaptırdınız mı

Adet düzensizliği stresten kaynaklıda olabilir, peki siz hormon testi yaptırdınız mı
Eylül ayının başlarında doktora gittim alltan muayene yaptı ağdet olunca gel kan ver dedi kanda herşey normal çıktı şirin yok dedi ve golokofen verdi hem kilo verirsin hemde yumurtalık larin yardım ci olur dedi 28 eylülden beri kullanıyorum haftada 3 kez veya 2 kez bebek deniyoruz 25 eylülden beri ağdet görmüyorum 2 defa test yaptım ama bebek yok zaten olsa hissederdim

Yumurtlama döneminizi ovülasyon testiyle takip edin daha garanti olur bazen takvimde gösteren zamanla farklı olabiliyor, fazla kafamıza takmamaya çalışın zor bir durum ama stresin hormonlar çok etkisi oluyor bu sebeple, eşinizde sperm testi yaptırsın en azından onda bir sorun var mı yok mu anlaşılır rabbim isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın sizinde

Aminn . Ovülasyon testi nedir peki ben çok acemiyim bu konularda

Aminn . Ovülasyon testi nedir peki ben çok acemiyim bu konularda
Gebelik testine benziyor ama bu yumurtlama takibi izi yapan bir test adet bitiminden sonra hergün aynı saat aralığıyla ve en az 2 saat sıvı alımı olmadan yapılır bunda 2 koyu çift çizgi görünce yumurtlama günü oluyor demek hatta çizginin biri daha koyu olunca umarım anlatabilmişimdir

Teşekkür ederim yardımınız için eczaneden detaylı bilgi alacağım.
Canım devlet hastaneleri tıp fakülteleri sperm testini ücretsiz yapar yoksa da özeller sadece 100 150 TL ye sperm testi yapıyor canım 2 yıldan beri boşa kürek çekmiş olabilirsiniz eşin bu kadar istiyorsa kendisi de elini taşın altına koyacak burda hepimiz çok zengin insanlar değiliz ama birşeylerden kısıp tedavi oluyoruz lütfen daha fazla geç kalmasın eşin

Çocuk istiyor benimle beraber üzülüyor morali bozuluyor fakat bir türlü gitmiyor işten izin alamadı biliyorum ama başka türlü gitmiyor inşallah boşa kürek çekmiş olmayız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…