gebe kalmak için nasıl bir yol izlenmeli

Ben soğan kürü yaptım kalamadım mfk balı kullandım kalamadım en son doktora gittim hormonlara baktırdım prolaktin yüksek çıktı şimdi onun için ilaç içiyorum bu süt hormonu engelmiş yumurtlamaya meğer. Umarım bu ay hamile kalmışımdır gerçi sanmıyorum adet olcakmışım gibi kramp giriyor kasıklarıma
ben kan testi yaptırmıştım hormonlara da baktırmıştım her şey normal dedi ama bunu yapan kadın doğum değildi başka bir bölümdü. benim regl olunca hiç ağrım olmuyor hamilelik belirtilerini okurken adet olacakmışsın gibi ağrılar olduğunu okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama inşallah hamilesinizdir

Hamilelik düşündüğünüzde kadın doğuma gitmelisiniz ve hamilelik düşündüğünüzü söylemelisiniz. Doktor gerekli tahlilleri ve muayeneleri yapacaktır. Daha sonra folik asite başlamalısınız. Doktorlar genelde gebelik düşünmeden 3ay önce başlanması gerektiğini söylüyor. Doktorunuz size bir folik asit söyler fakat tavsiyem folat formunu kullanmanız.

Daha sonrasında da adetiniz bittikten sonra 2günde 1 ilişkiye girmelisiniz. Yani birgün birliktelik bir gün boşluk olacak ertesi gün tekrar birliktelik. Gelecek ay beklenen adet tarihinizden 14 gün öncesi yumurtlama(ovulasyon) gününüzdür. İlişkilerin yumurtlama gününüzün öncesi ve sonrası günlere denk gelmesi gerekiyor.

Bunları uygularken de en önemlisi stresten uzak durmalısınız. Olmuyor mu olmayacak mı gibi düşünceleri aklınızdan çıkarmalısınız. Eşinizi de stresten uzak tutmalısınız.

Doktorlar 1sene korunmasız ilişkiden sonra olmuyor mu düşüncesiyle doktora gidilmesi gerektiğini söylüyorlar. Kafanız rahat bir şekilde birkaç ay denedikten sonra olmuyorsa doktora gitmelisiniz. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
randevu alabilsem çok önce gidecektim ama anca alabildim ayın 10unda gidicem inşallah. ne gibi tahliller yapıyor acaba? ben de internetten araştırdığım kadarıyla folik asit kullanılması gerektiği yazıyordu ben de randevu alamadığım için soramadım doktora falan kafama göre de kullanmak istemiyordum ama vitaminin çok faydalı olduğunu okudum ve aldım kullanıyorum şuan. folikosal diye bir marka aldım biliyor musunuz bilmiyorum ama trendyoldan almıştım daha 1 ay olmadı kullanalı.
işte ben adet biter bitmez başlamadım hiç benim hatam bu sanırım. bir de regl bittikten 2 hafta sonra başlıyorduk hergün yapıyorduk sanırım hem zamanlama yanlış hem de sperm kalitesi düşüyormuş :/ tek tek anlaşmışsınız çok teşekkür ederim gerçekten sağolun

İyi en azından randevu bulabilmişsiniz gideceksiniz. Folik asite başlamakla da iyi yapmışsınız. Kullanmaya devam edin.

Doktor genel kan tahlillerinizi yapar, vitamin değerlerinize ve aşılarınıza bakar. Onun dışında vajinal muayene ve smear testi yapıyorlar.

Evet sperm kalitesi düşer. Bir önceki mesajımdakileri dikkate alırsanız Allah nasip ederse olur çok takmayın kafanıza. Rica ederim iyi akşamlar

Bizde 1 düşük, 1 tane 9 yaşında oğlum var 2. Çocuk düşünmeye başladık. Benim kendimce yapacaklarım
soğan kürü Saraçoğlu'nun ( oğluma hamiele kalmadan önce yapmıştım ertesi ay hamile kaldım)
Sonra mfk yöntemi var folat, k vitamini, d3 ve omega öneriyordu onları kullanıp, söylediği tarihlerde ilişki olacak , adetin bittiği gün sonra 3. Gun sonra 2. Gun kisaca 3.2.3.2 diye devam edecekmis
Sogan kurunu yaptiginiz ay hamilelik olmadi dimi?ondan sonraki ay mi oldu hamilelik

X