Gebe kalmak için manevi reçeteler

ngasg

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2012
983
49
Arkadaşlar sizlerle bazı manevi reçeteleri paylaşmak istiyorum içinizde inananda olur inanmayanda ama şunu belirtmek isterim peygamber efendimiz hadişi şeriflerinde"dua mü'minin silahıdır" " duanın açamayacağı kapı yoktur hatta kaderi bile değiştirir"buyuruyor...buna binaen bildiğim bazı duaları sizinle paylaşmak istiyorum.

ÇOCUĞU OLMAYANLAR İÇİN MANEVİ REÇETELER
Kısırlığa sebep olan en büyük etkenlerden birisi günahlarımızdır...çocuk sahibi olmak istiyorsak doktorlara giderek paramızdan vazgeçmeden önce günahlarımızdan vazgeçmeliyiz...resulullah efendimiz YALAN YEMİN RAHİMLERİ KISIR BIRAKIR buyuruyor...
Allah dostlarından birisi bu konuda dua istemek için gelen birine "günlük 818 defa ESTAĞFİRULLAH demeye devam ederlerse neticeye daha çabuk ulaşacaklarını söylemiştir...

burada aklınıza şöyle birşey gelebilir."falanca ve filanca benden daha fazla günah işliyolar ama çocuklarıda var mallarıda" Allah günah işleyen herkese aynı cezayı uygulamaz kimisine mal vermez kimisine evlat kimisine huzur vermez kimisine muhabbet kimisinin cezasınıda ahirete erteler...

ŞİMDİ GELELİM REÇETELERE
1-Bir rivayete göre 7 elmaya 7 defa ibrahim suresi ukunur her elmanın yarısını kadın yarısını erkek yer ve ilişkiye girerler...
2-evladı olayan besmeleyi 100 defa yazıp üzerinde taşırsa evladı olur ve uzun ömür sürer...
3-erkek ve kadın cuma gecesi (yani bugün olabilir) ENBİYA suresinin 89.ayetini (ve zekeriyya iznada rabbehü rabbi la tezerni ferdev ve ente hayrul varisin)toplam 4444 defa birlikte okurlarsa biiznillah çocuk sahibi olurlar...
4-karı koca 6 gün oruç tutup hergün iftar ederken 1 bardak suya 21 defa ( ya haligul bariül müsavviru )okuyup içerler...
5-( ya macidü celle celalühü ) ismi şerifi bir bardak suya 48 kere okunur erkek cinsi münasabete geçmeden evvel içer kadın ise inzal esnasında içerse çocukları allahın izniyle olur...
6-2 yumurta haşlanır kabukları soyulur birinin üzerine zariyat suresinin 47.ayeti diğerinin üzerinede zariyat suresinin 48.ayeti yazılır...47 .ayetin yazıldığı yumurtayı erkek yer 48.ayetin yazıldığı yumurtayıda kadın yer biiznillah çocukları olur ( tecrube edilmiştir)
7-erkek hergün beş vakit namazdan sonra ali imran suresinin 38,ayetini okur
8-çocuğu olmayan eşler hergün 731 defa ( ya haligu )ismi şerifini okumaya devam ederlerse dilekleri olur...
9-yumurtalıkların şifası için şura suresinin 22.ayeti kerimesi hergün okunur...
10-meryem suresi hergün bir bardak suya okunup içilir ve buna 41 gün devam edilir buda tecrube edilmiştir...
11-hz.ALİ 'den rivayet edilmiştir "bir adam peygamber efendimize gelerek çocuğunun azlığından yakınır...peygamber efendimizde ona yumurtayı çok yemesini tavsiye eder...

allah razı olsun canım çok faydalı bir paylaşımdı meryem suresine başladım bakalım inşallah rabbim kabul eder yalnız ben 40 gün biliyodum burda 41 yazıyor

benimde yaptığım bir takım şeyler vardı bunları yaptığım ay hamile kaldım hem de tek yumurtalığım ve tüplerim alındığı halde ameliyattan 5 ay sonra..

* 7 gün boyunca her gün bir defa olmak üzere yusuf suresi okudum
*4 cuma üst üste 1000 "ya evvel" çektim
*dilimden ya musavvir,ya mutekebbir,ya bariu,ya varis esmaları düşmedi
*ilişkiden önce eşimde bende 3 ihlas bir fatiha ve 10 "ya mutekebbir"( erkek çocuk için söyleyin derler erkek oldu bizim de )
*FE İN TEVELLEV FE KUL HASBİYELLAHÜ LA İLAHE İLLA HÜVE ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBÜL ARŞİL AZİYM....
Yukardaki ayeti bir cumartesi güni 1900 defa okur,Mevladan hacetini isterse gelecek cumartesiye kadar dileğine kavuşur inşallah.ben bir cumartesi okudum öbür cumartesiye kadar o hafta içinde yumurtlamam olmuş hamile kalmıştım.Bu duanın gücüne çok inanıyorum.
*bir defa çok kuvvetli olduğuna bir istiğfar var ki hikayesiyle birlikte yazıyorum:
Ravi şöyle nakletmiştir:

Bir adam imam Sadık’a (a.) bir soru sordu. Ben de onların yanında idim. O adam şöyle dedi: Canım sana feda olsun. Ben zengin bir kimseyim. Ancak çocuğum olmamaktadır. Acaba benim için bir çare bulunmakta mıdır? İmam (a.) şöyle buyurdu: Evet, bir yıl her gecenin sonunda yüz defa istiğfar dile. Eğer bir gece bunu yerine getiremezsen gündüz kazasını yap. Çünkü yüce Allah şöyle buyurmaktadır: Rabbinizden istiğfar dileyiniz. Kuşkusuz O, çok bağışlayandır…

Ravi şöyle nakletmiştir:

İmam Bakır (a.) bir iş için Hişam Bin Abdul Melik’in yanına gitti. Ancak, Hişam giriş iznini vermeyi geciktirdi. Nitekim imam Bakır’ın (a.) rahatsız olmasına neden oldu. Hişamın zengin ancak çocuğu olmayan bir kapıcısı vardı. İmam Bakır (a.) ona yaklaştı ve şöyle dedi: Acaba benim Hişam ile görüşmemi sağlayabilir misin? Ben de sana bir dua öğreteceğim ki, onun vesilesiyle çocuk sahibi olacaksın. O dedi ki: Evet. Sonra imamın (a.) Hişam ile görüşmesini sağladı. Hişam da imamın işini yaptı. Ravi şöyle diyor: İmamın (a.) işi bitince Hişamın kapıcısı dedi ki: Canım size feda olsun. Bana söz verdiğiniz dua nedir? İmam (a.) şöyle buyurdu: Her gün sabahları ve akşamları yetmiş defa “Subhanellah”, on defa “Esteğfirullah”, tekrar dokuz defa “Subhanellah” ve onuncusu olarak da bir defa “Esteğfirullah” söyle. Çünkü yüce Allah şöyle buyurmaktadır: İstiğfar dileyiniz… Sonra imam (a.) Nuh suresinin ayetini okudu. Sonra o adam bu reçeteyi aynen yerine getirdi. Ve birçok çocuk sahibi oldu.

Bu rivayetin ravilerinden bir olan Süleyman, şöyle nakletmiştir:

Ben amcamın kızıyla evlenmiştim. Ancak çocuk sahibi olamamıştım. Ben bu zikri eşime öğrettim. Ondan sonra çocuk sahibi olduk. Nitekim eşim hamile kalmak istediği zaman bu zikirleri okuyunca hamile kalacağına inanıyordu. Ben bu zikirleri çocuğu olmayan haşimilerden bir çoğuna öğrettim ve birçok çocuk sahibi oldular.(Hamt Allah’a dır.)

İmam Zeynel Abidin’in (a.) dostlarının bir kısmına çocuk isteme konusunda şöyle buyurduğu nakledilmiştir:

Yukarıdaki duayı yetmiş defa oku. Kuşkusuz kim bu duayı çokça okursa; çocuk ve mal olarak arzu ettiği, dünya ve ahiret hayrından isteği şeyleri yüce Allah ona verecektir. Sonra imam (a.) Nuh suresinin ayetini okudu.

Şöyle nakledilmiştir:

Muaviye’nin kapıcılarından biri imam Hasan (a.) oradan çıkacağı zaman yanına gelerek şöyle dedi: Ben zengin bir kimseyim. Ancak çocuğum yoktur. Bana bir şey öğretin. Belki yüce Allah bana bir çocuk sahibi verir. İmam (a.) şöyle buyurdu: İstiğfar dilemen gerekir.

Devamında imam Hasan (a.) şöyle buyurdu:

Çünkü Yüce Allah, Nuh suresinde “İstiğfar dileyiniz, onun bereketiyle Allah sizi mal ve çocuk sahibi yapmaktadır.”diye buyurmaktadır.

Rabbinizden istiğfar dileyin. Kuşkusuz O, çok bağışlayandır. Üzerinize gökten bol bol yağmur göndersin. Ve size çocuklar ve mallarla yardım etsin, size bahçeler versin, ırmaklar versin.

Allah herkesin emeklerinin karşılığını versin inşallah..

Son düzenleme:
allah razı olsun canım çok faydalı bir paylaşımdı meryem suresine başladım bakalım inşallah rabbim kabul eder yalnız ben 40 gün biliyodum burda 41 yazıyor

bende okuyorum canım ben kitaptan baktım her anneye lazım adlı kitaptan 41 kere ara vermeden suya okunup her gün içilir yazıyor ama arada adet oluyoruz nasıl olur bilmiyorum artık...

bende okuyorum canım ben kitaptan baktım her anneye lazım adlı kitaptan 41 kere ara vermeden suya okunup her gün içilir yazıyor ama arada adet oluyoruz nasıl olur bilmiyorum artık...

benim adetlerim zaten 41 günü geçio canım o yönden sornum yok ama olanlar başkasına okutuyomuş o günlerinde sen kaçıncı gündesin

sen bayağa bi mucize yaşamışsın canım
özellike cumartesi duasında
gerçketen bidaki cumartesiye kadar öğrendinmi hamile oldğunu yaa
o duayı bilyorum bir küçük mucize yaşamıştım okumak lazım yine

evet canım bir cuma günü adetim bitti gusul aldım cumartesi duayı okudum ve yumurtlamam o hafta gerçekleşti ve döllenme bir sonraki cumartesine kadar olmuştu benim döllenmem erken olduğu için b-hcg yi bile 2-3 haftalıkken öğrenmiştim doktor şok olmuştu bu kadar erken kimse hissedip testte çıkmaz diye...doğum olayı başlı başına bir mucize zaten..kesinlikle deneyin..

Rabbim herkesin gönlüne göre verin inş. Allah razı olsun paylaşımlarınızdan bendee not aldım deneyecem bakalım inş. Rbbim sebep kılar da gönlümüzden geçeni verir... Arkadaşlarr Allah hepimize hayırlı evlat sahibi olma lezzetini yaşatsın inş.

allah razı olsun
bende istifade edeceğim inşaallah
bir rivayete göre peygamber efendimiz miraca çıktığında cennette elma yemiş ve hatice s.a. validemizle yakınlaşmış ve sonucundada hz.fatimma s.a. olmuştur.
yengemede yaptığımızı anlatayım
ramazan ayında yapmıştık amma farketmez ayı hilal ayının ilk perşembe günü sabah namazından sonra kadın kalkıp 2 rekat hacet namazı kılarr ve çocuğa niyet eder500 yasin başlatır
yasinler bitince 3 elmaya nisa suresinin 1..ayeti yazılır elmanın biri yarıya bölünür ve yarısını kadın yarısını erkek yiyerek 3 gece yakınlaşırlar
bu arada elmalar adetin 13.günü yenmeye başlanacak
abimlerin böyle çocukları oldu
rabbim her yuvaya her müslüman yuvaya nasip etsin inşaallah

Allah razı olsun arkadaslar ne guzel seyler yazmissiniz.bende gecenlerde maneviyati buyuk bir yere gitmistim isim vermim smdi hepimiz icin dua ettm ins Rabbim dualarimizi kabul eder bunlarn hepsni deniycem ins..

Bi tanede ben ekliyim cübbeli ahmet hocadan :

eşiyle ilişkiye girmeden hemen önce erkek 3 kere Enbiya-87 okursa kadın derhal hamile kalır.

وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِباً فَظَنَّ أَن لَّن نَّقْدِرَ عَلَيْهِ فَنَادَى فِي الظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

Arkadaşım selam..çocuk sahibi olmak için manevi reçeteler konusunu okurken 24.01.2013 tarihinde meryem suresine başladığını yazdığını gördüm..şimdi anladığım kadarıyla bebek sahibisin(allah bağışlasın)

seninde gebe kalma problemin varmıydı..bende meryem suresine başlıycamda..

iyi akşamlar.

selamlar arkadaşlar
benim bir problemim görünürde yoktu iki ay iltihap tedavisi gördüm 3. ay Meryem suresiyle hamile kaldım bende.
inanarak yaptım elhamdülillah şuan hamileyim

Konu kadın doğum bölümünden dualarımız sizinle bölümüne taşındı

Rabbim herkesin gönlüne göre verin inş. Allah razı olsun paylaşımlarınızdan bendee deneyecem bakalım inş. Rbbim sebep kılar da gönlümüzden geçeni verir... Arkadaşlarr Allah hepimize hayırlı evlat sahibi olma lezzetini yaşatsın inş.

Tüplerimiz alındığı halde mi. Tüp bebek tedavisiylemi hamile kaldınız?

Arkadaslar bu ay sorunsuz giderse hersey insallah asılama olacagım. Cocuk icin tefriciye baslamıstım 1600 tane eksigim var yardımcı olurmusunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…