Gebe kalamayanlar buraya.....

Merhabalar, 2 Yıllık evliyim 9 aydır bebiş düşünüyoruz fakat olmuyor. 1 ay önce doktora gittim guatırım 4,93 tü 2 hafta ilaç kullandım ve şimdi 2 seviyelerinde. alttan muayene oldum vajinal enfeksiyon çıktı. doktorum fitil ve antibiyotik verdi kullandım ama sonucu nedir henüz bilmiyorum. hormon testinde de ovülasyonum düşük çıkmış yumurta geliştirici ve çatlatma iğnesi kullana bilirmişim. tabi şuan adetime 2 gün var hastalanırsam adetimin 21. günü gidip yumurtalıklarımı kontrol ettireceğim. ona göre iğne ve ilaç yazacak doktorum. benim gibi olan var mı acaba :KK43: inşallah hastalanmam da hamişimdir :):anneadayı:

Merhaba ben de 3 yildir gebe kalamiyorum. Amh (yumurta rezervi) dusuk oldugu icin olmuyor. 2 ay klomen ve catlatma iğnesi ile denedik olmadi. Aralıkta tup bebek yaptirdik kimyasal gebelik oldu. Bu ağustosta 2. Tup bebek denememizi yaptık negatif sonuç aldım. Artık hiç umudum kalmadı. tekrar tup bebek istemiyorum. Başka doktora mi gitsem onu da bilmiyorum. Çok doktora gittim sonunda hep tup bebek dediler. Nasıl olacak bilmiyorum. Acaba normal yoldan olur mu. Sık sık mantar enfeksiyonu geçiriyorum acaba o mu engel diyorum.
Rezerv düşükse hiç normal yolu bekleme derim ben bir daha tüp bebek dene .

Merhabalar, 2 Yıllık evliyim 9 aydır bebiş düşünüyoruz fakat olmuyor. 1 ay önce doktora gittim guatırım 4,93 tü 2 hafta ilaç kullandım ve şimdi 2 seviyelerinde. alttan muayene oldum vajinal enfeksiyon çıktı. doktorum fitil ve antibiyotik verdi kullandım ama sonucu nedir henüz bilmiyorum. hormon testinde de ovülasyonum düşük çıkmış yumurta geliştirici ve çatlatma iğnesi kullana bilirmişim. tabi şuan adetime 2 gün var hastalanırsam adetimin 21. günü gidip yumurtalıklarımı kontrol ettireceğim. ona göre iğne ve ilaç yazacak doktorum. benim gibi olan var mı acaba :KK43: inşallah hastalanmam da hamişimdir :):anneadayı:
Yaş kaç ?9 aylık süre 35 yaş altında isen normal .35 üstü isen yumurta geliştirme çatlatma olmazsa aşılama dene bence.

Merhaba ben de 3 yildir gebe kalamiyorum. Amh (yumurta rezervi) dusuk oldugu icin olmuyor. 2 ay klomen ve catlatma iğnesi ile denedik olmadi. Aralıkta tup bebek yaptirdik kimyasal gebelik oldu. Bu ağustosta 2. Tup bebek denememizi yaptık negatif sonuç aldım. Artık hiç umudum kalmadı. tekrar tup bebek istemiyorum. Başka doktora mi gitsem onu da bilmiyorum. Çok doktora gittim sonunda hep tup bebek dediler. Nasıl olacak bilmiyorum. Acaba normal yoldan olur mu. Sık sık mantar enfeksiyonu geçiriyorum acaba o mu engel diyorum.
Evet mantar enfeksiyonu gebeliğe engel olabiliyor.

Ortalama ne kadar yapıyor tüp bebek ?sigorta karşılamıyor mu?
Zaten istanbul da bir merkeze gitmedim diye pişmanım çok. Sahife yetisin doktoruna gitseymisiz ama geçti artik
Ben 2. Çocuk için uğraşıyorum o nedenle sigorta karşılamıyor. Ilki normal yoldan gebelikti. 2.5, 3000 gibi ilaçlar tutuyor. 7. 8 bin de hastane Tuttu tabi bu istenen taktiklere göre değişiyor.
Kendine igne yapmak ve transfer sonrasi 12 gün beklemek çok stresli geçiyor.

Doktorum kan pıhtılaşması ile bebeklerin kaybının alakası olmadığını söylüyor hala.perinatoloğa da gittim ben 2 gebeliğimde de .

Ben 3 yıldır bu testi yaptırayım dedim doktorlarıma,bebekler canlı doğduğu için alakası yok diyorlar.

Rahim ağzı her kontrolümde ölçülüyordu bir sorun yoktu.

Bende bu yüzden sürekli gittim. Gebelikte coraspin de kullandım. Perinatolog da diğer doktorlar genetik doktoru da pıhtılaşmanın gebeliğin ilk hastaların da etki edip sonlanma etkisi yaptığını söyledikleri için sordum. Çünkü 6 aya kadar gelmişsiniz. Başka bi durum olmalı . Dikiş atılması denendi mi ikinci gebelikte . Gerçi tek gebelik diye ihtimal verilmemiş olunabilir . Bazı bünyelerde rahim belli aydan sonra gebeliği erken sonlandırabiliyor. Uzun süre gebelik üzerine tedavi gördüğüm için bi çok insan hayat hikayesi okuduğum için. Haftasını tam hatırlamıyorum ama kendi gebeliğim de başka bi arkadaş vardı ilk gebeliğinde 35 ikinci de 32 ve üçüncü de 29 haftalarda doğum yapmıştı. Sorun olmamasına rağmen gebelikleri her seferinde daha da erken doğumla sonuçlanıyordu. Belki rahim boyutuyla da alakalı olabilir. Bu yolda iyi bir doktorla karşılaşabilmek çok önemli. Onlara sürekli karşılaştıkları için normal geliyor ama zorluğunu yaşayanlar biliyor

Enfeksiyonların etkisi olabilir. Bir de ama düşükse zaman kaybetmemek daha doğru gibi. En azından dondurulmuş yumurtalarınız olsun.

İnsana 9 ay deyince daha yolun başı gibi geliyor ama inşallah daha yolun başındayken normal yoldan sağlıkla olur inşallah . İlk 1 sene normal kabul ediliyor . 6. Ayda hormon testi olmazsa 1. Senede rahim filmi. Sonrasında yumurtlama tedavisi 6 ya da daha az deneme hapla. Sonrası aşılama diye gidiyor. Ama inşallah gerek kalmaz kısa zamanda hayırlısıyla nasip olur.

Bende bu yüzden sürekli gittim. Gebelikte coraspin de kullandım. Perinatolog da diğer doktorlar genetik doktoru da pıhtılaşmanın gebeliğin ilk hastaların da etki edip sonlanma etkisi yaptığını söyledikleri için sordum. Çünkü 6 aya kadar gelmişsiniz. Başka bi durum olmalı . Dikiş atılması denendi mi ikinci gebelikte . Gerçi tek gebelik diye ihtimal verilmemiş olunabilir . Bazı bünyelerde rahim belli aydan sonra gebeliği erken sonlandırabiliyor. Uzun süre gebelik üzerine tedavi gördüğüm için bi çok insan hayat hikayesi okuduğum için. Haftasını tam hatırlamıyorum ama kendi gebeliğim de başka bi arkadaş vardı ilk gebeliğinde 35 ikinci de 32 ve üçüncü de 29 haftalarda doğum yapmıştı. Sorun olmamasına rağmen gebelikleri her seferinde daha da erken doğumla sonuçlanıyordu. Belki rahim boyutuyla da alakalı olabilir. Bu yolda iyi bir doktorla karşılaşabilmek çok önemli. Onlara sürekli karşılaştıkları için normal geliyor ama zorluğunu yaşayanlar biliyor
Rahim de falan da sıkıntı yok.ikizler polihidroamniosla erken doğdu normal doğumla,tek bebek plasenta dekolman erken doğum sezeryan.tüm bebeklerim 6 aylık doğdu canlı.hepsini kaybettim .

Serklaja gerek görmediler zaten rahim ağzı açılmadığı için acil sezeryana aldılar son bebekte.suyum geldi kan geldi ama rahim ağzı açılmadı.plasenta ayrılmasında anne hayatı da riske giriyor.

Ama şöyle de birşey duydum kan pıhtılaşması illa bebekte kalp durmasına neden olmuyor ,erken doğumu da tetikliyor bebek canlı doğabiliyormuş.benim doktorum kan pıhtılaşması ile ilgili değil dese de ben yeni bir gebelik durumunda iğne vurucam hergün .hayırlısı allahtan.

X