Gebe kalamayanlar buraya.....

Şok oldum ya hiç mi olur yanı yok canım çok üzüldüm ev huzursuzluğu çok zor anlıyabiliyorum yıkmayın yuvanızı çok önemli bir sorun yok sa allah yardım cın olsun rabbim iyi eylesin canım huzur nasip etsin
Amin canım çok sağol.. İnanki ben hiç istemedim ayrılmayı ama olmuyor başka çaresi kalmadı.. Dualarına beni de kat canım ama bu kez bebek için değil huzura ermem için..

Yine istemem kötü bişe demedim demem de rabbim bilir bak sen bile öyle düşündün doğru olanı ki rabbim en iyi sini bilir bana yapılan söylenen herşeyi allah a havale ediyorum.
En güzelini yapıyorsun allaha havale etmekle.. Niye yapmıyorsun diyenlere sen de ki ben allahtan hayırlısını diliyorum demekki şimdiye kadar rabbimin bildiği vardı ki nasip etmedi bundan sonra da hayırlısıyla olursa olur, olmazsa da yine rabbim bilir.. Eğer karşındaki sağlıklı bir beyine sahipse, allaha inancı varsa seni anlar zaten. Biz kimiz ki aciz bir kul'uz sadece rabbim ol demeyince kendimizi de yırtsak olmaz

Kızlar size kötü bir haberim var.. Eşimle boşanıyoruz.. Birgün bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi hiç. Günlerdir süren kavgalar sonucu ayrılmaya karar verdik ama maalesef medeni bir şekilde boşanmayı beceremeyeceğiz sanırım. Bu kararın bebek isteğimle falan hiç alakası yok. En başından beri ufak tefek sorunlarımız vardı ama dedigim gibi ufak tefek olduğu için hep göz ardı ettim , yeri geldi sustum bazen cvp verdim ama olmuyor olmadı.. Oğlum için yürütmek istedim ama gücüm tükendi artık. Bebek Bebek diye ağladım durdum, demek böyle olacağı için rabbim vermedi bunda da var bir hayır.. Hani diyoruz ya hayırlısı olsun diye gerçekten de hayırlısı olsun biz bazı şeyleri çok istiyoruz ama yarın başımıza ne gelecek bilmiyoruz.. Hiç iyi değilim , moralim sıfırın altında kendimi savaştan çıkmış gibi hissediyorum ama daha yolun başındayım zorlu bir süreç beni bekliyor.. Sizden ricam bana dua edin lütfen hayırlı bir şekilde bu işten kurtulmamı nasip etsin rabbim.. Tek ihtiyacım dua..

Hakkınızda hayırlısı olsun canım.. Hem şaşırdım hem de üzüldüm doğrusu ama eminim bu aşamaya kadar nelerden geçmişsindir neleri düşünmüşsündür. Son karar ne olursa olsum daha sağlıklı olabilmesi için bir eş terapisi alsanız keşke eşin de bu fikre yanaşırsa ve imkanınız da varsa. Evlilik sürecekse de bitecekse de en iyi yoldan, size ve çocuğunuza en az zarar verecek yoldan olmasını sağlar. Allah yardımcınız olsun..

Amin canım çok sağol.. İnanki ben hiç istemedim ayrılmayı ama olmuyor başka çaresi kalmadı.. Dualarına beni de kat canım ama bu kez bebek için değil huzura ermem için..
Ederim gerçekten bu durumu da tattım nasıl bir şey biliyorum katarım tabi çok zor sen sabret gerçekten kazanıcan bu da bir imtihan önce huzur sonra evlat huzur olmayınca evladın da pey faydası yok ediyorum dualarım seninle ama sabır şükür alttan almaya bak yoruldum deme kaAnıcan inan inanıyorum

En güzelini yapıyorsun allaha havale etmekle.. Niye yapmıyorsun diyenlere sen de ki ben allahtan hayırlısını diliyorum demekki şimdiye kadar rabbimin bildiği vardı ki nasip etmedi bundan sonra da hayırlısıyla olursa olur, olmazsa da yine rabbim bilir.. Eğer karşındaki sağlıklı bir beyine sahipse, allaha inancı varsa seni anlar zaten. Biz kimiz ki aciz bir kul'uz sadece rabbim ol demeyince kendimizi de yırtsak olmaz
Merakdan soruyolar farkındayım ki ben bu konularda konuşmayı sevmiyorum diyorum vay efendim ben senin iyiliğin için ne yapabilirsin iyiliğim içi otur dua et benim iyiliğim ise niye eşiyorsun eşim mi istemiyor sen mi bu nasıl bir şey susuyorum çünkü guzel cevabı rabbim vericek inanıyorum.

merhabalar sızlere bı sorum olacak . esşim gecenlerde doktora gıttı doktor elle muayene etmıs amalıyata gerek yok demıs. sonra test ıstemıs.amaliyat olman lazım demıs. test sonucu elımızde bırde sıze sormak ıstedık. test sonucumuzda herhangı bı deger yok anlamadık yanı..sadece hacım 5,viskozite normal,ph 8, lokosit kons.<1 yazıyor......

sperm konsantrasyonu who 5th 12-16
top.hareketlılık(pr+np) who 5th 38-42
ileri hareketlılık(pr) who 5th 31-34
normal formlar who5th 3-4
sperm sayısı who 5th 33-46 diger degerlerin karşılığı boş

Düşük konsantrasyonlu sperm analizi
#haretli sperm 3 alanda
#hareketsız sperm 0 alanda
#toplam sperm 3 alanda
#haretli sperm hacmi 1.00 ml
#hareketsiz soperm hacmi 0 ml
#toplam sperm hacmi 1 ml

Manuel morfolojı
%normal formlar who 5th 3-4

vitalite 55-63

bunların dısında herhangı bısayısal deger yok. bizim kafamız cok karıstı ne demek ınt. baktık normal degerlerı gosteren sayılara baktık bizim kinde hiç birsey acık degıl . lütfen yardımcı olun ...acaba dıktor belli baslı degerlerı mı ıstedı ...kafa boyun kısımlarında hıc deger yok bombos.

Kızlar size kötü bir haberim var.. Eşimle boşanıyoruz.. Birgün bunu söyleyeceğim aklıma gelmezdi hiç. Günlerdir süren kavgalar sonucu ayrılmaya karar verdik ama maalesef medeni bir şekilde boşanmayı beceremeyeceğiz sanırım. Bu kararın bebek isteğimle falan hiç alakası yok. En başından beri ufak tefek sorunlarımız vardı ama dedigim gibi ufak tefek olduğu için hep göz ardı ettim , yeri geldi sustum bazen cvp verdim ama olmuyor olmadı.. Oğlum için yürütmek istedim ama gücüm tükendi artık. Bebek Bebek diye ağladım durdum, demek böyle olacağı için rabbim vermedi bunda da var bir hayır.. Hani diyoruz ya hayırlısı olsun diye gerçekten de hayırlısı olsun biz bazı şeyleri çok istiyoruz ama yarın başımıza ne gelecek bilmiyoruz.. Hiç iyi değilim , moralim sıfırın altında kendimi savaştan çıkmış gibi hissediyorum ama daha yolun başındayım zorlu bir süreç beni bekliyor.. Sizden ricam bana dua edin lütfen hayırlı bir şekilde bu işten kurtulmamı nasip etsin rabbim.. Tek ihtiyacım dua..
Rabbim yardımcın olsun.Çok üzüldüm, Huzur en önemli şey evladın için hakkınizda hayırlısı ne ise o olsun

A Ayyten canim yaaa cok uzuldum .... yuvalar cabuk kurulamiyo ama cok cabuk ve kolay bozuluyo....tabiki senin ne yasadigini bilemeyiz ama gayret etseniz , cocugunuz icin bi sans daha verseniz... canim benim elbette vardir herseyde bi hayr amma tekrardan kurtarmaya calissaniz... allahim sana sabr ve guc versin. Bol bol dua et canim, insallah biran once problemi cozersiniz

A Ayyten canm benm yaa çok üzüldüm çok şaşırdım ne hissettiğini anlıyorum inan :KK43: için yangın yeri rabbim sabır versin huzura erdirsin seni ve evladını. Çok zor bi durum boşanmak o yuva neyliklerle kuruluyo ne hayaller biriktiriyo insan.. Yinede hayırlısını dileyelim bakarsın son bulmaz. Allah yardımcın olsun...

Ya tonla var öyle özellikle bazı bölgeler de çok kurs daki tanıdık araların da var dediğim kişi de oradan biri idi rabbime şükür ailemde yakınım da en fazla iki çocuğu geçen yok ama beni rahatsız eden o değil tavırı ve tavırları hasta olduğumda sancım olur yanıma gelir ne kadar oldu evleneli sorarlar evlendiğim yıl gelir yılımı hesaplarlar başkasının evlendiği yılı benim evlendiğim yıl ile tarif ederler karadutun evlendiği yılda evlenmişti bu bir örnek bak o da senin evlendiğin yılda ya da sonra evlendi ikinciyi de yaptı ne bu arkadaşım maraton mu koşuyoruz ya sanki kısacası ben 20 senelik evliyim menopoza girmişim 45 yaşında muamelesi yapılıyor evlerine gitmiyorum evime geliyorlar laf sokup gidiyorlar niye çocuk yapmıyor gitsin doktora ben o kadar salağım doktora gitmeyi hiç akıl etmiyorum ya bunlar yüzünden bulursam ki yok öyle bir şey görünmezlik pelerini takıp çıkıcam dışarı bıktım bunaldım bunlardan yanlızlığı sevdirdi bunlar bana anlatıyorum ya kuşkuya düşüyorum gıybetlerini mi yapıyorum netice de ben de insanım bazen tak ediyor rabbim azad etsin bu sıkıntılardan bizi hayırlısı ile bunları da ıslah etsin.. :KK47::KK42::110:
Amin kuzum. İnsanlar özel hayata ne kada meraklı ne kadar teklifsizler. Ben karşımdaki insandan saygı beklerim bu konuda yani çok mu zor. Üstelik tıbben imkansız da olabilir tercih de olabilir bu durum size ne değil mi?

Serminciğim çok üzüldüm, iyice düşündünüz mü? Arasıra gergin süreçler her evde yaşanabilir bunlar çok can sıkıcı da olabilir ama boşanma çok kapsamlı bir süreç. Biraz ara verseniz izin alma şansınız var ise düşük bütçeli bir tatil düşünseniz çocuksuz mesela iki gün. Annen ilgilenir oğlunla. Siz de başka bir mekanda belki daha sağlıklı düşünürsünüz. Yine boşanma kararı verseniz bile belki bu sürecin sağlıklı yürütülmesi adına bir hayrı dokunur bu kaçamağın.

Çatlatma iğnesi olalı 38 saat oldu, biz münasebette bulunamadık eşimin gerginliği ve stresinden. Kızlar çok yorgun ve üzgünüm ne olur bir yol gösterin.

Çatlatma iğnesi olalı 38 saat oldu, biz münasebette bulunamadık eşimin gerginliği ve stresinden. Kızlar çok yorgun ve üzgünüm ne olur bir yol gösterin.
Ahh canım yaa aşı yaptırdın ama eşin gerildi.. Yaşadığınız stresli bir süreç ikiniz içinde. Tamam sinirleri bozulmuş olabilir ama sende aynı şeyi yaşıyorsun hatta yeri geliyor erkeklerden daha çok yıprayor kadınlar. Yaşamadım ama bu aşılama falan çok kolay basit bir işlem değildir herhalde.. Kolay bile olsa her defasında o koltuğa oturmak senin için daha zor. Sen kendine düşeni yapıyorsun bi Zahmet eşinde tam malum günlerde arıza yapmasın. Offf neden anlayışlı olmak, idare etmek hep kadınlara düşer? Dr ile konuşsan hiçmi zaman yok?yani aşılamadan ne kadar sonra çatlıyor?

Serminciğim çok üzüldüm, iyice düşündünüz mü? Arasıra gergin süreçler her evde yaşanabilir bunlar çok can sıkıcı da olabilir ama boşanma çok kapsamlı bir süreç. Biraz ara verseniz izin alma şansınız var ise düşük bütçeli bir tatil düşünseniz çocuksuz mesela iki gün. Annen ilgilenir oğlunla. Siz de başka bir mekanda belki daha sağlıklı düşünürsünüz. Yine boşanma kararı verseniz bile belki bu sürecin sağlıklı yürütülmesi adına bir hayrı dokunur bu kaçamağın.
Eşim dün evden ayrıldı. Benim şuan mahkemeyle falan uğraşacak halim yok çok yorgunum, bitkinim.. Önümüzdeki hafta avukatımla görüşücem sadece bilgi amaçlı haklarımı öğrenmeliyim. Şimdi sadece ayrı kalmak istiyorum bi süre ayrı kalmak ikimiz içinde iyi olur. Herşeyi üst üste yaşadık hazımsızlık yaptı galiba..!! Ayrı olup kafamı topluyayım da boşanma olur nasılsa. Güzel fikir başbaşa kalıp konuşmak ama öyle bir şansım yok canım. Ben yurtdışında yaşıyorum ailem de Türkiye de.. Yani etrafımda arkadaşlardan başka kimse yok.. ''boşanmak'' çok soğuk bir kelime ama tek taraflı yürütmek çok yıpratıcı.. Eşimde hiç yapıcı değil.. 6 yıllık evliliğim hep idare etmemle geçti desem yalan olmaz..

X