Gebe kalamayanlar buraya.....

Slm kızlar.. Malesefff yine, herzaman ki gibi, hiç şaşmayan, yakamı bırakmayan, kendini özletmeyen adetim geldi.. Gelmeseydi şaşardım zaten neden teşrif etmediler diye..!! Benim umutlarım bitti artık.. Herkes hamile kalabilir ama ben aslaa.. Kendimi teselli edemiyorum artık inanın şuan bunları ağlayarak yazıyorum. Tam bir yıldır hiç korunmadim hatta başka rahatsızlığımdan dolayı almak zorunda olduğum ilaçları bile almadım.. Tam bir yıldır her ay hüsran tabii bunun öncesi de var. Her ay birdaha ki sefere deyip güçlü olmaya çalıştım, yaramı sardım ama Artık bıktım, yoruldum,tükendim.. 40 yaşındakiler hamile kalabiliyor ama ben malesef.. Çok şükür ki yine bir yavrum var. Bazen şüpheye düşüyorum nasıl oldu da becerdim acaba ben doğurmadım da başkasının mı diye geçiyor aklımdan.. Ben bu konuyu tamamen kapatıyorum artık benim için bitmiştir bebek olayı. Dediğim gibi başka rahatsızlığım da var perşembe dr la konuşup d.kontrol hapına başlıcam çünkü diğer ilaçlarımı almalıyım..

Sen buradaki herkese moral veren destek olan kadinsin, insallah bu olumsuz ruh halini de atlatirsin hayirlisiyla. Hakkinda hayirlisi neyse o olsun belli mi olur korunuyorum saniyorken oluverir belki :) Benim de reglim gecikiyor hala ama inan test yapmayi kan tahlilini erteliyorum her gun, ya negatifleri görürsem umudumu kaybedersem diye düşünmekten. Ama yarin olmazsa da persembe kan vereceğim ve insallah pozitiftir, değilse de gecikme nedenine bakmak doktora danismak lazım artik..

[QUOTEa_bocugum88, post: 44677738, member: 728327"]@ciftsariliyumurta , @esoes1919 , @zeynepsibel , bebeem bebeem nerelerdesinizzz???
Rapor aldim artık evdeyim ya hiç işim bitmiyor buzluga koymak için yiyecek şeyler yaptık komşularla beraber..kaç ggündür de bebeğin kıyafetlerini yikadim hiç boş vaktim yok buraya gidemedim bide artık iyice aşaya yerlesiyor agirlastim baya..sen nasılsın cnm[/QUOTE]
Masallah canim yaa, cok az kalmis . Darisi bana insallah. Sayili gunun kalmis hemencik gecer , allah yardimcin olsun insallah

Selam arkadaslar. Ben 39 yasındayım. Ve hayatımda ılk defa adet duzenın bozuldu. Sıze sormak ıstedıgım seyler var. Ben 26 gunde bır düzenli adet gören bırıyım. Fakat bu ay agır bır boğaz enfeksıyonu gecırdıgım için Antıbıyotık ve agrı kesıcıler kullandım. Beklenen adetım 14 ocak iken benım adetım 12 ve 13 ocakda oldu. Az mıktarda oldu ve bıttı. Ondan sonrada kesıldı. Dun doktora gottım kanda gebelık yokmuş. Ultrasonda baktı ve bır tane 17 mm lık yumurta var dedı. Bırde rahım duvarı kalınlaşmış gibi bişey soyledi. Bana adet sökturucu hap verdı. Ikı gundur sabah akşam içiyorum. Ama bazı arkadaslar ilacı içme geç döllenme oluyodur belki dıyorlar. Kafam çok karıştı. Yorumlarınız benim için çok önemli.

Cok doğru söylüyorsun cok haklısın insan bu umutsuzluğa düşüyor bazen ama bizim gibi ilk gebelik icin uğraşanlara göre senin hamile kalabildiğine ve saglikla sürdürüp dogurabildigine guzel bir kanitin var bir çocuğun var. Düşünsene biz elimizde hiç kanit olmadan bir yolda uğraşıyoruz. Evet diğer rahatsizligin icin tedbiri elden birakma ama bir yandan da boyle umutsuzluğa düşme. Her regl donemi bir çöküş bizim icin ama sonrasinda yeni bir donemin de baslangici. Kul dara girmeden Hızır yetişmezmiş, senin darın da bu aradir belki.
inanki 2 gündür kendime gelemedim her ay kendimi toplamam daha da zorlaşıyor. Nankörlük yapamam hiç olmayanlara göre çok çok şanslıyım sonsuz defa şükürler olsun Rabbime.. Oğlumda ki yalnızlığı görünce Kahroluyorum :KK43: ne zor imtihanmış..

Selam arkadaslar. Ben 39 yasındayım. Ve hayatımda ılk defa adet duzenın bozuldu. Sıze sormak ıstedıgım seyler var. Ben 26 gunde bır düzenli adet gören bırıyım. Fakat bu ay agır bır boğaz enfeksıyonu gecırdıgım için Antıbıyotık ve agrı kesıcıler kullandım. Beklenen adetım 14 ocak iken benım adetım 12 ve 13 ocakda oldu. Az mıktarda oldu ve bıttı. Ondan sonrada kesıldı. Dun doktora gottım kanda gebelık yokmuş. Ultrasonda baktı ve bır tane 17 mm lık yumurta var dedı. Bırde rahım duvarı kalınlaşmış gibi bişey soyledi. Bana adet sökturucu hap verdı. Ikı gundur sabah akşam içiyorum. Ama bazı arkadaslar ilacı içme geç döllenme oluyodur belki dıyorlar. Kafam çok karıştı. Yorumlarınız benim için çok önemli.
Korkmana gerek yok canım doktorun sana verdiği söktürücü ilacın hiçbir zararı yok yani geç döllenme olsa bile söktürücü ilaçlar zarar vermiyor bebeğe..

Korkmana gerek yok canım doktorun sana verdiği söktürücü ilacın hiçbir zararı yok yani geç döllenme olsa bile söktürücü ilaçlar zarar vermiyor bebeğe..
Bazıları zararlıymış dıyor. Bende ilk defa böyle bir ilaç kullanıyorum. Çok acemıyım bu konuda. Zaten gebelık olacagınıda sanmıyorum sma neden boyle oldu bu ay hiç anlamadım

Canım benim nasıl yaptı bilmiyorum ama allah onun da cezasını verir doktorunun.üzülme hep birbirimizin imtihanıyız hormon ların yüksek şimdi sakinlendiğinde geçicek pozitif olucan hatırlarsan ben de öyleydim en son ki adetim de teselli ettiniz allah razı olsun Allah dan umut kesilmez demiyormuyduk. evladın için üzülme gerçekten bilemeyiz herşey de bi Hayır var kardeşi olup da o kadar sıkıntı yaşayanlar var ki bide böyle düşün canım iyi bak bizi bu duruma zorlayan insanların düşünceleri böyle düşünmemize sebep ben en çok eşim için kaybedicem diye üzülüyorum çünkü evimi eşimi çok seviyorum bazen diyorum ne korkuyorsun kaybedersen kaybet neyin eksik elhamdürillah ama kalp bağım onda seviyorum :KK43:
Allah mutluluğunuzu daim etsin canım hiçbir şey, hiçkimse bozmasın yuvanızı.inşallah rabbim sağlıklı, hayırlı evlatlar verir de neşeniz katlanır inşallah rabbim seni bu duygudan mahrum etmez.. Ben oğluma hamileyken 4 çocuk istiyordum 2 kız, 2 erkek.. Kalabalık Aile olmayı hep istemiştim ama kısmet değilmiş.. Unutmak için dua edicem artık zaten olmuyor bari tamamen unutayım da aklımdan çıksın

Bazıları zararlıymış dıyor. Bende ilk defa böyle bir ilaç kullanıyorum. Çok acemıyım bu konuda. Zaten gebelık olacagınıda sanmıyorum sma neden boyle oldu bu ay hiç anlamadım
En iyisi git bi eczaneye sor onlar da bilirler sendeki ilaç zararlı mı diye. Ama benim bildiğim zararlı değil. Oluyor canım bazen 2 günlük değişiklik oluyor doktorlarda yılda 2_3 defa olan düzensizlikleri sakıncalı bulmuyor. Senin hikayen nasıl? Çocuğun varmı yada ne kadar zamandır istiyorsun?

İnşallah canım inşallah bu ay yetişmez aşılama galiba tahliller yetişmez sanırım bide eşim kan verdi sperm vermeden önce kan şartmış şimdi ki sistem ürolojiyede örnek vericek sayım için ona göre aşılama yapıyorlarmış simir aldı bakalım nasip :KK43:

Onlarda temiz çıkar inşallah ya içini ferah tut sen :)) benm eşim de tahlil vercek bakalım inşaallah sorun çıkmaz ya hayırlısı olsun hepimiz için canm. Rabbim nasip etsin artk :KK36:

En iyisi git bi eczaneye sor onlar da bilirler sendeki ilaç zararlı mı diye. Ama benim bildiğim zararlı değil. Oluyor canım bazen 2 günlük değişiklik oluyor doktorlarda yılda 2_3 defa olan düzensizlikleri sakıncalı bulmuyor. Senin hikayen nasıl? Çocuğun varmı yada ne kadar zamandır istiyorsun?
Selam arkadaslar. Ben 39 yasındayım. Ve hayatımda ılk defa adet duzenın bozuldu. Sıze sormak ıstedıgım seyler var. Ben 26 gunde bır düzenli adet gören bırıyım. Fakat bu ay agır bır boğaz enfeksıyonu gecırdıgım için Antıbıyotık ve agrı kesıcıler kullandım. Beklenen adetım 14 ocak iken benım adetım 12 ve 13 ocakda oldu. Az mıktarda oldu ve bıttı. Ondan sonrada kesıldı. Dun doktora gottım kanda gebelık yokmuş. Ultrasonda baktı ve bır tane 17 mm lık yumurta var dedı. Bırde rahım duvarı kalınlaşmış gibi bişey soyledi. Bana adet sökturucu hap verdı. Ikı gundur sabah akşam içiyorum. Ama bazı arkadaslar ilacı içme geç döllenme oluyodur belki dıyorlar. Kafam çok karıştı. Yorumlarınız benim için çok önemli

Evet canm bende sormuştum bunu doktoruma bi zararı olmadığını hatta bebeği beslediğini söylemişti :)

Ben yedı sekız aydır korunmuyorum. Ama olmuyor. Sanırım yaşımdan dolayı olmadı. Ama böyle bır adet duzensizliği ilk defa oluyor

Evet canm bende sormuştum bunu doktoruma bi zararı olmadığını hatta bebeği beslediğini söylemişti :)
Benim bugun kadıklarımda aşırı agrı ve batmslar var. Acaba adetmı olacagım. Acayıp agrılar var. Ve karnım çok fena şişti. Bidahamı gıtsem doktora. Çok agrı sızı oluyor kadıklarımda ve karnımda

Amin inşallah canım teşekkür ederim dün gittim işte 18 mm olmuş yarın 20ye ulaşır ve çatlar bu ay da hamile kalabilirsin olmazsa aşılamaya baklım dedi ama ben tedivi olmaya başlayalı 2 ay oluyor 9 aylıkta evliyim herkes aşılama için erken değil mi diyor. Erken olmasını geçtim de onla %20 ihtimalle kalınıyormuş yani şans düşük. Ya herkes birşey söylüyor kafam karıştı gene iyice ??
9 aylık evlilik tedavi için erken sayılmaz bence zaten önemli olan yaş faktörü eğer yaşın 20 lerin başıysa bekleyebilirsin sonuçta tedavi amaçlı alınan ilaçlar da kısmen zararlı tabi uzun vadede.. Ama yaşın 30'a yaklastıysa boşuna bekleme çaresine baktır. İnşallah kendiliğinden olurda aşılamaya falan gerek kalmaz

Benim bugun kadıklarımda aşırı agrı ve batmslar var. Acaba adetmı olacagım. Acayıp agrılar var. Ve karnım çok fena şişti. Bidahamı gıtsem doktora. Çok agrı sızı oluyor kadıklarımda ve karnımda
Rahatsızlığın çok fazla ise git doktora ama sen kendini tanırsın canım yani normalde adetlerin ağrılı mı olurdu? Genelde ağrılı regl olanlar gecikme yaşadığında biraz daha fazla ağrılı olur diye biliyorum. Tabii en doğrusunu sen bilirsin

Biraz daha bekle bakalım olmazsa gidersin. Havalardan da gecikebiliyo. Ama umarım seninki bebiştendir :KK66:

X