Gebe kalamayanlar buraya.....

Siz bakmak denilince ne anliyorsunuz merak ettim.Buradaki bakmak terimi gözünü dikip bakmak eylemi değil,muayene şeklinden bahsediyorum.Jinekolojik muayene yani daha açıklayıcı olayım sizlerin tabiri ile alttan muayene yani...Umarım açıklayıcı olmuşumdur..Ayrıca spekulum muayenesi şart rahimde herhangi bir yara vb.birşey var mı diye rutin olarak bakılmak zorunda bu da spekulum muayenesinde belli oluyor..

Allah razı olsun biz bilmiyoduk zaten. Engin bilgilerinle aydnlattn bizi ya. Megerse o kdr yıl boşuna beklemişiz gördün mü simdi tüh. İsteyen alttan der isteyen başka şey der bu seni bağlamaz. Rahatsz oluyosan çeker gidersin. Arti vajinal ultrasonda herkes rahat olamayabiliyo kimseyi bu konuda yargılamaya da hakkın yok. Kızcağız demek ki çekinmiş ve bunu paylaşmış ki çok normal bi durum herkes bu konuda rahat olamayabiliyo kimisi rahat rahat açıyo sekil 1a... Bize de destek olmak düşer bilmiş bilmiş konuşmak değil. Sen yanlş yerdesin bacım bura ego tatmin etme ya da birbirini aşagılama yeri degil. Destek olma yeri. Ay bundan sonra kimse alttan muayne de demesin cocuğumuz ondan olmuyodur belki. La havle ...

Yeri geliyor insan esinden bile cekiniyor onu gectim vajinismus diye bir sorun var. Yani insan ömrünü gecirecegi esine karsi bile rahat olamiyor. Dogum düşük rutin kontrol cati muayenesi vs. bunlarin hepsini yasadim mecbur olundugunu bildigim ve gayet cesaretli oldugum halde yeri geldi kastim kendimi. Daha önce yasamamis olanlari biraz anlamaya calis aciklamalarin veya bi nevi ego tatminin ile buradaki kimse cesarete gelip koşarak doktora gitmez ayrica. 17 farkli doktor gezdim bebegim olmadigi icin ve alttan muayene etmedi hicbiri bunun icin insanlari Jinekolojik Muayene edecekler etmeyen doktor iyi doktor degildir deyip tedaviden sogutmayin lutfen.

Şuan söylediklerinden ve üslubundan oldukça basit düşüncelere sahip olduğun anlaşılıyor.Ayrıca burada ben soru soran kişiyi yargilamadim,okuduğunu anlamaktan ve kendini ifade etmekten aciz olununca böyle kabalaşabiliyor insan işte ve tartışmak için fırsat kollar hale geliyor. Ne diyeyim sözün bittiği yer.. İyi akşamlar dilerim...

Okuduğunu anlamayanlar yazdıklarımı alıntılayıp bana cevap yazmasın lütfen.. Tartışmaya mahal verecek davranışlara gerek yok. İyi akşamlar..

Allahtan yargılamadın bi de yargılasan neler diyecektin kim bilir. Sen yazdığinin farkında değilsin bence yoksa gayet de açık ne dedigin. Eğer basitlik birine destek olmak, aşagılamamak, yardımcı olmaya çalışmaksa, sen üstün ol ben basit olurum. Aczinin farkında olmayanlar acizlikle itham ederler. Su anda birebir örnegini yaşıyoruz zaten. Sen önce insan ol, Allahın izni ile anne de olursun insallah

Okuduğunu anlamayanlar yazdıklarımı alıntılayıp bana cevap yazmasın lütfen.. Tartışmaya mahal verecek davranışlara gerek yok. İyi akşamlar..

mesajını alıntılıyorum çünkü ortama değil mesajına istinaden yazdığımı anlaman için.. burası insanlara bu kadar üsten bakıp bilmiş bilmiş yargılama yeri değil. burada ki herkes o muayeneleri biliyor bilmeyenlerde gelip fikir alıyor. alttan muayene deyince onun ne demek olduğunu biliyoruz kelime düzeltme yeri değil bi bilgin varsa yardımcı olma yeri..

merhabalar ben 2 ay boyunca klomen kullandım sonrasında yeni bir doktora başvurdum doktorum bir ay hiç bir şey kullanmamam gerektiğini polikistik olup olmadığını kontrol etmek istediğini söyledi . bir tanıdığımda dupasthon ilaç kullanıp hamile kalmış .sizce kafadan endi kendime böyle bir tedavi uygulamalımıyım

Sizle uğraşamayacağım üzgünüm,tartışmalarınıza ve atarlanmalarınıza da alet olmayacağım.. Herkesin gönlünce olsun herşey,sağlıcakla kalın...

tedavine doktor kontrolünde devam et derim

Doktoruna danismadan kullanma. Ve doktorunun dedigi gibi bir ay kullanma oyle git çünkü klomen kullandiginda pco gibi bir tablo ortaya cikabiliyor. Bende doktora danismadan klomen kullansam mi gafletine düştüm de Allah'tan vazgectim. Baskasina yarayan sana yaramayabilir unutma.

örnek ben doktor kontrolü olmasına rağmen klomen sonrası pko gelişti

teşekür ederim

Selamlar herkese. Sabah arkadaslardan biri soru sorduğunda sorusunda alttan muayene dediği icin ben de cevabimda oyle yazarak acikladim. Aslinda normalde oyle demiyorum sadece muayene diyorum ama arkadas oyle sormuştu. bir insanin size söylediği sorduğu sekli düzeltmemek gerektiğini bilmemiz gerekir. Yoksa sadece karsidaki kendisini eleştirilmiş hisseder. Benim o arkadasa yanitimdan sonra alttan muayene demeyin jinekolojik muayene deyin demişti diğer arkadas, bu şekilde ona da cevap verecektim de neyse dedim sabah... Yoksa her şeyin tibbi ismini, jargonu hepimiz öğreniyoruz hastanelere gide gele maalesef...

Arkadaşlar esi sperm testi verenler, normal morfoloji %4 cikanlar var mi? Varsa doktorlariniz Nasıl yorumluyor? Esimin sonucu oyle geldi, internetten baktik epey %4 cok sinirda bir değer. %0-4 arasi kotu gebelik ihtimali düşük yazan da var %4 ve uzeri iyi bir değerdir ihtimal yüksektir %14 en iyisidir ihtimal daha da yüksektir yazan da. Aslinda bu hafta doktorumdan randevum var sonucu ona götüreceğiz ama birkaç gun dayanamadim aklima takildi..

Bosver gereken yapıldı zaten :) artk bilmislik yapamaz burda :) alttan de üstten de istediğini de nolcek. Kimi ne ilgilendirir ki. Boşver sıkma canını cnm yeteri kadar problem var hayatlarımızda zaten.

Morfoloji de önemli ama asıl onemli olan hareketlilik diye biliyom. Total sayı ve hareketli sayisi ne

Morfoloji de önemli ama asıl onemli olan hareketlilik diye biliyom. Total sayı ve hareketli sayisi ne

İlk verdiği testte total sayi düşüktü doktor o yuzden tek testle karar vermeyelim bir test daha versin dedi. Hem ilk testte morfoloji yoktu ona da bakilsin drdi. Tam sayilsri hatirlamiyorum ama bu yeni testte sayi değerleri hep referans araliga uygundu düşük olanlar da yüksek cikti. yeni testte tek gözümüze batan morfoloji %4 değeri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…