Gebe kalamayanlar buraya.....

14 günden hesaplayabilmesi için adetinin 28 günde bir düzenli olması gerekir.Arkadaşın malesef adet düzenide bozulmuş.Yani 14 günle sabit değil artık onun yumurtlama evresi malesef büyük ihtimal 17.gün bile yumurtluyor olabilir.
Adet gününün 1.gününden başlayıp 14gun hesaplicaksiniz 14.gün yumurtlama günüdür 2gun öncesinden baslanmali

Amin... dediğiniz mantıklı fakat bende yumurtalarmda gelişme problemi var rahim duvarimdada incelme bilmiyorum ama teşekkür ederim düşünceleriniz için Allah hayirlisini nasip etsin olacağı varsa olur insallah kötü sonuçlarla karsilasmayiz. .

Amin canim. Benimde hic yok. Ben zaten bitane istiyordum. Ama malesef suqn oda yok
Ümidini yitirme rabbim yazmışsa kim ne derse desin vakti gelince olacaktır.Eğer yoksa nasibimizde bizim elimizden ne gelir güzelim..Her zamanki gibi Allah'a sığınıp dua edeceğiz birbirimize.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Güzel haberlerine çok sevindim maşaallah ikinize de hayırlısıyla kucağınıda almayı nasip etsin rabbim sağlıkla canım

Oyyy maşaallah bu yeni yetmeler pek bi hareketli oluyo galiba kıpır kıpırlar 41 kere maşaallah canım benim

Amin inşaallah rabbim dualarınızı kabul eylesin canım

Merhaba biz 2 yıldır evliyiz hiç korunmadik hiç hamile kalmadım 2 ay önce aşilama yaptık tutmadı doktorlar ikimizde de herhangi bir sorun yok diyo. ne yapmalıyım lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler
aşılamadan önce sanırım kan tahlilleri hormon testleri falan yapılmıştır.Peki aşılama öncesi yumurta takibi yaptırdınızmı hiç klomen+çatlatma iğne kullandınız mı?

Canım yumurta takibi oldu 17 santim çapındaydi bide 2 ay klomen kullandım yumurta catlama iğnesi de oldum olmuyor hayırlısı
ben daha yeni okuduğum için şimdi farkettim takip yapılıp klomen kullandığını.yaşınız kaç peki neden hemen aşılama deilerki klomen 3 ile 6 ay denenebiliyor gerçi herşey vaktine gebe rabbim ol deyince olacaktır ama yinede bizler elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz tabiki

Rabbim bizlerede nasip etsin inşallah

10.gününde yine tekrarlasaydın testini.Eğer yine yoksa ikinci döneme rahim kendini hazırladığı için en geç 3-4 gün içinde olman lazım.15 gün geçtiği halde olmazsan doktora görünmelisin rahim duvarı kalınlığı olmasın diye söktürücü verecektir.Ama bellimi olur geç yumurtlama ve akabinde döllenmede geç olduysa bugünlerde testi yenilemen en doğrusu olacaktır canım.

Ben oğluma hamileyken hiç bir belirtim yoktu, şimdi ise her ay hamilelik belirtilerini bariz yaşıyorum ama maalesef gebelik yok.. İnşallah gönlündekini nasip eder rabbim.. Hiç bekleme test yap derim
ben bu hamilelik belirtileri yüzünden geçen sene bunalıma girmiştim.Hamile olmayı çok istediğimiz için hormonlar bizimle oynuyormuş kendimizi her belirtide hamile zannetmemizi sağlıyormuş.Yani bilinç altına hamileliği biz kendimiz yerleştiriyormuşuz doğal olarak beyin hormonları yönetiyor oysaki hamilelik yokken belirtileri yaşıyor gibi oluyormuşuz.Bu da ayrı bir rahatsızlıkmış aslında.O yüzden erken test yapmayın ve belirtiler adet belirtilerine yakın olduğu için hemen umutlanmayın diyor doktorlar.geçmesini bekleyip eğer hala gelmiyorsa adet ve evdeki testlerinizde çıkmıyorsa doktorunuza görünün.zaten önce kanda baktırıyor eğer geç döllenme gebelik çıkmazsa ondan sonra söktürücü ilaçlar veriyorlar.

Bence cıkar cnku kan testını %90 dogru dıyolar ıdrar yanıltabılıyo
idrar testleri bozuk olmadığı sürece idrar yanıltmaz.sadece şu varki yumurta döllenip rahime inip yerleşmeye başladığında bhcg hormonu salgılamaya başlar bu hormon ilk önce kılcal damarlar yoluyla kana karışır ve kan testi yaptıran her kadın %90 varsa gebelik öğrenir.Yani önce kana karıştığı için idrar testinde hemen çıkmaz.Fakat adetin gelmesi gereken gün idrar testi yapılsa mutlaka silik dahi olsa çıkar.yeterki test bozuk olmasın.

Amin çok saol abla.. Tedavi diyosun galiba Siz tüp bebek mi deniyceksiniz abla..

selamun aleyküm hanımlar hergün bakıyorum kimsecikler yok...yorgunluk ev iş derken zaman geçiyor...yoğunluğun arasında 2.aşımı unutmuşum artık yarın gidip yaptırırım...

benim tüpler kapalıydı sende de öyle çıktı mı kistler de etkiliyor mu tüpleri

Amin çok saol abla.. Tedavi diyosun galiba Siz tüp bebek mi deniyceksiniz abla..
evet canım Allah nasip ederse tabi.2 hafta önce profa gittik eşimle tüp bebekle şansın %5 önce birkaç ay yumurtalarını toplayalım sonra gerekirse miyom için ameliyat olursun öyle yaparız tüp bebeği gerek kalmazsa ameliyata yumurtaları biriktirip tüp bebeğe başlarız dedi canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…