Gebe kalamayanlar buraya.....

1 yıl kadardır 2. bebeğimizi istiyoruz ama olmuyor doktorum bugün inofolic yazdı. kullanıpta hamle kalabilen var mı aceba?
çıldırmak üzereyim ilk gebeliğim istediğimiz ayda şıppp diye olmuştu :KK43:

Geçer geçer rabbim veriyor kolayligini hep allahi an bildiğin duaları oku zaman geçiyor çabucak bi bakmisim sabrın sonunda selamet yok canim bildiğin çatır çatır dogurdum:-)
ayyyy keşke doğurabilsem benim sağ kalçada kemik batması var kemik battığı an çığlık çığlığayım bacamın üstüne basamıyom kımıldayamıyorum dün akşam yine oldu yani her gün oluyo artık eşim kucağına aldı kaldırdı bu yüzden ilerde daha da ağırlaşırsam korkuyorum normal doğuramazsam diye

Canım dr bize normal olur dedi 1 senenin dolmasını bekleyin düzenli ve stressiz ilişki olsun dedi. İlk zamanlar yumurtlama falan pek bilmiyordum,sanki korunmasız ilk ilişkide hamile kalacağım diye düşünürdüm ama işin özü öyle değilmiş, yumurtlama takibi yapmayı öğreneli ancak 8-9 ay oldu. Zaten ilk zamanlar eşim sürekli iş için şehir dışına çıkıyordu ve düzensizdi ilişkilerimiz. şimdi özellikle yumurtlama zamanları sık ilişkiye dikkat ediyoruz.Dr da 3-6 ay daha deneyin,ama işi hızlandırmak isterseniz aşılama yaptırabilirsiniz dedi. Biz de 3 ay bekleme kararı aldık. Stres olduğum tek şey sonuçlar arasındaki farklılık olmuştu ama senin ve dr un sayesinde onu da kafamdan attım sayılır. Hele şu 3 ay bir geçsin ne olacaksa sonra düşünürüz diyorum içimden. Dr a falan gitmeyeceğim,yumurta takibimi kendim testle yapacağım,boş yere hormon almanın anlamı yok. İnşallah aşılamaya gerek kalmadan gelecek bebişimiz. Sen çok haklısın,pozitif düşünmek insanı daha olumlu yapıyor. peki canım eşin ilaçları bıraktıktan ne kadar sonra hamile kaldın? Bu arada Çok sağol canım desteğin için.

vallahi canım ben konuşmuyorum bile çıkar diye,elimle tampon uyguluyorum kendime. Eeee ne yapayım mecbur. bazen eşime diyorum ayaklarımdan kendimi tavana mı assam o zaman spoşla daha çabuk gider belki diyor gülüyoruz :KK33:

bnd mendille baskı yapıyodum 2-3 saat sonra yıkanıyodum sonrada doğru kanepeye uzanmaya gidiyodum ayakta fazla hareket etmemek için..bide eşimin omuzlarına atıyodum ilk anlarında havaya kalkmış oluyodu bi nevi....bze de bekleyin aşılama yaparız isterseniz diyodu bzd tam o aylarda aşılama yapmayı istiyoduk ama yeni ev aldığımız için yapamamıştık zaten diğer ayda gerek bile kalmadı...eşim aralık ocak gibi bıraktı haziranda öğrendik..ve bnd kışın ateş takibi yapıyodum sonradan onu bile bırakmıştım hiç yumurtlama testi almadım...bi ara artık sinirden neye saracanı şaşıyodu insan son ay ama hiç tartışmadık kafaya bişeyi takmamaya çalıştık hep olumlu düşünmeye çalıştım ve oldu

bnd mendille baskı yapıyodum 2-3 saat sonra yıkanıyodum sonrada doğru kanepeye uzanmaya gidiyodum ayakta fazla hareket etmemek için..bide eşimin omuzlarına atıyodum ilk anlarında havaya kalkmış oluyodu bi nevi....bze de bekleyin aşılama yaparız isterseniz diyodu bzd tam o aylarda aşılama yapmayı istiyoduk ama yeni ev aldığımız için yapamamıştık zaten diğer ayda gerek bile kalmadı...eşim aralık ocak gibi bıraktı haziranda öğrendik..ve bnd kışın ateş takibi yapıyodum sonradan onu bile bırakmıştım hiç yumurtlama testi almadım...bi ara artık sinirden neye saracanı şaşıyodu insan son ay ama hiç tartışmadık kafaya bişeyi takmamaya çalıştık hep olumlu düşünmeye çalıştım ve oldu
Çok şükür canım bak ne mutlu size,İnşallah kucağına aldığın haberini aldığında da resimlerini görürüz bebişin. Ben de peçeteyle baskı yapıyordum ama sonra peçete spoşlar sıvılaşınca emer diye yapmıyorum,önce yarım saat yatar sonra dayanamayıp yıkanırdım hem de sıcak suyla ama öğrendim ki sıcak su spoşları öldürüyormuş,artık hiç kalkmıyorum sabaha kadar, Rabbim günah yazmasın ama biliyorum ki ayağa kalkına hemen akıyor o yüzden sabah yıkanıyorum. peki siz korunmayı bıraktıktan ne kadar süre sonra oldu sizinki,yani 1 seneyi geçmiş miydi? Bu arada biz de ev aldık o yüzden açılmak istemiyoruz,ne olur ne olmaz diye gıdım gıdım para biriktirmeye çalışıyorum. İnşallah Rabbim o paraları bebişimizin eşyalarını almak için harcamamızı nasip eder en yakın zamanda.

Günaydin kizlar aranizda inofolic kullanan var mi??? Doktorum folik asit verdi eltimde bunu kullan dedi ve bilmiyorum ama okuduğum her yerde çoğu insan hamile kalmiş.. Bugün başladim bende kullanmaya inş fayda eder

Hamilelik Takvimi :KK37::anneadayı::nazar:
bebeem bebeem ----------------:anneadayı:---13 Ocak-10.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Umut Alper:emir_bebek:19 Eylül 2015 Doğum Saati 23:45
B Benbirlaydii ----:anneadayı:---9 Şubat-6.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Muhammed Eymen:emir_bebek: 20 Eylül 2015 Doğum Saati 22:30
tm26 tm26 -------------------:anneadayı:---3 Şubat- 3.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Mert :emir_bebek:11 Ekim 2015 Doğum Saati 13:56
umutbitmz umutbitmz ------------:anneadayı:---17 Mart-12.deneme :nazar: Prens Buğra Miraç:KK37:bekliyoruz
aysima00 aysima00 --------------:anneadayı:---24 Mart-26.deneme :nazar: Prens Mehmet Eymen:KK37:bekliyoruz
@emikra-----------------:anneadayı:---31 Mart-13.deneme :nazar: Prens :KK37:bekliyoruz
esoes1919 esoes1919 --------------:anneadayı:---21 Nisan-3.deneme :nazar: Prens :KK37:bekliyoruz
zeynepsibel zeynepsibel ------------:anneadayı:---9 Haziran-14.deneme :nazar: Prens Muhammed Erdem:KK37:bekliyoruz
@Melekkaya19 ----------:anneadayı:---2 Temmuz-24.deneme :nazar::emir_bebek:Cinsiyetini :KK37:bekliyoruz
Karabocugum Karabocugum -------- :anneadayı:---3 Eylül-6.deneme :nazar::emir_bebek:Cinsiyetini :KK37:bekliyoruz
gamzeli es gamzeli es -------------:110:---3 Ağustos-15.deneme:KK69:Çalışmalara devam
ftsch ftsch -------------------- :110:---24 Ekim-21.deneme :-) Totem motem hak getire:KK70:
Sirinemm_lina Sirinemm_lina -------:110:---22 Ekim-13.deneme:KK69:Çalışmalara devam
@RUKAYYE44 ---------:110:---29 Ekim-12.deneme:KK69:Çalışmalara devam
Ezra35 Ezra35 -----------------:110:---30 Ekim-12.deneme:KK69:Çalışmalara devam
citlembik1994 citlembik1994 --------:110:---3 Kasım-11.deneme :KK64:Sabırla bekliyor
cansu1109 cansu1109 ----------- :110:---30 Ekim-5.deneme :KK69:Çalışmalara devam
@mdk35-----------------:110:---4 Kasım-29.deneme:KK69:Hsg filmi çektirecek:KK4:
@yusufseyma ---------- :110:---8 Kasım-6.deneme :KK69:Çalışmalara devam

ciftsariliyumurta ciftsariliyumurta ----:110:---13 Kasım-30.deneme:KK69:Çalışmalara devam
Eylulll09 Eylulll09 ----------------:110:---15 Kasım-18.deneme:KK69:Çalışmalara devam
nurun_ala_nur nurun_ala_nur ----- :110:---17 Kasım-17.deneme:KK68:Prensesini bekliyor
yaren92 yaren92 ---------------:110:---24 Kasım-14.deneme:KK69:Çalışmalara devam

Günaydin kizlar aranizda inofolic kullanan var mi??? Doktorum folik asit verdi eltimde bunu kullan dedi ve bilmiyorum ama okuduğum her yerde çoğu insan hamile kalmiş.. Bugün başladim bende kullanmaya inş fayda eder
günaydın canımmm nurun_ala_nur nurun_ala_nur ve zeynepsibel zeynepsibel e vermişti hatırladığım kadarıyla doktorları.yalnız sana birşey diyeceğim folik asit hapları gebe kalmak için değil gebe kalmaya yardımcı da değil sadece eğer bu ilacı kullandığın esnada gebelik yaşarsan bebeğin zihinsel ve bedensel sağlığı için önemli bir ilaç B12 içerdiği için özellikle.Bunu bana üstüne basa basa doktorum söylemişti herkes bununla hamile kalınacağını sanıyor öyle birşey değil dedi.

X