Gebe kalamayanlar buraya.....

Naptin testini tekrarladin mi
Bugün yapmadım daha test,eve giderken alıp yapacağım. Korkudan mideme kramplar girdi,sık sık wc ye gittim ama daha hastalanmadım. İnşallah ikinci çizgiyi görürüm,yoksa yarına randevu almıştım dr dan oraya gideceğz,bakalım normal olur,yada olmaz aşılama tüp mü diyecek.

hemen herşeyi söylüyolar zaten biraz daha kendi haline bırak bakalım abla yada bi testi yenile istersen
amh sornu olanlar için testeredişli aslanpençesi çayı var. 1 ay kullanın hatta ondan önce soğan kürü uygulayın. benim hormonlarımdaki sorun bunlarla düzeldi. ayrıca kisti de soğan kürü temizler zaten. düzenli uygulanınca gerçekten faydası oluyo. umudunuzu kesmeyin. biraz sabır ve özveri lazım. şifa Allahtan. ama bizde elimizden geleni yapıcaz tabiki

ayyy alıntıları karıştırmışım kusura bakmayın :) ciftsariliyumurta ciftsariliyumurta senin için yazmıştım

Son düzenleme:
AMH hormonun kullanılabileceği diğer durumlar:- Yumurtalık kapasitesi (Over rezervi) değerlendirilmesinde
- Erken menopoz ve menopoz tanısında
- Bir kadının kaç yaşında menopoza gireceğinin önceden tespitinde
- Yumurtalıklarla ilgili bir ameliyat sonrası over hasarının tespiti amacıyla
- Kemoterapi veya radyoterapi sonrası over hasarının tespiti amacıyla
- Erken ve gecikmiş puberte tanısında
- Polikistik over tanısı (PKOS hastalarında AMH değeri 2-3 kar yüksektir.)
- Kısırlık tedavilerinde OHSS riskini öngörmek amacıyla
- Kısırlık tedavisi ve tüp bebek tedavilerinde başarı şansını belirleyebilmek amacıyla (AMH düzeyi yüksek olan hastalarda tüp bebek başarısı daha fazla bulunmuştur.)
- Granülosa hücreli over tümörlerini tanısında ve nükslerin belirlenmesinde
- Erkeklerde sertoli hücreleri ve sperm üretim fonksiyonu hakkında bilgi almak amacıyla
- AMH'nin müllerian kanal ve bundan gelişen rahim (uterus), rahim ağzı (serviks), tüp (tuba) ve yumurtalık (over) gibi dokuların gelişimini erkeklerde önleyici etkisi bu organlarla ilgili endometriozis, adenomyozis ve bazı kanserlerin tedavisinde ileride kullanılabileceğini düşündürmektedir. Bu konuda araştırmalar yapılmaktadır.

Yapılan bir araştırmada FSH ile ovulasyon indüksiyonu yapılan hastalada siklus boyunca AMH değerlerinde azalma olduğu izlenmiştir. (Normalde spontan sikluslarda AMH değeri değişmemesine karşın) (kaynak)

AMH düşüklüğünü yükseltmek ve tedavisi mümkün müdür?
Hastalar tarafından sık sorulan sorulardan birisidir. Over rezervi yani yumurtalık kapasitesi değerlendirmesinde kullanılan diğer hormonlar gibi AMH de yumurtalıkların kadının yaşının ilerlemesi ve diğer faktörlere bağlı olarak değişen kapasitesi hakkında bilgi verir ve bu nedenle nasıl hastanın yalını gençleştirmek mümkün değilse bu tür hormon değerlerinin yükseltilmesi, düzeltilebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle hastaların AMH veya FSH değerlerini düzeltmek amacıyla gereksiz bitkiler, otlar, çaylar, destek kürleri peşinde koşmaması, bunlarla vakit kaybetmemesi gerekir. Kısırlık tedavisinde vakit çok değerlidir, geçen aylar yıllar hastanın aleyhine işler. Bu nedenle gereksiz ve zararlı olabilecek önerilerle vakit kaybetmek yerine konunun uzmanı doktorlar tarafından öneriler tedavi seçenekleri vakit kaybetmeksizin uygulanmalıdır.

amh sornu olanlar için testeredişli aslanpençesi çayı var. 1 ay kullanın hatta ondan önce soğan kürü uygulayın. benim hormonlarımdaki sorun bunlarla düzeldi. ayrıca kisti de soğan kürü temizler zaten. düzenli uygulanınca gerçekten faydası oluyo. umudunuzu kesmeyin. biraz sabır ve özveri lazım. şifa Allahtan. ama bizde elimizden geleni yapıcaz tabiki[/QUOTE]

Bugün yapmadım daha test,eve giderken alıp yapacağım. Korkudan mideme kramplar girdi,sık sık wc ye gittim ama daha hastalanmadım. İnşallah ikinci çizgiyi görürüm,yoksa yarına randevu almıştım dr dan oraya gideceğz,bakalım normal olur,yada olmaz aşılama tüp mü diyecek.
Yarin sabah yap ilk idrarla bence daha kesin cikar adetin geciktimiydi senin insallah doktora test pozitif cikti diye gidersin

merhaba canım değerleriniz bize çok yakın. bizim sayımız biraz daha düşük size göre. ama ileri hızına düşük demişlerdi bize. size doktor hız için normal dedi mi?? ikisi %50 olması gerekiyomuş. sizin de 35 bizim de toplam 35 yapıyo hız yüzdesi. lökosit bizde de çok fazla antibiyotik kullandık ama geçti mi bilmiyoruz bidaha gidemedik test vermeye. lökosit direk etkiliyomuş hızı. birde 48 milyon ml deki sayınız mı totalde mi acaba?

Merhabalar herkese bana iyi geleceğine çok inanarak üyelik yaptım aranızda yeniyim dialoglarınıza baktıkça içim kıpır kıpır oldu ben de altı aydır tüm çabalarıma rağmen gebe kalamayanlardanım hatta okadar stres yapmışımki panik atak başladı iki aydır sürekli nefes darlığı halsizlik elden ayaktanm kesilme günlük işlerimi bile yapamicak kadar kötüyüm hatta bebek çalışmalarına bile ızak kaldım kıpır kıpır bi insandım bu halim beni dahada çok üzüyor dilerim hepimiz bi an önce dilediğimize kavuşuruz hayırlısıyla ....

Merhabaa kizlarr.. bende bu forumda yeniyim hikayem uzun kist ameliyati myom ameliyati derken su an cok sukur saglikliyim.. 4 ay dr bebek istiyoruz ama olmuyor. Bana tavsiye edebileceginiz birsey var mi ? cok uzun oldugu icin her sayfayi okuyamadim ama muradina eren bir suru kisi gardir eminim.. Bu sirec benim icin cok yipratici geciyor en zoruda beklemek.

amin inşaallah umudu yitirmek yok banada cumartesi doktor amh 0,57 diye duyunca senin çocuğun olmaz dedi.Rabbim bilir olup olmayacağını.Biz dua etmeye devam edeceğiz inşaallah hep birlikte birbirimiz için.Dilerim seninde en kısa zamanda hayırlısıyla sağlıklı evladın olur.
Âmin inşallah canım aynen Allah bilir o yeterki ol desin gerisi boş Allah tan Ümit kesilmez ben Rabb'ime güveniyorum umudum var o yüzden içim rahat olacak inş.rabbimin izniyle.Bende dilerim seninde en kısa zamanda olur inş dualarım bütün anne olmak isteyenlere hayırlısıyla ve tadıyla nasip eder inş

Teş
teşekkür ederim canım İbrahim Saraçoğlu'nun kürlerini denedim soğan kürü Yaptım bikaçkere incir yedim daha başka Şeyler Yaptım ama malesef olmadı Rabbim büyük olacak inş isteyen herkese inş

Merhabalar herkese bana iyi geleceğine çok inanarak üyelik yaptım aranızda yeniyim dialoglarınıza baktıkça içim kıpır kıpır oldu ben de altı aydır tüm çabalarıma rağmen gebe kalamayanlardanım hatta okadar stres yapmışımki panik atak başladı iki aydır sürekli nefes darlığı halsizlik elden ayaktanm kesilme günlük işlerimi bile yapamicak kadar kötüyüm hatta bebek çalışmalarına bile ızak kaldım kıpır kıpır bi insandım bu halim beni dahada çok üzüyor dilerim hepimiz bi an önce dilediğimize kavuşuruz hayırlısıyla ....
Canim hoşgeldin. Bende 3 sene bekledim yavrumu ne zaman salladiysam o ay geldi. Bir iki ay ara verdik o ara test isine falan giristik iyi geldi. Olmadi bir ay ara ver inan kafan ck rahat ediyor. Ara verdiğim ay adet olduğuma üzülmemek cok iyi gelmisti :)

merhaba canım değerleriniz bize çok yakın. bizim sayımız biraz daha düşük size göre. ama ileri hızına düşük demişlerdi bize. size doktor hız için normal dedi mi?? ikisi %50 olması gerekiyomuş. sizin de 35 bizim de toplam 35 yapıyo hız yüzdesi. lökosit bizde de çok fazla antibiyotik kullandık ama geçti mi bilmiyoruz bidaha gidemedik test vermeye. lökosit direk etkiliyomuş hızı. birde 48 milyon ml deki sayınız mı totalde mi acaba?
cnm biz daha sonucu göstermedik gösterince yazarım doktorun diyeceklerini

Günaydın arkadaşlar. Hepimiz için,mutlu bir gün olsun diliyorum. Benim kırmızılar geldi sabah. Bugün yeni bir dr a gideceğiz eşimle,bakalım ne diyecek. Pek umudum kalmadı açıkcası normal olacağına,eşimin sonuçlarını gördükten sonra dr aşılama ya da tüp mü diyecek bilmiyorum ama sabaha kadar düşünmekten mideme kramplar girdi. Dualarınıza ihtiyacım var.

Herkese günaydın hanımlar bugün okuduğum bi dua dikkatimi çekti sizinlede paylaşmak istedim ALLAH'ım nelere kadir.

Hz. Zekeriya'nın çocuk isteme duası;
Bu hususu Kur'an şöyle haber veriyor;

Zekeriya Aleyhisselam şöyle dua etti; "Rabbi hebli min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semi ud-Dua." Manası; Rabbim! Bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin. Nihayet Cenab-ı Allah tarafından duası kabul edildi ve kendisine iffetli, efendi ve mübarek bir erkek çocuk müjdelendi. "Orada Zekeriya, Rabbine dua etti; Rabbim! Bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin, dedi. Zekeriya mabedde durmuş namaz kılarken melekler ona şöyle nida ettiler; Allah sana, kendisi tarafından gelen bir Kelime'yi tasdik edici, efendi, iffetli ve Salihlerden bir peygamber olarak Yahya'yı müjdeler. Zekeriya; Rabbim! Dedi, bana ihtiyarlık gelip çattığına, üstelik karım da kısır olduğuna göre benim nasıl oğlum olabilir? Allah şöyle buyurdu; İşte böyledir; Allah dilediğini yapar."

"Rabbim sebep kılar da gönlünüzden geçeni verir. Allah herkese hayırlı evlat sahibi olma lezzetini yaşatsın inşallah" Amin.

Herkese günaydın hanımlar bugün okuduğum bi dua dikkatimi çekti sizinlede paylaşmak istedim ALLAH'ım nelere kadir.

Hz. Zekeriya'nın çocuk isteme duası;
Bu hususu Kur'an şöyle haber veriyor;

Zekeriya Aleyhisselam şöyle dua etti; "Rabbi hebli min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semi ud-Dua." Manası; Rabbim! Bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin. Nihayet Cenab-ı Allah tarafından duası kabul edildi ve kendisine iffetli, efendi ve mübarek bir erkek çocuk müjdelendi. "Orada Zekeriya, Rabbine dua etti; Rabbim! Bana tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin, dedi. Zekeriya mabedde durmuş namaz kılarken melekler ona şöyle nida ettiler; Allah sana, kendisi tarafından gelen bir Kelime'yi tasdik edici, efendi, iffetli ve Salihlerden bir peygamber olarak Yahya'yı müjdeler. Zekeriya; Rabbim! Dedi, bana ihtiyarlık gelip çattığına, üstelik karım da kısır olduğuna göre benim nasıl oğlum olabilir? Allah şöyle buyurdu; İşte böyledir; Allah dilediğini yapar."

"Rabbim sebep kılar da gönlünüzden geçeni verir. Allah herkese hayırlı evlat sahibi olma lezzetini yaşatsın inşallah" Amin.
Aminnnnnnnn. Rabbim bütün isteyenlere hayırlı evlatlar hayırlı nesiller bağışlasın inşallah...!!!

X