Gebe kalamama ileri hız sorunu ve tüp bebek

osgeci

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2023
25
8
23
Kızlar hepinize iyi akşamlar. 2,5 senedir gebe kalmaya çalışıyorum 6 ay önce eşimin sperm hızının düşük olduğunu söyledi doktor tekrar test verdik ve doktor eşime takviye verdi. 2 aydır kullanıyor 3.kutuyu da aldık kullanıyor ve ben iki adet dönemi geçirdim. İleri hızı %20ydi test yaptığında. Sizce takviyeler yükseltir mi gebe kalabilir miyim? Doktorum en az 3 5 ay kullansın dedi ama benim ümidim kalmadı nedensizce :KK43:. Tüp bebek yapmanın zamanı gelmiş olabilir mi kafam çok karışık :KK43:(

Merhaba, doktorunuz birkaç ay kullanın dediyse biraz daha bekleyebilirsiniz 2.5 sene çok uzun bir süre, epey beklemişsiniz. Birkaç ay daha beklemek sizi çok zorlamayacaksa bekleyin tabi. Ama bence zamanı gelmiş tüp bebek için, biz 1 sene gebe kalamayınca tüp bebeğe başvurmuştuk. 1 seneden sonra gebe kalma ihtimali artmıyor, aksine azalıyor maalesef.

Merhaba, doktorunuz birkaç ay kullanın dediyse biraz daha bekleyebilirsiniz 2.5 sene çok uzun bir süre, epey beklemişsiniz. Birkaç ay daha beklemek sizi çok zorlamayacaksa bekleyin tabi. Ama bence zamanı gelmiş tüp bebek için, biz 1 sene gebe kalamayınca tüp bebeğe başvurmuştuk. 1 seneden sonra gebe kalma ihtimali artmıyor, aksine azalıyor maalesef.

etrafındakiler de öyle söylüyor. 2 senem dolmadan diyorlardı hemde. Bende bi ümit bekledim belki olur diye ama olmadı gebeliğin g sini bile hiç yaşamadım. 21 yaşımda evlendim 23üm şu an bir kaç aydan sonra 24 olacağım :KK43:(.sizde mi tüp bebek yaptınız

Yaşınız henüz genç tüp bebek maddi manevi zorlayıcı bir süreç.eger rezerv sorununuz yoksa tek sorun hızsa genelde takviyeler çözüyor en kötü ihtimalle aşılama bile işinizi çözer tüp bebek son çare özellikle yaş ve rezerv sorunu yoksa

Yaşınız henüz genç tüp bebek maddi manevi zorlayıcı bir süreç.eger rezerv sorununuz yoksa tek sorun hızsa genelde takviyeler çözüyor en kötü ihtimalle aşılama bile işinizi çözer tüp bebek son çare özellikle yaş ve rezerv sorunu yoksa
Benim kendi doktorum olmadığını söyledi düzenli regl de oluyorum. Hatta bende çok duydum etraftan amh kaç diye önemli olan diye. Sordum doktora iyi dedi e nabızdan da baktım 3,57 yazıyor. Sanırım hız sorunundan kaynaklı olmuyor. Birde doktorum kilo ver dedi. 75 kiloyum boyum olduğu için sırıtmıyor kilom ama tartıdaki yüksek rakam sonuçta. Sigarayı da bırak dedi ama onu da yapamıyorum of :KK43:(

Çok doğru diyorsunuz etrafımda yapıp sonuç alan da var alamayanda var :KK43:(

X