Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
evet arkadaşım haklısın hadi kızlar mama tarifi bu arada pirinç unlarındada var onun yerine unla yapın mikserden geçirin içine azda ter yağı koyun 1 çay kaşığı mesela ben yapıyorum içine sütsüz yaparsanız pekmez ve reçelde koyup tatlandırıla bilir benim oğlum az şeker koyunca yiyor deneyin derim

şimdi anneme anne pirinç ununun organiğini nerden buluruz dedim benim süper annem pirinçi demir havanda döver organik yaparız dedi

kızlar benim kanser tedavisi gören bir kuzenim var ve dr ona kesinlikle paketli ürün almayın diyormuş çünkü bozulmamaları için içine koruyucu maddeler koyuyorlar ve onlarda da kansorejen madde olduğunu söylüyorlar yani her şeyin doğalı açığı en mantıklısı ben duyduğumdan beri öyle almaya özen gösteriyorum sevgiler

selam kızlar off çok sinirlendim yaa, varımız yoğumuz yavrularımız, ne yedirip içreceğimizi şaşırıyoruz şu hale bak yaa,, hepimiz inek sütleriyle pirinç mamalarıyla büyüdük de ne oldu allah aşkına yaa... hazır mamalara pazar yaratmak için inek sütünden soğuttular anneleri.. yeni yeni anlıyoruz o ayrı konu .. çok sinirliyim.. ben de mesaj atayım milupaya şimdi.

roseberry:.... süpermiş çok beğendim işte türk kadını kızlar gerçekten çoğumuz inek sütüyle büyüdük şimdi çocuklarımıza dr lar vermeyin diyor diye vermiyoruz... birde dr ların tahlille süt allerjisi olanlar mesela oğlum ama vere vere alıştı önceleri vücudunda döküntü oluyordu artık yok:lepi:

bundan sonra ben muhallebilerini şu şekilde yapacağım pirinçi sütle haşlayıp lapa haline gelinceye kadar pişirip blendrdan geçircem sonra içine biraz un tatlandırmak için pekmez al sana muhallebi

kızlar sütle irmiği karıştırıpta ço güzel muhallebi oluyor ve benim oğluş çok seviyor

benim oğlum şu an 7 buçuk aylık ve doğdu doğalı sizim ürününüzle büyüdü v büyümeye devam ediyo.bugün duydum ve duyduklarıma inanamadım ürünlerinizde soya lesitini kullanıyormuşsunuz.biz bebeklerimizi emin ellerde büyüttüğümüzü zannederken nelerle karşılaşılaşıyoruz.güvenim çok sarsıldı.bana daha doğrusu benim gibi sizin ürünlerinizi kullanan annelerin içini rahatlatıcı açıklamalarda bulunursanız.hem benim hemde benim gibi diğer annelerin içine su serpmiş olacaksınız.bende böyle yazdım umarım cevap alırızz

valla bnm oğlum sekiz aylık ben kay marka keçi sütü veriyorum gece muhallebisinide pirinç unuyla yapıyorum hemde pirinç ununu taze çekilmiş alıyorum var izmirde kemeraltında değirmen diye bir yer hiç katkısız gayet güzel almıyorum artık pahalı mamaları oğlumu zehirleyemem valla güvenemem artık annelerimizde bööle yapmamışmı bende yapıyorum gece bile süt veriyorum kalkınca biberonla valla hiç bişicikte olmuo canlarım beaaa vermeyin hazır mama uğraşın yapın evde irmikli yulaf unlu pirinç unlu ohh miss gibi yesin miniklerimiz...

öncelikle kuzenine çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin... bunu ilk defa duyuyorum saol canım. ben güvenilir diye hep paketli ürün alırdım yani mercimek pirinç filan.. bunlardan bahsediyosun dimi.. açık almak hem daha ekonomik.. daha sağlıklıysa tabiki açık ürün alırım bundan sonra...

bayanlar ben çıkıyorum.milupaya bende yazdım umarım cevabı en kısa zamanda gelir gelirse hemen sizinle paylaşıcam.hepinizi çok öptüm.allah hepimizin yardımcısı olsun.

maeves....
evet canım bende geçen şubat ayıydı sanırım duyduğumda ama onuda aldığımız yerlere dikkat etmeliyiz güvendiğin yerlerden al gerçekten dahada uygun bu arada çok sağol allah tüm hastaların dualarını kabul eder inşallah beni bu çağımızın hastalığıda çok ürkütüyor

aslında hazır mamaları kullanmak zamandan tasarrufun yanısıra içinde vitamin takviyeli olduğu için her iki anlamdada işime geliyodu doğrusu... zaten kendimize yemek kızıma yemek ev işi derken zamanım kalmıyo bide buna muhallebi filan eklenicek kızıma ne zamn vakit ayırıcam peki( hadi muhallebi işini hallettik diyelim onla bitmiyoki sebzeleri napcaz peki? en tehlikelisi sebzeler zaten ayyy yazdıkça deliriyorum... yaa sebze veremiceksek ne verelim çocuğumuza yaaa... köylerden filan sipariş verip derin dondurucudamı saklasak... offf yaa offf!!!

ya unutmadan bişey sorucam eskiden arı mama vermiş bileniniz varmı aklımdayken sorayım onda da vermıdır acaba

ben kızıma 6 ayında başladım ınke sutune hemde sulandırmıyorum çok guxel içiyo gecelerı yoğurdumuzuda bıldık bı yerden alıyorum yada evde yapıyorum ama şu muhallebıyı hazır kullanıyodum şimdi onuda bırakırım ya ırmıkle kendım yaparım yada pirinçten lapa yapıp kullanırım sadece şu cıcıbebe ışını nasıl halledıcem bılmıyorum bakalım olmadı evde kendıme yapacağım bıskuvıden onada yaparım

valla bundan sonra okuyup almak lazım herşeyı sebzelerı çok ıyı yıkayıp pişiriyorum amma bılemıcem artık

almıycam artık hiç bir hazır mama... kızım devam sütünü falan sevmiyodu zaten... sütaşın günlük sütünden yoğurt yapıyorum onu yiyo, hazır yoğurt hiç yedirmedim... cici bebe falan da almıycam... onlardan gelecek keramet hiç gelmesin...

Yani o kadar üstüste geldi ki bu Domuz gribiyle GDO gerçeği..
Çocuklarımızın geleceğinden ciddi şekilde endişe duymaya başladım..
Hepimizin sağlığı hiçe sayılıyor,hepimiz canlı kobayız resmen..
Anne sütü veriyoruz diye seviniyoruz ama düşünsenize bizim yediğimiz-içtiğimiz şeyler çok mu doğal?
Bizim sütümüzden evlatlarımıza da geçiyor bütün katkı maddeleri..
Kahvaltıda yediğimiz en masum görünen beyaz peynirler,zeytinler bile bir ton kimyasalla dolu..
Tavuklar-yumurtalar ilaçlı ve hormonlu,salam-sucuğu asla eve sokmamak lazım.
Bi güvendiğimiz sebze-meyve vardı;onu da çoktan elimizden almışlar..
Herkes GDO bu yasayla yurda giriyor sanıyor ama aslında senelerdir yiyip-içtiğimiz herşeyde varmış GDO..
Günaydın hepimize..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…