Fuat Avni’den Bomba Erdoğan İddiası

otobüse biner binmez biz akpliyizmi demişler acep
evet hanımlar beyler elimde görmüş olduğunuz afiş akpye aittir, eğer akpye oy verirseniz ...

Pek bir aklardi sanırım :) ya da kadınlar başörtülüydü, başörtülü ise kesin ak partilidir genellemesine kurban gittiler :))

Ben valla 1 2 partinin hile karıştırıcağını düşünüyorum.
Ama inşALLAH hileyi yapamazlar.
Yapsalarda ellerinde patlar.

Nasıl sahip çıktık abla?
Doğuda insanlara silah zoruyla oy kullandırdılar. Şimdi mektuplar, şantajlar.
Sandığa sahip çıksak ne olacak ki, kendini bulamayan iradeler var gırna.

Gültekin Avcı içeri girince Fuat Avni'nin saçmalama katsayısı artmış.

Siyasi mücadele içerisine, yalanlar ve insan aklıyla dalga geçen tahminler sokmak çok acizce.

Fuat Avni maalesef rezil, yalancı, acz içinde bir embesil hesap.

Daha acısı ise siyasi mücadeleyi bu kerameti kendinden menkul hesabın s..çmıkları üzerinden yürütmek.

Aklı selim, tahsilli, algısı yüksek, mürekkep yalamış, eli kalem tutan, dünya ile ilgili bir fikri olan, bakış açısı geniş ve genellikle aydın ya da aydın adayı denilebilecek kesimlerin buna inanması, inanıyor gibi yapması (bu daha rezilce), inanıyor gibi yaparak kitleleri mobilize etme çabası (esfeli safilin hali) ise hiçbir küçültme sıfatıyla izah edilemez.

Devlete çöreklenmiş cemaat yapılanmasının tehlikesini, herkesten önce; hususen de kandırılmış! iktidardan evvel bilen sosyal demokrat/liberal kesimin, "düşmanımın düşmanı dostumdur" düsturuyla hareket etmesi çok ahmakça bir tutum.

Seçimle ve zamanın gücüyle ve de siyasi korozyonla değişebilecek iktidara nefretten ötürü; hukuku/milli güvenliği temelinden ve de geri dönülmez şekilde bozmaya ahdetmiş yapılanmaya meyletmek, onun hesaplarından medet ummak, devletle mücadele-sıyası mücadele ayrımını karıştırmak... Evet bu da ahmakça.

Demem o ki,
Doğru ya da yanlış, bu kahpe twitter hesabına ehemmiyet vermeyin, verenin de (su katılmamış aptal değil ise) zürriyetini sorgulayın derim.

Biz ailecek kendisini gülerek izliyoruz netekim :)))

Naçizane şu seçim, oy sayımı, oy çalınması vs hususu da açıklayayım, konu kapanır falan.
(3 gündür yoğun takip ediyorum, çatır çutur konu kapanıyor. Nolur nolmaz)

Efendim şöyle;
1)Her sandıkta bir sandık başkanı, bir memur üye ve bunlardan ayrı en az 3 üye bulunur, bulunur ki asgari 5 üyesi bulunan sandık kurulu oluşabilsin.

2)Bunlardan ayrı seçim bölgesinde müşahit üyeler, mahallenin muhtarı, partilerin görevlileri, bina görevlisi, bina sorumlusu, polisler ve haberciler bulunur. (Özellikle de oylar sayılırken)

3)Sandık seçim sonuçlarına ilişkin tutanağın bir tanesi kapıya asılır, iki tanesi adliyeye götürülür. Ayrıca sonuçlar yukarıda saydığım (polisler, haberci, partili gözlemciler, bina sorumlusu) kişiler tarafından da not edilir, partili müşahit üyelere de birer sureti verilir.

4)Partililer bu sonuçları parti başkanlıklarına elden götürür ya da bildirir.

5)Sandık kurulu başkanı da elindeki sonucu il/ilçe seçim kuruluna iletir ve sonuçlar onların gözetiminde ve evvelinde il/ilçe seçim kurulunca kontrol edildikten sonra girilir.

6)En önemli kısım şu, Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum:
Bu sonuçlar ilgili herkeste vardır, kontrolü mümkündür, devlet sırrı değildir.
Her sandığın bir numarası vardır her sandıktaki seçmen sayısı, oy kullanan sayısı, geçerli oy sayısı ve partilerin oyları tüm siyasi partilerde vardır.
Bu sandık sonuçları toplanınca alınan sonuç, seçim kurulunca açıklanan sonuçtan farklı ise itiraz etmek gayet mümkün, bu itirazdan lehe sonuç almak ise çocuk oyuncağıdır.

Anlaşılmıştır umarım...

Boşuna yordunuz kendinizi. Daha önce bunu ben de acikladim ama anlamadilar, anlamiyorlar ve de anlamayacaklar.

Seçim ve sonuçlarına ilişkin her akşam Fuat Avni enişteyle kudurmacalara ilişkin:

1)"Oy ve ötesi" oluşumu mühimdir, desteklenebilir, gayet yasaldır, insanları güvende hissettiriyorsa ne mutlu.
Ancak, mastürbasyondan öte faydası olmaz.
İzmir Foça'da, Tekirdağ'da, Konya Nallıhan'da oy ve ötesi gözetmen olsa da olur, olmasa da.
Oya sahip çıkılacaksa parti çeşitliliğin az olduğu, kamu çalışanın güvende olmadığı yerde sahip çıkılmalıdır.
Yoksa, Menemen'de X okulunda Y sandığında, Z partisinin ambleminin ortasına mühür basılmasında geçerliliğine "kitapçık"tan bakarak ya da avukata sorarak, "aa evet geçerli" demek ve "bem bugün bi iş yaptım, oyuma sahip çıktım" diye sevinmek mastürbasyondır, mala davara faydası yoktur.

2)Fuat Avni hesabına göre, seçimden önce Suriye ile savaşa girip seçimler erteletilecekti.
Basılı hazır oylar, akp yi yeniden tek başına iktidar yapacaktı.
Seçsis sistemi akp nin elinde idi ve istediği gibi sonuçlarla oynanacaktı.
Sahte seçim tutanakları 7 Haziran akşamı yayılmak üzere hazırdı.
Ama,
seçmen iktidarı alaşağı edince niyeyse sahte oy pusulası çıkmadı, seçsis düzgün çalıştı, tutanaklarla oynanmadı!

3)Seçsis müdahaleye açıktı madem, TR totalinde 20 bin oy ile 18 milletvekili eklenecek şekilde niye oylar değişmedi?!
Agrı'da 1500 oy yerel seçimde niye yer değiştirip hdp den Akp'ye geçmedi başkanlık?
Yalova'da 228, evet yazıyla ikiyüzyirmisekiz oy ile Chp nasıl kazandı?!
Ankara'da Mağdur Yavaş ve Chp ekibi YSK'da defalarca sayılan sandıkları ve kendilerine verilen sonuçları aynı bulup kabul etmek zorunda kaldılar sonuçları.

Geçiniz, bir kalem geçiniz.
Evet, TR'de sistem kötüdür, hukuk ağır/aksaktır ve yönlendirmeye açıktır, herkes her haltı yer ama modern zamanlarda seçimlerde böyle köylü kurnazı hokkabazlıklar olması mümkün değildir.

Sonuç olarak;
-Fuat Avni hesabı, Ergenekon vb davalarda ve sonraki süreçte cemaatin Emniyetten aldığı bilgilerle yakalama/gözaltı ve soruşturmaları önceden bilen bir hesaptı.
Ancak son iki yıldır, sadece sahtekarlık yapan troll bir provakatördür.

-Seçmen %47 verince makarnacı, kömürcü, rantçı, satılık, cahil...
%41 le ayar verince aydınlık, herşeyin farkında, ders verici....?!?!
Böyle saçmalık ve tutarsızlık olmaz.
İktidarla böyle mücadele edilmez.
Halk böyle asağılandıkça muhalefet gün yüzü göremez.

Biz ailecek kendisini gülerek izliyoruz netekim :)))

Ne zaman üzülsem,açar 2 fuat avni fıkrası okurum neşem yerine gelir :)
Sizin adiniza sevindim, gercekten bu durumda hala gülebiliyorsaniz ne mutlu size. Dilerim sizlerin güldügü kadar tüm halkimizda güler gelecekte. Cünkü biz gülemiyoruz daha su an. Dilerim hepimizin gülecegi günler yakindir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…