Fsh yuksekligi sıkıntısı yasayanlar icin

aytii15

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2019
3
3
31
Herkese merhaba. Belki birilerine umut olurum diye en baştan yazıyorum. Evlenmeden önce tesadüfen yaptırdığım bi hormon testinde fsh yüksek çıkmıştı ve bu benim hep aklımdaydı. Yaklaşık 1 yıl önce evlendim. 4 ay öncesine kadar da korunduk. Çocuk sahibi olmak istiyorum dediğimde bikac araştırma yaptım fsh yüksekliği sorunmuş. Bunu kafama takmamaya çalıştım. Olmazsa 1sene sonra doktora giderim dedim sakin kalmaya çalıştım. 1 ay önceki adetim de yoğun kanama sebebiyle bi doktora gittim. Gelmişken hormonlarıma da baldırayım dedim fsh gene yüksekti doktor hicbir şey demeden hemen amh bakıyoruz haftaya gene geliyorsunuz dedi haftaya gene gittim amh değerim iyiydi ama doktor önümüzdeki ay bilmem ne testleri bilmem ne tedavisi birsürü şey söyledi. Daha korunmayı bırakmalı 3 ay oldu daha tedavi olmak istemiyorum dedim. Önümüzdeki aya kadar kendini hazırla dedi. Ben de sabah akşam burdan konuları okudum. 15 gu n diyordu ama ben anca 13 gün sabah akşam soğan suyu içtim. Birkac gu n öncesine kadar hayit tohumu içiyordum. Normalde 24 25 günde adet olurum 26.günümde test yaptım çift çizgi. Hemen kan verdim beta HCG 70 :) 2 gun sonra doktoruma gittim değer olmuş 160. Şu an daha hicbir şey belli değil kese bile daha yok. Umarım 2 hafta sonra onu da göreceğiz ama özellikle düzenli adet olup fshı yüksek olanlara söylüyorum her zaman umut vardır

İnşallah hayırlısıyla kucagina alırsın bebeğine ,FSH in bir onumu yok zaten degisebiliyo önemli olan Amh

Fsh yüksekliği bildiğim kadarıyla sadece gebe kalmayı önlüyor di mi?
Yani gebe kaldıysan gerisinde konu değil.
Benim de tsh 3.7 falandı, doktorum ilaç almalısın böyle gebe kalamasssın demişti hep. 10 ay gercekten olmadı yani, sonra olmuş. Tsh gayet 3-5 arasıyla doğuma kadar gitti hiç düşük tehlikesi yaşamadım, sadece7-14 haftalar arası ilacı aldım o kadar.
Adınıza çok sevindim Kötü anılar biriktirmeden gebeliğinize kavuşmuşsunuz Bende ilk oğlumdan 10 ay, şuandan da nerdeyse bir sene kötü anım birikti. Her ay adet görüp hüsrana uğramalar, ya da adet gecikmesiyle negatif test görüp üzülüp adet beklemeler.. tüm pozitifliği kaybetmeler
Sağlıkla alırsınız umarım kucağınıza

İnşallah hayırlısıyla kucagina alırsın bebeğine ,FSH in bir onumu yok zaten degisebiliyo önemli olan Amh
Aynen öyle ama doktorun negatifliği insani çok etkiliyor. Okuduğum tüm bilgiler bu yöndeyken doktorun hemen tedavi demesi cok korkutmuştu. Çok şükür 4.5 haftalık sogan cücüğüm allahım hepimizin sağ salim kucağımıza almamızı sağlasın

Amin umarım siz de güzel haberleri alırsınız Ibrahim Saraçoğlunun kürlerinin çok işe yaradığını düşünüyorum denemediyseniz tavsiye ederim

Onlarda haklı aslında benimde durumum kötüydü çok sukur bende 10 haftalık hamileyim ama . Tüp bebek merkezlerinde hastanelerde okadar çok bekleyen insan var ki FSH amh bir kriter evet ama herşeyin sahibi Allah ol dedimi oluyo . Bana 3/4 yıl önce erken menopoz teşhisi kondu FSH 26 Amh 0.71 . Umudumu hiç kaybetmedim allaha güvendim çok şükür mucizeme kavustum Allah isteyen herkese bu mutluluğu yaşatsın inşallah

Amin umarım siz de güzel haberleri alırsınız Ibrahim Saraçoğlunun kürlerinin çok işe yaradığını düşünüyorum denemediyseniz tavsiye ederim
ben buralara cok yazdim eski yorumlarima bakarsaniz görürsünüz. Sogan kürünün de etkisiyle hem adet duzenim bozuldu hem de tsh im 3 den 4,8 lere yukseldi. Bende sogan kürü maalesef yarardan cok zarara sebep oldu. Ama cogu kisiye derman oldu biliyorum .

Merhabalar;

11 aydır çocuk deniyoruz ama olmadı dün hormon testi yaptırdım.bazı testlerim çıkmaya başladı(amh çıkmadı henüz) ama sonuçlarını internetten araştırıyorum çok fazla negatif düşünce var.Ben her ay düzenli adet görüyorum,her ay düzenli olarak da yumurtluyorum sadece sol yumurtalığımda 6.50 cm çapında basit kistim var.Acaba bu kist hormonlarımı etkiliyor olabilir mi?Benimle aynı durumda olan var mıdır?

LH2.54
Estradiol, E213
FSH, Folikül stimülan hormon16.69

bende yeni denicem ne kadar günde etkisini göstermeye başlıyor.Aktar bana etkisini 20. günde göstermeye başlar dedi.ama 3 ay boyunca devam etmelisin dedi...testere dişli aslan pençesini ve civam perçemini çayını deniyorum

Ben 21 gün sabah içtim sonra 1 hafta ara verip tekrar 21 gün icmistim. Senin FSH kaç canım eğer yuksek değilse içme

Merhaba benim fsh 10 amh 2.70 bana da erken menopoz dedi ne yapacağımı şaşırdım

Merhaba benim fsh 10 amh 2.70 bana da erken menopoz dedi ne yapacağımı şaşırdım
Bence başka doktora git evet FSH biraz yükselmiş ama çok aşırı değil 2.70 amh çok çok iyi bir değer 2.30 üstü iyi sayiliyo demekki bayaga yumurtan var maşallah. FSH değişebilen bir hormonmus bir doktor öyle demişti önemli olan Amh . FSH için hayitsuyu yada aslan pençesi iç o hemen dusuyo

içmeye başladım İnşAllah bana da şifa olur. Buldum başka bir doktor bir sonraki regli bekliyorum gitmek için. Doktor erken menopoz tüp bebek dedi direkt neye uğradığımı şaşırdım

içmeye başladım İnşAllah bana da şifa olur. Buldum başka bir doktor bir sonraki regli bekliyorum gitmek için. Doktor erken menopoz tüp bebek dedi direkt neye uğradığımı şaşırdım
Bence üzülme canım onemli Amh değeri maşallah seninde değerin iyi . FSH değişkenlik gosterebiliyo kendini üzme iyi bir Dr git .Hatta ultrasonda yumurtalarinada baktır ne durumda diye için rahat etsin

Bence üzülme canım onemli Amh değeri maşallah seninde değerin iyi . FSH değişkenlik gosterebiliyo kendini üzme iyi bir Dr git .Hatta ultrasonda yumurtalarinada baktır ne durumda diye için rahat etsin
Maalesef yumurtaları baktı alttan ultrasonda yaşın 29 ama folikul sayısı normalden çok az dedi. İnşAllah hayıt çayı düşürür fsh ı en azından o düzelsin

Maalesef yumurtaları baktı alttan ultrasonda yaşın 29 ama folikul sayısı normalden çok az dedi. İnşAllah hayıt çayı düşürür fsh ı en azından o düzelsin
Annen teyzen anneannen ablan yani ailendeki kadınlar menopoza kaç yaşında girmiş bu da bir etken annenin menopoz yasina yakın bir yaşta menopoza giriyorsun maalesef .Bence yinede iyi bir Dr a git canım .Allah kucağını doldursun inşallah .Allah'tan ümit kesilmez ben FSH 26 Amh 0.71 Ken hamile kaldım sonsuz sukur. Umudunu asla kaybetme

Yaaa gerçekten mi unut oldun bana Hemen başka bir doktora görünecegim Allah'ım isteyen herkesin kucağını doldursun İnşAllah
Annem ellili yaşlarda menopoza girdi. Ablam korunmaya bıraksın hemen çat diye hamile kalır.

Annenler 50 lerde girdiyse senin bu yaşta girmen biraz zor bence. Sen umudunu kaybetme Amh degerin çok iyi . Tabiki yumurta kalitende önemli bence ovulasyon takibini güzel yap . Hergun yumurta ye mutlaka . Bol su iç . Allah'ın izniyle olur

Tamam canım çok teşekkür ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…