Fsh değeri

venuscocoo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2021
2
0
26
Merhaba arkadaşlar ben farklı bir sebepten ötürü gittiğim hastane de regl düzensizliğimde olduğunu söylediğimde doktor fsh değerine de bakmış fakat ben regl değildim yani regl olmadan önce bakıldı. Değer 10.6 çıktı ve doktor biraz beni korkuttu bu arada yaşım 22 ve bekarım, bu benim çocuk doğurmamda sıkıntı anlamına mı geliyor yardımcı olur musunuz lütfen

Amh da baktırın bence. Bu toplam yumurta rezervizimizi öğrendiğimiz değer. Fsh regl değilken bakıldığında farklı referans aralıkları oluyor onu bilmiyorum ama reglken 10 ve yukarısı yüksek demek.

merhaba ben 39 yaşındayım.Geçtiğimiz ekim ayında hamile kaldım ancak 6. haftada kaybettim.Yine Şubat ayında hamile kaldım ve 11 haftalıkken kalbi durdu bebeğin…2 aydır adet göremiyordum.Doktora gittim kist oluşmuş.Kan testi yaptılar,fsh 58 çıktı inanamadım.(adet dönemimde değildim bu sonuçta,şubatta da fsh 6 çıkmıştı.)şimdi erken menopozdan bahsediliyor.1 yılda 2 kez hamile kalan biri menopoza girer mi?(amh’ın geçtiğimiz temmuzda 1.16 şunatta ise 0.35 çıktı.)
Benim aklım çok karıştı arkadaşlar…Ne düşüneceğimi şaşırdım.Fsh adet dönemi dışında yüksek çıkar mı?
sürekli ağlıyorum ,durduramıyorum ağlamamı…

F farahfarfarian Hormon tahlilleri sürekli değişiyor. O yuzden kendinizi üzmeyin. Ne güzel iki kez kalmışsınız. Neden düşük oluyor aslında ona bakmak lazim. Amh bu kadar hızlı azalirmi ki oda tutarsız. Ağlamak, stres sizi daha olumsuz etkiler. Hamile kalmada sıkıntınız yok maşallah. Menepoz laflarına çok bakmayın anlık tahlile göre yorum yapıyorlar.

F farahfarfarian Hormon tahlilleri sürekli değişiyor. O yuzden kendinizi üzmeyin. Ne güzel iki kez kalmışsınız. Neden düşük oluyor aslında ona bakmak lazim. Amh bu kadar hızlı azalirmi ki oda tutarsız. Ağlamak, stres sizi daha olumsuz etkiler. Hamile kalmada sıkıntınız yok maşallah. Menepoz laflarına çok bakmayın anlık tahlile göre yorum yapıyorlar.
Dna testlerinde sorun çıkmadı.Tutunma problemi de yok…O kadar üzgünüm ki…

Çok ilginç kanda pıhtılaşma sorunumu var acaba?
Kan sulandırıcı da kullandım…Bu test sonuçları beni çok dağıttı.Neye inanacağımı şaşırdım.Hamile kalabildiğim ve temmuzda 1.16 amh çıktığı için tüp bebek bile demediler bana.Şimdi erken menopoz deniyor.Delireceğim…Acaba kist mi bu sonuçlara neden oluyor?Şimdi kist için taelusal kullanıyorum…
Zaten 2 gebelik kaybı yaşadım.Dağılmış bir haldeyim artık…

Kan sulandırıcı da kullandım…Bu test sonuçları beni çok dağıttı.Neye inanacağımı şaşırdım.Hamile kalabildiğim ve temmuzda 1.16 amh çıktığı için tüp bebek bile demediler bana.Şimdi erken menopoz deniyor.Delireceğim…Acaba kist mi bu sonuçlara neden oluyor?Şimdi kist için taelusal kullanıyorum…
Zaten 2 gebelik kaybı yaşadım.Dağılmış bir haldeyim artık…
Evet amh iyiymiş. Düşük olanı yanlış olcmuste olabilirler. Bence moralinizi bozmayın doğal kalabiliyorsunuz.

Fsh regli dönemi dışında yapıldığında bu kadar yüksek çıkar mı?
FSH adet dönemi bakılmalı. Bence adet dışındaki sonuca çok itibar etmeyin.Fsh pek güvenilir bı hormon değil. Bı günde bile değişiyor. Benim doktorum " fsh a göre hareket etmek 15 yıl öncede kaldı. Hastaya artık bı bütün olarak bakıyoruz" demişti.Fsh sadece o aya mahsus öyle çıkmış olabilir. Estrodiol kaç? Acaba hormon düşüklüğü nedeniyle mi düşük oluyor. Estrodiol düşük olunca bebek düşüyor diye duymuştum en kadar doğru emin değilim.

FSH adet dönemi bakılmalı. Bence adet dışındaki sonuca çok itibar etmeyin.Fsh pek güvenilir bı hormon değil. Bı günde bile değişiyor. Benim doktorum " fsh a göre hareket etmek 15 yıl öncede kaldı. Hastaya artık bı bütün olarak bakıyoruz" demişti.Fsh sadece o aya mahsus öyle çıkmış olabilir. Estrodiol kaç? Acaba hormon düşüklüğü nedeniyle mi düşük oluyor. Estrodiol düşük olunca bebek düşüyor diye duymuştum en kadar doğru emin değilim.
estrodiol normal çıkmıştı…Lh hormonum da yüksek çıkmış…Teşekkür ederim,cevap yazıp ilgileniyorsunuz…Ağlamaktan çok yoruldum.Bir umut buralara bakıyorum….

estrodiol normal çıkmıştı…Lh hormonum da yüksek çıkmış…Teşekkür ederim,cevap yazıp ilgileniyorsunuz…Ağlamaktan çok yoruldum.Bir umut buralara bakıyorum….
Ne demek. Benimde moralim çok bozuldugu zamanlar olmuştu o yüzden anlıyorum zaten tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım. İnternetteki doktor videolarınada bakmayın genel yorum yapılıyor çünkü. Hayırlısı olsun ins

X