Folidoce Folik Asit Kullananlar

Güzel soru aynı olaya benim de kafam takıldı ama ben eczacıyı dinledim tok karnına içiyorum

bende bana söyleneni yaptım her doktor ve eczane farklı söylüyor yemeklerden önce hemen içiyodum snra yemek yiyodum.. ense kalınlığı 2li 3lü testim hep temiz çıktı..

bende şu an 10 haftalık hamileyim ve 6. haftamızda folidoce içmeye başladım...ama bende de ciddi şekilde mide bulantısı ve uykusuzluk yaptı gece içtiğimde...gündüz içtim bu seferde ciddi şekilde mide bulantısı yapıyo sersem gibi oldum yani napıcam bilmiyorum bana da akıl verin lütfen...

Hamile kalmadan 1 ay önce başladım şuan tam 2 aydır kullanıyorum. Kahvaltıdan sonra kullanıyorum.gayet iyi hissettiriyor

Hamile kalmadan 2 ay önce başladım kullanmaya. dr vermişti. hamileliğimin 3. ayınada kadar da devam ettim. dr lar hamilelik öncesi kullanmaya başlanmasını tavsiye ediyorlar. hiç bir zararı yok folik asit ve b vitamini içeriyor.

bu konuda cok kararsız kaldım herkes farklı şeyler söylemiş fikrini paylaştığın için teşekkür ederim canım :)

:KK16:

Folidoce kullanıyorum hamileliğim kesin olmadığı için haftada iki kere alıyordum,6 haftalıkken öğrendim gebeliğimi hergün 1 tane almaya başladım aç karnına alınması gerekiyormuş ama ben tok karnına alıyorum bulantı yaptığı için.Şimdi 11 haftalığım ve devam ediyorum.Türkiye'de oladığım için bu kulüptn takip ediyorum bazı şeyleri...Acaba kalsiyum içerikli olan elevite mi geçsem diye araştırıyorum.:44:

Folidoce kullanıyorum hamileliğim kesin olmadığı için haftada iki kere alıyordum,6 haftalıkken öğrendim gebeliğimi hergün 1 tane almaya başladım aç karnına alınması gerekiyormuş ama ben tok karnına alıyorum bulantı yaptığı için.Şimdi 11 haftalığım ve devam ediyorum.Türkiye'de oladığım için bu kulüptn takip ediyorum bazı şeyleri...Acaba kalsiyum içerikli olan elevite mi geçsem diye araştırıyorum.:44:

Sakın arkadasim elevit adlı vit.kullanma bu vitamin hakkında yayılan söylemleri firma yalanlamadi yani domuzdan elde edilen katkı maddeleri içeriyor elevit. Ilk duyduğum da inanmadm eczaciya sordum hayır dedi fakat bugün bende dr.ma sordum evet firma kullandklarini açıkladı dedi.

Arkadaslar folik asit kullanmak icin doktora danışmak gerekiomu hamile değilim ama istiyorum hamile kalmaya faydası varmı

Arkadaslar folik asit kullanmak icin doktora danışmak gerekiomu hamile değilim ama istiyorum hamile kalmaya faydası varmı

Merhabalar,

Folidoce Folik asit ilacı kullanan arkadaşlar yorumlarınız alabilir miyim?

Ne kadar süreli kullandınız ve doğumdan sonra ne kadar süre ile devam ettiniz.

Şimdiden teşekkürler

2 haftadır içiyorum bende bi yan etkisi oldu diyemem ama bu aralar gece uyuyamıyorum, sabah kalkamıyorum ama ilaçla alakası var mı bilemedim :s

Merhaba,

Benimde bugün 2. kutum bitti folidoce de
Hamilelik öncesi 2 aydır kullanıyorum bakalım bugün 1 kutu daha alacağım. Bana herhangi bir yan etkisi olmadı şükür.

Bend folidoce kullanıyorum, aksam yemeğinden sonra kulanınca ciddi derecede uykusuzluk yaptı.önceden uykusuzluğum yoktu ilacı kullandıktan sonra olduğu için folidoceden kaynaklandığını düşünüyorum, ama çözümü buldum öğlen içiyorum artık, uykuma etkisi olmuyo çok şükür uyuyorum artık

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba hanimlar gebelik dusunuyoruz bizde doktorum banada folidoce hapini verdi kullanmaktan korkuyorm kafamfda cok soru isareti var regl durumunda kullanabilirmiyim.

Ben normalde inofolic iciyordum gebelikten once 1 kutu bitirdim 2. Dende e paket icmistim ve hamile oldugumu ogrendim doktor banada folidoce verdi 3 gundur iciyorum bakalim :))

X