Bisküvi - Kurabiye Tarifi Fistikli Üzümlü Kurabiye (Resimli)

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
oncelikle fistiklarinizi robottan gecirerek kirilmis hazir hale getirmeniz gerekiyor....

hamuru icin:
2 yumurta sarisi(beyazini ustu icin ayirin)
125 gr margarin
4 kasik pudra sekeri
yarim paket kabartma tozu 1 vanilya
ve aldigi kadar un
ustune:
kirilmis fistik
2 yumurtanin beyazi
ve kuru uzum

oncelikte margarini eriterek pudra sekeriyle karistirin ve vanilya yumurta sarilari un ve kabartma tozunuda ekleyerek kulak memesi kivaminda bir hamur elde edin...
daha sonra bu hamurdan ceviz buyuklugunde parcalar kopararak avucunuzda yuvarlayip biraz yassilastirip once yumurta beyezina sonra fistiga bulayarak tepsiye dizin(cok az yaglanmis tepsi veya yagli kagit serilmis bir tepsi olmasi lazim)en son olarakta kurabiyelerin ustune birer tane kuru uzum yerlestirin....200 derecede pisirin...

inanilmaz lezzetli oluyor kizlar fistigin hafif tuzu ve kurabiyenin sekeri karisinca ....butun misafirlerim bayiliyor bu kurabiyeye coktandir hep yaptigim bir kurabiyedir yeni ekleme fisatim oldu...

ellerine saglik mehaycim coktandir kurabiye yapmadim ve yemedim canim cekti bak simdi
neysem varsa benim yerimede yersin
cok guzel gorunuyo

ellerine saglik mehaycim coktandir kurabiye yapmadim ve yemedim canim cekti bak simdi
neysem varsa benim yerimede yersin
cok guzel gorunuyo

yok canim kalmadi 3 gun once yapmistim birazini arkadasima goturdum kayinpederi bayiliyor buna birazinida biz yedik...bende yapmiyordum coktandir iyi oldu...simdi evdeyim artik bol bol yapip eklerim yeni tarifler :))

Ellerine sağlık hem şık hem leziz duruyor Mehayım uzun zamandır tariflerinden mahrum ettin bizi nerelerdesin be gülüm..
Afiyetle yiyin bizim yerimize de..

Kuru üzüm bin derde deva aslında bol bol tüketmek gerekiyor,faydası çok..
Keza fıstık da öyle.Bol enerjili bir kurabiye olmuş :)

Çok güzel..

Ellerine sağlık hem şık hem leziz duruyor Mehayım uzun zamandır tariflerinden mahrum ettin bizi nerelerdesin be gülüm..
Afiyetle yiyin bizim yerimize de..

Kuru üzüm bin derde deva aslında bol bol tüketmek gerekiyor,faydası çok..
Keza fıstık da öyle.Bol enerjili bir kurabiye olmuş :)

Çok güzel..

canim calistigim icin ekleyemiyordum yeni tarifler malum hamileyim birde uzun zamandir midem cok kotuydu hicbisey yapamiyordum ama simdi gecti eklerim artik yine bol bol..

X