Fikirlerinizi merak ediyorum

hemmam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
2.432
825
Kizlar ilköğretim öğrencisi bir kızım var
Okulunu değiştirmem mümkün değil şu anda devlet okulu ama şehrin en güzel en rağbet gören elit kesimin geldiği bir okul çok büyük bir şehirde değil zaten.
Devlet okulu olması na rağmen belli başli bazı kriter ler istiyor kayıt yapmak için. O yüzden kayıt değişikligi yapamam.
Geçtiğimiz günlerde yüzde yüz hakkı olduğum kime anlatıp fikir aldiysam da haklı olduğumu söylediği bir olay yaşadım öğretmeniyle .hazm edecek biri değilim ama şuan imkanlar dahilinde sineye cekmem gerekti yavrum için.
Öncesinde selamımı sabahimi eksik etmez saygıda kusur etmezdim her karşılaştığımızda ama şimdi içimden gelmiyor kızımı ben bırakıp ben alıyorum ve artık selam vermiyip görmezden geliyorum.
Yinede kendimi sorguluyorum acaba vermelimiyim kızıma yansitirmi bu durumu diye

Ama olayı asla sineye cekmezdim arada yawrum olmasa .
Görüşlerinizi merak ediyorum.

Bazen imkanlar nedeniyle ayıya dayı demek gerekiyor. Ananem de el öpmekle dudak aşınmaz derdi... Benim de sinir oldum mu dönüşüm olmuyor. yapabiliyorsanız selam verin derim.
Aynen durum bu ayıya dayı diyeceğim.
Ama çok ağrıma gitti asla sineye cekebilecegim bir durum değil en azından şimdilik

Yani gerçekten haklı olduğum bir konu . Öğretmenin bu tutumuda suçu bastirma dan kaynak li tepki
Siz selam vermedikçe sizi sindirdiğini düşünmeye devam eder. Hiç bir şey olmamış gibi davranmaya devam etmeliydiniz. Ama yine de şu konuda ısrarlıyım,herkesin haklı olduğunuzu düşünmesi sizin haklı olduğunuzu göstermeyebilir.

Siz selam vermedikçe sizi sindirdiğini düşünmeye devam eder. Hiç bir şey olmamış gibi davranmaya devam etmeliydiniz. Ama yine de şu konuda ısrarlıyım,herkesin haklı olduğunuzu düşünmesi sizin haklı olduğunuzu göstermeyebilir.
Evet aslında benimde mantığım onu söylüyor ama içimden gelmiyor midem falan bulanıyor gerçekten sanki selam vermek istesem sesim cikmiyacakngibi hissediyorum hayır abartmıyorum gerçekten tam olarak bu

Evet aslında benimde mantığım onu söylüyor ama içimden gelmiyor midem falan bulanıyor gerçekten sanki selam vermek istesem sesim cikmiyacakngibi hissediyorum hayır abartmıyorum gerçekten tam olarak bu
Sadece selam vermek zor değil. Apartmanda karşılaştığımız ama hiç tanımadığımız kişilere bile merhaba deyip geçiyoruz

Okulunu değiştirmem mümkün değil şu anda devlet okulu ama şehrin en güzel en rağbet gören elit kesimin geldiği bir okul çok büyük bir şehirde değil zaten.
Devlet okulu olması na rağmen belli başli bazı kriter ler istiyor kayıt yapmak için. O yüzden kayıt değişikligi yapamam.
Geçtiğimiz günlerde yüzde yüz hakkı olduğum kime anlatıp fikir aldiysam da haklı olduğumu söylediği bir olay yaşadım öğretmeniyle .hazm edecek biri değilim ama şuan imkanlar dahilinde sineye cekmem gerekti yavrum için.
Öncesinde selamımı sabahimi eksik etmez saygıda kusur etmezdim her karşılaştığımızda ama şimdi içimden gelmiyor kızımı ben bırakıp ben alıyorum ve artık selam vermiyip görmezden geliyorum.

Tek taraflı dinliyoruz ama siz birçok kişiye sorduğunuzu ve herkesin sizi haklı gördüğünü söylemişsiniz. Tabii onlarada tek taraflı anlatılıyor ama bazen öğretmenler evet çok haksız davranabiliyorlar. O yüzden ben de sizin anlattığınız doğrultusunda olduğunu düşünüyorum bu durumun.

Bence belirli bir zaman sonra yine güya unutmuş gibi vede aslında öğretmenine karşı içinizde herhangi bir kin yokmuş gibi selam verin, ama eskisi kadar samimi olmak zorunda değilsiniz.
Ben de bir anneyim, ben de sizin gibi Allah'ın izniyle büyük konuşmayayım ama sineye çekmem bir takım şeyleri ama çocuk söz konusu olunca akan sular durur.
Bu yüzden de asla gurur yapmayın, çocuğunuzun iyiligi doğrultusunda hareket ediyorsunuz, akıllı davranıyorsunuz diye düşünün. Umarım tatlıya bağlarsınız.

Yani bir öğretmen ile bir veli aralarında ne yaşamış olabilir ki sineye çekmeler insanın gücüne gidebilecek şeyler hissetsin. Sizin bir ogretmeniniz var ogretmenin 50 tane velisi var muhtemelen unutmuştur
Bence kızınız için yine gördüğünüz de selam verin hiç konusmamazlikda olmaz yani bu kötü devirde bişey olur sizi adamak durumunda kalır aramayaz hale gelebilir yapmayın bu şekilde gördüğünüz zaman günaydın iyi akşamlar hoca hanım diyin geçsin

Konu ne tam olarak bilmediğimiz için bir şey diyemiyorum ama öğretmene selam vermemek size geri dönüş olarak gelir maalesef

bu durumun kızıma yansımasını da düşünüp en azından sınıf değişimi talebinde bulunurdum sanırım ben, hadi ben yuttum diyelim, çocuğuma tutumu ne olacak?

Yani bir öğretmen ile bir veli aralarında ne yaşamış olabilir ki sineye çekmeler insanın gücüne gidebilecek şeyler hissetsin. Sizin bir ogretmeniniz var ogretmenin 50 tane velisi var muhtemelen unutmuştur
Bence kızınız için yine gördüğünüz de selam verin hiç konusmamazlikda olmaz yani bu kötü devirde bişey olur sizi adamak durumunda kalır aramayaz hale gelebilir yapmayın bu şekilde gördüğünüz zaman günaydın iyi akşamlar hoca hanım diyin geçsin
Unutmak mı öğretmenler ters davranan kişileri asla unutmuyor

Ne yaşadınız bilmiyorum da sineye çekmezdim dediğiniz okulunu değiştirmek mi? Neden öğretmeniyle problem yaşadığınız için çocuğunuzu iyi olduğunu düşündüğünüz memnun olduğunuz okuldan alasınız ki zaten? Sınıfını değiştirme şansınız varsa onu deneyin müdürle konuşup.

Ne yaşadınız bilmiyorum da sineye çekmezdim dediğiniz okulunu değiştirmek mi? Neden öğretmeniyle problem yaşadığınız için çocuğunuzu iyi olduğunu düşündüğünüz memnun olduğunuz okuldan alasınız ki zaten? Sınıfını değiştirme şansınız varsa onu deneyin müdürle konuşup.
Yine kızım için olayı dallandirip bulandirmak istemiyorum sınıf değişikligi düşündüm ama sonuçta meslektasi gider de olmadık şeyler soylerde öğretmen bizi tanımadan bize önyargı ile yaklaşır diyede çekiniyorum .birde kızım başarili bir çocuk düzenini bozmak istemiyorum yoksa okuldan allirdim tek alternatif özel okul ama

Yine kızım için olayı dallandirip bulandirmak istemiyorum sınıf değişikligi düşündüm ama sonuçta meslektasi gider de olmadık şeyler soylerde öğretmen bizi tanımadan bize önyargı ile yaklaşır diyede çekiniyorum .birde kızım başarili bir çocuk düzenini bozmak istemiyorum yoksa okuldan allirdim tek alternatif özel okul

Haklısınız ama olmuyor iste
Yani şimdi oldurmak sizin elinizde. Ama çocuğunuzun iyiliği olsun diye değil. Öğretmen bence ebeveynle yaşanan sorunları çocuğa yansıtmaz. Yansıtan milyonda birdir belki. Siz selamı verecekseniz toplumda yaşama kuralı olarak vereceksiniz,inançlı bir insansanız Allah için vereceksiniz.

Yani şimdi oldurmak sizin elinizde. Ama çocuğunuzun iyiliği olsun diye değil. Öğretmen bence ebeveynle yaşanan sorunları çocuğa yansıtmaz. Yansıtan milyonda birdir belki. Siz selamı verecekseniz toplumda yaşama kuralı olarak vereceksiniz,inançlı bir insansanız Allah için vereceksiniz.
Haklısıniz

X